Türk Sanat Müziği sever misiniz?

ben türk sanat müziği dinlemekten büyük zevk alıyorum ama etrafta bunu söylediğim zaman şaşıranlar hatta dudak bükenler oluyor. bu nasıl bir algıdır yahu tamam beğenmeyebilirsin de dudak bükmek küçümsemek niye? özellikle Zeki Müren'den 'Sorma' vazgeçilmezimdir..

0|0
22|25

En İyi Erkek Görüşü

• Yüce TSM'nin postmodern devrim geçirip g*t sallayanlarca coverlandığını göz önünde bulundurunca, dudak bükmeyi bırakın, "antika" lakabını size yakıştırmadıkları için dua etmelisiniz. Belli ki, eskilere ilgi duyan bir ruhunuz var ve bu, sizi orada bulmaya yardımcı oluyor. Kaldı ki, artık o ruhu hissedemeyenler revaşta. Popüler kültür ve modernleşme, herşeye yenilik getirdiği gibi müziğe de bu yeniliği getirip sizin bizim gibilerin ruhlarını söküp atmaya çalışıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Şarkılarda agladık şarkılarda güldük,şarkılarda ayrıldık şarkılarda üzüldük,şarkılarda hayat şarkılarda ölüm olursa olsun Ah Bu Şarkıların Gözü Kör olsun --> Zeki Müren ...

1|0
    0|0
  • unutursun diye yorma kendini

öyle kolay değil unutamazsın...

böyle bir eser var dinle

yusuf nalkesen ve suat sayın idolümdür.

birde birzamanlar şarkı takıntım vardı.Elbet birgün buluşacağız diye bir eser daha var o şarkının tüm plaklarını toplamaya çalışırdım 3-5 sanatçınıın plağını buldum zorla da olsa...Sıradan koyar koyar dinlerdim.

Mdem sanat müziğini sevyorsun aslından dinle mp3 le zevk vermiyor pikap al plakları tak dinle çayını kahveni yudumla yağmurlu pencereden dışarı bak.Bazen gözünden bir damla yaş süzülsün bazen yüzünde güller açsın...

0|0
    0|0
  • Zeki Müren - Gözleri aşka gülen

Sorma da çok güzel bir eser.

Sevmemek neysede küçümseyen ahmaktır, dümbüktür hatta.

0|0
    0|0
  • Dünyadaki üç klasik müzikten birisi Klasik Türk müziği ve ona dudak büken bizler... Bir yandan kendimizden utanıp bir yandan da "bize ne oldu" dememiz yok mu?

0|1
    0|0
  • Zeki Müren dedin beni benden aldın. Çok severim.

Benim favorim Zeki Müren - Susma: link

0|2
    0|0
  • Tabi ki severim.. Aslım o benim..

link

0|1
    0|1
  • Severim yani müptelası değilim ama arasıra zevkle de dinlerim

0|0
    0|0
  • kim küçümsüyor ki Türk sanat müziği dinleyenleri? genelde herkes ne güzel der.

0|1
    0|0
  • yok öyle birşey yani maalesef hiç ilgimi çekmedi .

0|0
    0|0
  • evet ben de çok severim ama beyni yıkanan insanların tek bildiği sözlerini anlamadıkları saçma sapan ritimsiz gürültü kirliliği

0|0
    0|0
  • severim... link

0|0
    0|0
  • Türk sanat müziği bende seviyorum gün batımına doğru hafif rüzgarda esiyorsa süper oluyor :) herşey vaktiyle güzel :)

0|0
    0|0
  • Dinliyorum , söylüyorum. Dinlettiğin çevreye göre değişir. Benim çevremde müzik ile uğraşan çok kişi var mesela, birlikte bile söylüyoruz.

0|0
    0|0
  • ya bende çok severim özellikle zeki müren-hayat sen ne çabuk harcadın beni şarkısına bayılıyorum ama dışarda pek belli etmem :D

0|0
    0|0
  • hiç sevmem TSM ni hemde hiç. 70lerden kalma kılık kıyafetle tvye çıkan tek türün örneklerini TRT barındırmaktan hiç vazgeçmiyor.

0|0
    0|0
  • Bir saniye bir duble rakı alıp geliyorum öyle cevap vericem :)

0|0
    0|0
  • yeni başladım çok güzel mişş

0|0
    0|0
  • sorma bir sanat muziği değildir öncelikle ... bir kızıl gonca sevdiklerimin başında gelir

0|0
    0|0
  • sanat müzigi dinlemek bir sanattır..:)

0|0
    0|0
  • seviyorum ve sevmeyenlerede anlam veremiyorum

0|0
    0|0
  • İki duble rakıyla Türk Sanat Müziği paha biçilemez.

Bırak herkes dinlemesin o da bize özel olsun

0|0
    0|0
  • Spagetti sevdirdi bana >3

0|0
    0|0
  • Dinlerim arada .Dudak bükülür mü la o müziklere , hele rakı varken ...

0|0
    0|0
  • en sevmediğim müzik türüdür

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 22

• link (At kadehi elinden)

link (Ben seni unutmak için sevmedım)

link (Benzemez Kimse sana)

link (Seni ben ellerin olsun diye mi ?)

link (Duydum ki Unutmuşsun)

link (Elbet bir gün bulusacağız)

link (Biz ayrılamayız)

link (Şimdi Uzaklardasın)

link (Boş Çerçeve)

link (Dönülmez Akşamın Ufkundayım)

link (Agora Meyhanesi)

link (Samanyolu)

link (Elveda Meyhaneci)

link (Bu aksam Bütün Meyhaneleri)

link (İstanbul sokakları)

Bagıra Çağıra söylerim hep bunları...

Daha var aklıma sımdılık bunlar geldi..

1|1
    0|0
  • ben uzun yıllar sanat müziği söyledim devlet konservatuarlarında cocuklugumdan beri sanat müziğinin icindeyim onun verdiği hazzı bana yasattıgı duyguları hicbir tur yasatamıyor ben hicbiryerde kücümseme gibi bir tepki almadım aksine herkes sasırır hadi söyle derlerdi en sevdiğim parca gülü susuz seni aşksız bırakmam ...

_yıldızlı semalardaki hasmet ne güzel sey...

_saymadım kac yıl oldu

_damarımda kanımsın

_ben seni unutmak icin sevmedim

_unutmadım seni ben

bunları da cok seviyorum ve daha sayamadıgım ne parcalar...

0|0
    0|0
  • TSMsiz ömür boşa geçer amatör tsm solistiğim

0|0
    0|0
  • yok ben hiç haz etmiyorum

0|0
    0|0
  • Sevilmezmi yahuu bayılırım ...

0|0
    0|0
  • ba-yı-lı-rımm

0|0
    0|0
  • arada dinlerim.

0|0
    0|0
  • Türk müziği şarkı sözleri mükemmel kimse ona birşey diyemez de bilmem belkide pop şarkılara falan alıştığımız için bu şekilde söylenince şarkı pek beğenilmiyor ama güzel bi soru sormuşsun :)

0|0
    0|0
  • Çok severim.İçime işleyen,kendimi bulduğum müzik türü.Zeki Müren Sorma gerçekten harika bir eser.Şimdi uzaklardasın,sevemedim kara gözlüm hepsi çok güzel...

0|0
    0|0
  • türk sanat müziği benim vazgeçilmezim.özellikle gramofonda çalarsa ve güzel bi muhabbet varsa biraz efkar da girerse işin içine tamamdır

0|0
    0|0
  • bikaç sevdiği şarkı var benim de ama onun dışında çok ağır makamlı olanlara dayanamıyorum baygınlık geliyo. şarkıcı söylediği cümleyi tamamlayana kadar ben cümlenin başını unutuyorum zaten :D:D

0|0
    0|0
  • türk sanat müziğini çok severim heleki plaktan dinlemek ayrı bir hazdır benim için link

0|0
    0|0
  • severim. link

0|0
    0|0
  • Çok severim. link

0|0
    0|0
  • güzel ama dinlemiyorum dinlemek annemin isidir :)

0|0
    0|0
  • hyr

0|0
    0|0
  • bayılırım

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Severim, hatta tsm korolarını izlemeye giderim sık sık.

0|0
    0|0
  • severim

0|0
    0|0
  • Önemseme onların dudişlerini. Nasıl iyi hissediyorsan öyle davran. Türk sanat müziği candır hem.

0|0
    0|0
  • Ben sevmem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...