Tarımla uğraşsaydın, ne yetiştirirdin?

Tarımla uğraşsaydın, ne yetiştirirdin?

.

0|0
30|42

En İyi Erkek Görüşü

• Tam bir sağlık deposu yapardım. Domates, Salatalık, Limon, Marul, Maydanoz, Nane, Patates, Soğan. Meyve olarak Portakal, Mandalina, Elma, Armut.

Rahatlıkla yetiştirebileceğimi düşüklerim bunlar. Olmazsa ATOM karışımını yetiştireyim hiçbiriyle uğraşmayayım hepsi içinde olsun :D

Arkadaşlar bu ağacı bilen var mı ?

link

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Bölge iklimine uyan her şeyi yetiştirmek isterdim..

Eskiden evimin 35 metrekarecik bir bahçesi vardı.. O kadar küçük yerde hem 7 çeşit meyve ağacım, hem çeşit çeşit çiçeklerim, hem de domates biber vs vardı..

Şu an yeni evimde küçük bir balkonum var ve yine bir sürü çiçek sığdırdım.. Mis gibi kokan sümbüllerim ve nergislerim var.. Aynı zamanda asmalar ve dut fidanı var.. Balkonumda küçük bir dut ağacı yetiştireceğim.. :)

0|0
    0|0
  • soğan yetıstırmezdım onu bılıyorum,tarlanın yanından gecerken ınsan burnunu tıkıyor ,allah yardımcıları olsun zor iş tarım..

0|0
    0|0
  • Marijuana da iyi para var.

2|0
    1|1
  • seker pNcari arpa bugday uzun zamandir ekmiyorum ama bostanda fena fikir degil sogan domates birber kavun karpuz bamya patTes ne bulursa. ekecen bostanada

0|0
    0|0
  • Ordu= Fındık :) Ama para etmiyo Kivide olabilir :)

0|0
    0|0
  • limon bahçem olsun isterdim ama şöyle oldumu 20-30dönüm filan olarak.su yolu geniş olacak ağaçlar büyük ve güçlü olacak 240lık ferginson ufak bir traktörüm olsun o ağaçlar bir güzel hayat popülasyonu oluşturur kuşlar börtü böcek derken yaşar giderdim herhelade.yada nar bahçesi.çok severim narı.

0|0
    0|0
  • Zaten tarımla uğraşıyoruz ailecek. Mevsimsel olduğu için İstanbul'da yaşıyoruz, yaz aylarında köye gidip işi hallediyoruz. Madii anlamda yaptığımız iş haricinde birçok meyve/sebze yetiştiriyoruz kendimiz için ve doğal olduğu için hem saülıklı, hem de kendi malımız olduğu için bizi maddi anlamdada rahatlayıyor, giderleri düşürüyor. Ben pek gitmem ama ailem ilgileniyor yani.

0|0
    0|0
  • çilek kivi ve muz.

hem yerdim hem satardım =)

0|0
    0|0
  • Esrar.

1|0
    2|0
  • domates biber fasulye : ) meyve sebze

0|0
    0|0
  • çilek yetiştirirdim :D :D çok zevkli olurdu

0|0
    0|0
  • allaha şükür bulunduğum yerde çoğu ürün yetişiyo ama yapan yok. ben olsam kivi,bodur elma vb şeyler yetiştirmek isterdim

0|0
    0|0
  • ananas , hindistan cevizi , kiraz , hindibağı , mango :D

0|0
    0|0
  • salatalık kavun karpuz.. elma ağacı acayi huzur verirdi bana ya.. ama ne yazık ki tarımla uğraşanlar ülkemizde para kazanamıyor.. aracılar hep kazanıyor..

0|0
    0|0
  • üzüm yetiştirirdim hatta yetiştiriyorumda

0|0
    0|0
  • domatis,biber, karpuz,kavun,salatalık, vişne,armut,elma,kiraz falan işte. :)

0|0
    0|0
  • meslek gereği tarımla uğraşmak isteyenler olursa danışmanlık yaparım seve seve :D

0|0
    0|0
  • en çok hangi meyveyi sevdigime karar veremedim şimdi..öyle direk sorunca heyecan yapıyorum işte

0|0
    0|0
  • Ispanak yetiştirirdim herhalde yanında hayvancılıkta olabilirdi.

0|0
    0|0
  • biz zaten tarımla uğraşıyoruz.açıkçası işin estetiğine değil ticari bölümüyle ilgileniyoruz.neye ne kadar talep varsa ona göre iş planlanır.

0|0
    0|0
  • protein tozu :D

0|0
    0|0
  • karı kız :D

1|1
    3|2
  • Aaaa chen napion la cediric nöörüyo paps ne yetistirirdim tabikidee mango zoru severiz

0|0
    0|0
  • Çilek şuanda en karlı meyve biz üretiyoruz.

0|0
    0|0
  • elimdeki sermayeye bağlı. hangi bölgede olduğum çok önemli ama endemik bitkiler tercihim olurdu

0|0
    0|0
  • Kahve, kakao

0|0
    0|0
  • Buğday... ekmek sonsuz ihtiyaçtır.

0|0
    0|0
  • sucuk ağacı

1|0
    3|1
  • 1000 dönüm dişi ekerdim :D hepsini sevesim geliyor :D ayrıca çok iyi bir çiftçiyim :D

1|0
    3|3
  • kar amaçlımı _?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 30

• keten kenevir haşhaş yetiştirirdim ..özellikle de haşhaş ı çünkü tam türkiyenin iklimine göre ve neredeyse hiç bakım istemez ...

1|0
    0|1
  • yaban mersini .

0|1
    1|0
  • her çeşit ağaç dikebileceğim biryer de yaşamayı ister sonra da bir sürü ağaç dikerdim onlardan özenle meyve toplamayı

0|0
    0|0
  • buradakilerin aksine ben ciddi olarak tarımla uğraşmayı düşünüyorum :D

arka bahçemizde kocaman boş bir alan var böyle maydanoz, salatalık, domates gibi şeyler yetiştirmek istiyorum, tabi yapabilirsem eğer :))

0|0
    0|0
  • hıyar olurdu muhtemelen

1|1
    1|0
  • elma yetistirirdim böyle bissürü bissürü elma agaclarım olsun sabah aksam onları yiyim havalar soguyuncada artık onların tursusunu mursusunu kur onu yerim olmadı elma agacını kemiririm napalım kısı düsünemedim :(

0|0
    0|0
    • witchcat teşekkür ederim bissürü bissürü diyerek hayatımda tanıdığım en masum ve güzel insanı hatırlattın bana

• hatırlaman iyi bişeyse ne mutlu bana. :)

• ayçiçeği :)

0|0
    0|0
  • Bilemedim ama ben ya :/

Erik, seftali isterdim daha çok ama her mevye her toprakta ve koşulda olmuyor

0|0
    0|0
  • çilek böğürtlen

0|0
    0|0
  • Buğday,çünkü nerdeyse yediğimiz her ürünün ana maddesi o,ayrıca birçok şekle girebiliyor.

0|0
    0|0
    • ana maddesi o ama tarlada üreten için para etmiyor malesef

• ona kalırsa şuan tarımla uğraşanların hiç biri kazanmıyor.

• Çilek

=)

0|0
    0|0
  • Hayday'ım geldi aklıma .

0|0
    0|0
  • enginar

0|1
    0|0
  • çay, fındık. çünkü karadenizde yaşamak isterdim

0|0
    0|0
  • Kivi.Bu arada rumuzun çok şeker:)

0|0
    0|0
  • çilek herhalde

0|0
    1|0
  • Salatalık domates

0|0
    0|0
  • Meyve ağırlıklı olurdu

0|0
    0|0
  • ananas sajdasjkdasd

0|0
    0|0
  • mısır :D .

0|0
    0|0
  • Zeytin, incir, Nar, Ay çekirdeği :D

0|0
    0|0
  • buğday paraya para demezdim karlı iş

0|0
    0|0
  • herşey olabilir :)

0|0
    0|0
  • erik yetiştirirdim

0|0
    0|0
  • karpuz yetıstırırdım.

yetiştirdiğimiz karpuzlarda var yani tarımla ugrasıyoruz.

0|0
    0|0
  • Aşk yetiştirirdim :D

0|0
    0|0
  • Ananas

0|0
    0|0
  • yeşil bıber.kılosu çok pahalı.para eder:)

0|0
    0|0
  • haşhaş,kenevir,tütün..

0|0
    0|1
    • senin farklı düşüncelerin var ;)

• ne fesat insansınız be hiç mi haşhaşlı ekmek yemediniz kenevirden hiç mi halat elinize almadınız misafir gelince hiç mi tütün kolonyası ikram etmediniz cıkcıkcıkıck :))

• Israrla Muz ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...