Teknoloji mi bizi uzaklaştırdı?

İnsanlar nedense birbirine çok uzak gibi. Ne bileyim bir mekanda oturulduğunda bile sohbet edileceğine çaylar söylenip cep telefonundan whatsupp'a falan bakılıyor. Ne bir kültürel sohbet nede başka bir şey. Genellikle boş muhabbetler biraz dönüyor. Sonra çay çorba söylenip oradan telefonlara dalınıyor? İnsanlar mı uzaklaşıyor birbirinden ki ne?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Teknolojinin bilinçsiz kullanımı...twit face falan ifade özgürlüğü oluyor ya bence biz onlarda dolandıkca elimizde durdukca aklımızı alan akıllı telefonlar bizim ifade özgürlüğümüz reel hayatta bitti...

Sanal ortam için elden gelen herşey yapılırken, gerçek hayatta kayıp gidilenler neden görülmez ?

7 aydır faceden tahliye oldum çok şükür... ALLAH birdaha düşürmesin.. Mahkumiyet konuşması gibi değil mi ? cidden mahrumdum, ALLAH bu illette takılıp kalanların yardımcısı olsun..

Canı cehenneme teknoloji dışında gelişen teknolojinin...

0|0
    0|0
    • Haklısın. Aşklar bile artık internette başlıyor ve bitiyor. İnsanlar birbirine uzak. Birilerine uçan tekme atmak istiyorum. Beni sinir ediyorlar. Kültür sıfır. Emoculuk almış yürümüş. Dejenere toplum ve daha bir sürü saçmalık.

Kızlar Ne Diyor 1

• insanların amacına bağlı kimisi faydalı kullanıyor kimisi zararlı onun için bişey diyemem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Onu bunu bilmem ben çocukluğumu yaşadım arkadaş. parkta oynadım. sokakta maç yaptım. sokakta oyunlar oynadım. Bilgisayar çıktı. mahalle şimdi ölü kent gibi. Ama yalan değil. Eskinin en kral oyunu half life sonrada counter'di. hele 3310 dan önceleri antenli telefonlar mevcuttu.çok amaçlı kullanımı vardı. şimdiki telefonlar yere düşsün bir ekran yapımına 300-400 veriyorsun. 3310'larla hher stresini atabiliyordun. Çağ teknoloji çağı. Ama teknolojinin gelişmediği dönemi görüp yaşadığım için çok şanslı hissediyorum kendimi.

0|0
    0|0
    • Haklısın. Bu yüzden ilk insana dönmeliyiz. Eskiden mahallelerde arabalar o kadar çok yoktu. İt gibi koşturur akşamın 9'una kadar top oynardık. Eriğe dalardık! Furbolcu kartları vardı. Genki vardı. ThunderCats'ler vardı. Kara şimşek vardı. A Takımı vardı. Biey(MR.T.) favorimdi. Şimdi Dumansız Grill reklamlarında oynuyor koskoca BİEY! Hep kapitalizm yüzünden oldu bunlar!

Yükleniyor...