Sizin evreni aciklamada felsefik olarak bir fikriniz var mi?

Sizce evren nasıl oluştu? Tabiki bu konuda bilimi referans almak gerek ama herkesin evrenin olusumuna dair hiçbir bilimsel kanıtı olmasa da bir felsefik olarak hipotezi vardır ve bunlar çoğu zaman kuramlaşamazlar.peki sizin evrenin olusumunu aciklamada bir fikriniz var mi? (dinsel metinlerden bahsetmiyorum)

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Niye boyle sorularin altina dinsel metinlerde bahsetmiyorum yaziyorsunhz dini dislamaya calisiyorsunuz ki.

0|0
    0|0
    • Dinsel metinler olaylara hicbir mantikli bicimde yaklasmaz da ondan.kendi masallarini anlatmaktan baska bisey yaptiklari yok

• Ben hicbirseyin dusmani degilim.dinin de felsefesi vardir ama kendi icinde hicbir tutarligi yoktur.ayrica tarihsel gelisiminde dinker olmadan once de bilim gelisiyordu hanfendi celismeyin lutfen kendinizle

• Senin dusuncene gore dinler allahi olusturdu. Ama benim dusunceme gore allah bize peygamberleri ve dinleri dunya kuruldugundan beri gondermis son olarakta islami ve hz. Muhammedi gondermistir.Oncelikle bunu anla. Bilim Allahtan once de mi vardi ? O ezeli ve ebedidir.

Kızlar Ne Diyor 1

• evren toprakların kayalıkların gezegenlerin otlarin b..klarin birlesimiyle olustu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İki farklı evrenin birbiriyle teması ile oluştu fikrinden başka mantıklı gelen bir şey yok ne yazık ki. Paralel Evren teorisi şimdilik en makul olanı.

0|0
    0|0
  • Big beng diye biliyorum. Kainatın 6 günde yaratıldığı bilinende bir gerçek.

0|0
    0|0
  • ya bir hiçlik ya da bir varlık olacaktı belkide hiçlik diye birşey yoktu olması gereken oldu ve evren oluştu yasalarıyla beraber

1|0
    0|0
    • Belkide hicligi varlik gibi goruyoruz.beynimiz bize yalan soluyo olabilir

Yükleniyor...