"Allah" nasıl yazılmalı ya da yazmak lazım?

"Allah" nasıl yazılmalı herkes "büyük" harfle yazmak gerektiğini söylüyor peki neden Türkiye grammatika (dilbilgisi) sinde neden küçükle yazıyorlar? kitaplarda, dergilerde ve s.

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• ALLAH

1|2
    0|0
    • Peki Türkiyenin qramatikasında neden küçükle yazıyorlar?

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben kesinlinle ilk harfini kucuk yazmam

Allah c.c

Bir insanin adini birsehiri yazarken neden ilk harf buyukken.asil buyuk.olan kucuk yazilsin ki

0|1
    0|0
  • Ben büyük harfle yazıyorum hep ALLAH ı

0|2
    0|0
  • büyük yazınca ekstra sevap olabilir tabii, mümkündür.

0|1
    2|2
  • bence bunlar boş işler allah imla kurallarına mı takılacak yani

ama saygı ifadesi olarak büyük harfle yazılıyor bence

0|0
    0|2
  • Özel isim olduğu için Allah yazmak daha mantıklı.

0|1
    0|0
  • Ben küçük harfle yazıldığını görmedim

0|0
    0|1
  • Allah (Cey Cey)

Yazmasaydım ölürdüm, müslüman arkadaşlar kusura bakmayın :D

1|2
    5|3

Erkekler Ne Diyor 7

• Allah ; zikrinin yazılışında tamamiyle büyük harfle veya büyük+küçük harfle yazılışına ihtiyaç duymaz. Sonuna parantez açıp ( c.c ) yazmak da ona daha fazla hürmet anlamına gelmez. Bunlar şahsi endişelerden ve eksik kalma korkusundan kaynaklanan eklemelerdir ki , onun zatten ad anmaya gerek olmadan gönülleri bildiği bilendir. Kur'anı Kerim'de de bunu bildirmiş zaten " Şüphesiz Allah herşeyi bilendir " diye..

Bu durumda , adını seslendirirken yapılacak eklentilerin manen yeri ve gereği , faydası veya zararı da olmaz . İçinden öyle gelen hepsini büyük harf ile yazar , içinden öyle gelen sadece baş harfi büyük yazar.

Durum bu ise , Türkçe dil kurallarına göre özel isimlerin sadece baş harfi büyük yazılır.

1|0
    0|1
    • peki bizim şu "Dindar" lar hep büyükle yazmak gerektiğini belirtiyorlar.

• Bu bir sıfat, sıfatların büyük harfle yazılması gereksiz , yazmak isteyen de öyle bir sıfatı hissediyor olabilir

• a harfi büyük olmalı." allAh " şeklinde.

0|2
    4|2
    • peki Türkiye grammatikasinda öyıe bir kural yok?

• doğru söylüyorsun kankafelsefi konulardada var bunlar ama çok okumakda istemem ama :)( bu arada her kes -4 vermis sana bu niye? ben +1 veriyorum

• çok seviyorlar beni ondandır ;)

• Nasıl içinden geliyorsa öyle yaz.

0|0
    0|1
  • Iyi bir yere deginmissin sozum sana degil

Bu tartismalar cok sacma

Allahin gozune iyi gorunmek icin buyuk yaziyorlar sanki o denli samimiyetsiz geliyor bana

Tanri deme allah de

Kucuk yazma buyuk yaz

Allah tanrinin belasini versin vs

Iste islamin geri kalmasinin sebrpleri

0|0
    2|2
    • Allah arapca gidiyor demi türkiyede Tanrı deniliyor bence etimolofi olarak böyle olmalı

• Tengri şeklinde yazılmalıdır.

1|1
    2|1
  • Büyük yazdinmi daha fazla Sevap points kazaniyorsun. Ve sonunda Cennete daha fazla Huri.

Ben bazen Allak yaziyorum.

Allaku Kekver. KKEEEEKKBBIIIIRRR

0|0
    1|0
  • şekilciliğe karşıyım..bu sadece türklere özel bir durum galiba.Arapçada hiç böyle bir şey görmedim.

0|0
    0|1
Yükleniyor...