Biri beni aydınlatsın :))

Objektif bir sekilde olan biri bana akp mi iyi chp mi mhp mi neyi iyi neyi kotu ne yanlışı ne dogrusu var anlatabilir mi ben siyasetle ilgili cok bisey bilmiyorum ve çevremde akp sunu etti bunu etti diye övüyorlar baskasi da yeriyor kafam karisiyo biraz isin aslı ne ?

1|0
715

En İyi Erkek Görüşü

• AKP= Sağ görüşlü bir parti yaptıkları ve ülkeye çıkan yolsuzluktu hırsızlıktı sölememe gerek yok ama görüş olarak Sağ görüşlü dindar geçiniyo Atatürkü sevmez oy verenlerinde büyük bölümü öyle vs vs.

CHP= Atatürk üzerinden siyaset yapar sol bir parti denir ama tam anlamıyla solmu tartışılır Başındakiler ve oy verenlerde Atatürkü sever hatta yani aşırı derecede sever dim pek din üzerine konuşmazlar ve diğer Ataları atıyorum FatihS. Mehmedi pekte yani işte kurtarmış kurtarmış napim derler pek benimsemezler :)

MHP= Hem Türklüğü hem İslamiyeti ele alır ancak tabiki Müslümanlık daha öndedir. Amaç Türk İslam birliğini dünyada kurmaktır. Ne sağ nede sol görüşlüdür Milliyetçidir ve en önemlisi Atatürkü sevip sayarken ata ayrımı yapmazlar FatihS. Mehmedide öyle severler vs vs :)

Umarım açıklayıcı olmuşumdur tamnamen gözlemler art niyet yok :)

1|0
    0|1
    • Akp peki ülkemizi ileriye mi götürdü sizce ekonomik vs olarak

• resmi kaynaklara göre dış borç 375 küsür milyar dolar...5 milyar BORÇ deniyor ya,ha işte o imfye üyelik paramız her yıl veriliyor ,ki en düşük veren Türkiye,demek ki kötü ekonomimiz...bir defa asgari ücret açlık sınırının altında..açız...

• Aynen anlatmak istediğim o şehir bazında ülke bazında ilerleme olsada nasıl oluyo ortada.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• AKP'ye NEDEN OY VERMEYECEĞİM.

ADAM GİBİ YAZIYORUM AKLIMA GELENLERİ.

1- Sürekli başörtülü insanlara sahip çıkar gibi yapıp onların başörtüsünden siyaset yaparak dini siyasete alet etmesi.

2- Başörtüsüz insanlara bu ülkenin vatandaşı değil, hatta insan değil muamelesi yapması.

3- İnsanları dindar ya da değil diye ayırarak tam bir bölücü olmaları. (ilk başlarda hiçte böyle değillerdi ve ne olduysa hesapta ustalık döneminde kıçı başı ayrı oynamaya başladı)

4- İnsanların en demokratik hakkı olan PROTESTOLARA insan üstü müdahalede bulunan ve bir çok vahşeti biz TÜRK halkına yaşatan polislere tek kelime edemeyip " kahramanlıkla" itham etmesi. Bir Türk Milliyetçisi olarak ilk defa Türk Polisinden utanmama sebep oldu.

5- Hatırlarsınız 3-5 şehit için meclisi mi toplayacağız demeleri (bu olayın sdece solcu sağcı ayırmadan bütün insanları rahatsız etmesi gerekirken taraftarları yavşakça hala alkışlayabiliyor)

6- Atatürk'ün 7 düvelle savaşarak Kahraman Türk milletiyle beraber kurduğu bu ülkenin neden kurulduğunu ve neden bu kadar savaş verildiğini unutarak her alanda halkın özgürlüğüne müdahale etmesinden.

7- Cumhuriyet Tarihinin en büyük halk ayaklanması olan Gezi Parkı Eylemleri'nde hayatını kaybeden gençlerin ailelerine 1 kere bile taziye dileğinde bulunmayarak, birde daha 15 yaşında olan Berkin Elvan'ın arkasından terörist demesinden.

8- Benim bir dünya ALEVİ arkadaşım olmasına rağmen benim ile Alevilerin düşman olduğunu bize anlatmaya çalışmasından (bütün alevi kardeşlerime selamlar bu arada)

9- Ya istiklali Ya ölüm! diyerek alınan bu toprakların değeri ve şehitlerimiz unutularak, Iraklı, Suriye'li teröristlere kucak açmasından.

10- Halkın çok büyük bir eylemle demokratik bir istekte bulunmasına karşın onları dinlemeye bile tenezzül etmeden müdahale emri vermesinden.

11- Arabasının egsoz borusunu telle bağlayan fakir ama gururlu bir adamdan, milyarları trilyonları olan zengin üstü bir insana dönüşmesini SADECE SİYASETE borçlu olmasından( herkes bilir ki siyaset maaşla yapılmaz)

12- Milli bayramlarımızın artık değerini Erdoğan yüzünden yitirmemizden.

13- 10 Kasımda bu ülkenin kurtarıcısı olan Türk halkının temsili ve Başkumandanı Atatürk'ün anma törenine ses rahatsızlığı yüzünden katılmaması ama söz konusu miting olunca ıkına ıkına konuşmaya çalışmasından.

14- 80 dönemini bilenler bilir, ev baskınları ve faili meçhul bir dünya gerek genç gerek üniversite öğrencisi insan sırf düşüncesi nedeniyle katledilmiştir. Öğrenci evlerini hedef göstererek, kızlı erkekli diyerek ayaklanınca asla durdurulamayacak olan mahalleliyi ayaklandırmaya çalışması ve öğrencilerin canına kast etmesi.

15-Abdullah Öcalan bilmemnesi ile müzakere.

16- Doğuda kullanılan kaçak elektriği bize kakalamaları.

17- Türk ordusunu aynı Vahdettin Haini gibi lağvetmeye çalışmasından

18-VATANA İHANET ( ANAYASANIN DEĞİŞTİRİLEMEZ OLAN VE DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF DAHİ EDİLEMEYECEK OLAN İLK 4 MADDESİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMASINDAN )

Ve daha sayamadığım niceleri.

4|5
    0|3
  • Ben Chpliyim ama bir sekilde biraz bahsedeyim

Akp: sagci yani devleti destekleyen bir anlayisa sahip islami demokrasiyi esas aliyor allah icin adamlar calisiyor ama o kadar olumsuz olaylari varki gerek 17 araliktaki operasyonlar gerek gezi parki olaylarindaki tutumu yuzunden bir cok insanin nefretini kazandi

Chp: solcu yani halki destekleyen bir anlayisa sahip Ataturkculugu esas aliyor ben adamlari seviyorum guclu bir parti insanlari %50 diye ayirmiyor

Mhp: asiri sagci yani asiri devletci Turk milliyetciligini asiri savunuyor bu da Kürtlerle zıt dusunmelerine sebep oluyor ama soylede bisey varki Kürtler yok sayilamaz kac milyon kisiler

Bdp:solcu ve Kurt milliyetcisi Kürt halkının meclisteki sesi

Sen insanlara cok bakma agzi olan konusur senin 1 oyun kelebek etkisi yaratir sen nasil bir Türliye istiyorsun ona gore dusun sorun olursa yardimci olabilirim

2|1
    0|1
    • MHP sağcı bir parti değil.

• Ayrıca sağ partiler Atatürk ü sevmez diye bir kavramda olamaz bugün türkiyede 40 kadar sağ parti var ulusal parti bunlar ve birkaçı dışında hepsi Atatürk ü sever ve anar

• Bak Türkeşin lafında sağ bir parti falan yok sol görüş ile mücadeleden dolayı sağ görüş ile mücadelemizi erteledik var yani sağ bir parti düşmanlığı değil yani tm sen sağ dersin biz sağında solunda deriz hadi hayırlı geceler milliyetçimisin bitti Türksün Müslümansın bence sağ sol gibi kavramlara gerek yok dediğin doru Bahçeli döneminde değişimler oldu brz hadi hayırlı geceler kardeşim hiç tarzım değil siyasette tartışmak ama oldu bir kere sağ sol farketmez Türk İslam davası bu dava gerisi hikaye;)

• AKP vatanı bölüyor. Ve dokunulmazlıkları yüzünden onlara kimse müdahale edemiyor. Onlara sadece biz müdahale edebiliriz. onun yeri de sandıktır. Sandığa git ve onları oraya göm! Kimse bu ülkede "Ben Türklüğü ayaklar altına alıyorum!" diyemez. Kimse "Sayın Öcalan aldığı kellelerin hesabını veriyor." diyemez. Kimse Atatürk'e sarhoş diyemez. Ve kimse bu ülkeyi seçimleri kaybedeceğini anladığında bu ülkeyi Suriye ile savaşa sürükleyip seçimleri iptal edemez!

0|0
    1|1
  • mhp de chp de vatan evlatlarının partisidir akp satan evlatlarının partisidir bölücülerin ve ülkeyi paramparça edip yandaşlara peşkeş çeken partidir chp ve mhp taşralı köylünün çiftçimnin esnafın fakirin memurun partisidir akp yandaş zenginlerin partisidir.

1|1
    0|0
  • Çalıyorlar, çalıyorlar. Son akp reklamını görmedin mi? Bayrak göndere çekiliyor ama AyYıldız yerine yazı var. Sen hala oylarını bunlara vermeyi düşünüyorsan bravo. Belediyecilikte Mhp'ye genelde de Chp'ye veririm oyumu.

1|4
    0|0
    • O bayrak olayina bende çok takilmistim

• Çok öfkelendim. Dehşete kapıldım; ülkemde nasıl bunlar yapılabiliniyor diye.

• Once gecmisine ilgi duy ve kendi dusuncelerini uret google amcadan istedigin her bilgiyi bulabilecegini biliyosun :)

1|0
    0|0
  • her parti halka bir miktar yarar sağlar örneğin akpartinin memur maaşlarını arttırması gibi fakat her parti halkı bir çok açıdan engeller eğer oy vereceğin partinin eksiksiz olmasını istiyorsan korkarımki bu mumkun değil

1|0
    0|0
  • işin aslı şu. nasıl bir dünyada yaşamak istiyorsun. ve bu istediğin dünyayı kim sana vaad ediyor ve sende kimin yapabileceğine inanıyorsan oyunu ona ver

1|0
    0|0
  • Bütün partiler kazanabilmek için türlü türlü yollar deniyorlar. Birisi tutmazsa diğeri. Siyasetten nefret ediyorum. Dürüst kimse yok.

1|1
    0|0
  • Biri arkadaşa ampülü getirsin de aydınlansın biraz :D

0|1
    1|3
  • bazı partiler günü yaşar bazıları dünü bazıları da geleceği yaşar. seçimini buna göre yap bence

0|0
    0|0
  • link ve link ve link ve link

0|0
    0|0
  • siyasete bulaşma bilmemen daha iyi kör bir nesil yetişiyor işte sen gözünün önündekileri görüp yorumlayamıyorsan sana kimden zarar gelir kimden yarar bilemezsin buda onun gibi şimdi otur düşün ve sen çöz

0|1
    0|0
    • Hem bulasma diyorsun hem de kör nesil yetişiyo diyorsun

• anlamıyorsan bulaşma ,anlamaya çalışmak istiyorsan herkes seni bir yola teşvik eder doğru yolu sen bulacaksın bu tıpkı şuna benzer cahil bir kızı kandırıp kötü yola düşürmeye benzer kanmazsan kötü yola düşmezsin onlara inanırsan bataklığa girersin

• bilgisiz olduktan sonra herşeye inanır insan o yuzden herkese kulak verme gerçekten tarafsız olan birisiyle bunları konus.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• burada daha çok kafan karışır. internetteki sağlam kaynaklardan tüm siyasi oluşumlar,kişiler, olaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

bütün şartları, durumları, icraatleri öğrenip, düşünüp muhakeme edersen fikir sahibi olabilirsin.

1|0
    0|0
    • Şöyle bisey vat örneğin imf borcunu bitirdi akp diyolar başka biri imf borcunu bitirdi ama dis birc kat kat arttı diyo o konuda kafam karısiyo biraz youtube kapandi mesela biri başka diyo biri baska öyle

• Bence kesinlikle gündemi takip etmelisiniz ama az çok bir şeyler duymuşsundur ya cevrenden u konulara girmek istemem ama girince dayanamadim ortadaki durum su iktidarda olan parti üyeleri ve hatta milletvekillerinin yapmis olduklari yolsuzluk ve usulsüzlükler var günleri örtmek için kendilerince PARALEL adi altında bir etiket bulmuşlar kisacasi bu yolsuzluklar rüşvetler göz ardı edilemez amacim kimseyi yermek değil ama bunlara gözardı etmek günahlarina ortak olmak demektir ben bu vebal altında kalmayin derim iktidar harici ve ülkeyi bölmek isteyen partiler harici karar senin ayrıca tüm partilerin dogrulari ve yanlislari var önemli olan en az yanlisi olani seçmek ben ya CHP ya MHP yi seç derim ama karar dediğim gibi senin asla baski yapmak istemem bir az arastir istersen

2|0
    0|0
  • evet biz işin aslını biliyoruz kimin doğru kimin yanlış olduğunu da biliyoruz ama işte malız biraz ondan herkesin görüşü farklı. biri senı aydınlatırsa aydınlanmış olmuyorsun.

araştırıp kendı siyasi görüşünü oluşturman lazım biri bana anlatsın'la olmuyor bu işler.

1|0
    0|0
    • Ama objektif olursan neyin dogru yanlış olduğunu görürsün

• hayır bu sıyaset, göremezsin. sadece tahmınlerın olur. yapılan gizli anlaşmalardan görüşmelerden haberin var mı? biz sadece medyaya yansıtılanı görürüz unutma bunu

• Burdan herkes kendi dusuncesini savunacak ve objektif olan sayisi cok az olacak.

Bak siyasetle ilgilen, bir partinin sempatizani ol demiyorum ama en azindan yorum yapabil. Burokratlar hep kendi islerine geldigi gibi anlatir. Koru korune baglanma her yonden yaklasmaya bak. Sana tavsiyem her görüşten bir kitap oku. Sana hangisi mantikli geliyorsa o yone dogru yönel. Siyasi terimler de var onlari da ogren :) sonra bakarsin kendin secersin.

0|0
    0|0
  • kimin bu halka hizmet ettiğini görüyorsan ona ver

0|2
    0|0
  • kimseye bunula ilgili bişi sorma kendin kitap oku araştır öğren kimse kitaplarda yazan ve kendi düşüncelerin kadar doğruları söylemez

0|0
    0|0
  • Izmirdede is yapacak adamlar hep ak partiden ;)) ne yapmali ne etmeli ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...