Kültürlü olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden?

Kültürlü olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Neden?

• Evet, kültürlü olduğumu düşünüyorum
    62% (16)55% (11)59% (27)Oy Ver
  • Hayır, kültürlü olduğumu düşünmüyorum
    23% (6)25% (5)24% (11)Oy Ver
  • Bilmiyorum
    15% (4)20% (4)17% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
19|33

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Google,dan arat en kültürsüz ben çıkarım,özellikle görsellerde.,çünkü suşi demeyi hala beceremiyorum,şuşi,şuşi...

0|0
    0|0
  • Evet düşünüyorum, farklı davranmam aksini ispatlamaz, anlattıığım dinleniyor ve dinlediğimi anlıyorsam, farklı pencerelerden bakıp empati kurabiliyorsam,fikrim olan ile olmayan konuyu ayırt edebiliyorsam kendimi ifade edecek kadar kültürlüyümdür.:D

0|0
    0|1
  • yokla normal arası falan işte..

değilimi sectim..

0|0
    0|0
  • kültürlü olduğumu düşünüyorum.çünkü araştırıyorum,okuyorum.bi çok ortamda bulundum,bi çok şehir gezdim.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • çok kitap okumam dan dolayı öyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • anadoluda yetismis bir insan olmama ragmen entellektuel alt yapimin saglam oldugunu biliyorum. insanoglu evet kulturluyum demekte zorlanir.cunku bilgibin sniri yoktur. suekli gelisim oldugu surecede yeterince kulturluyum cevabi en normal olanidir diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • İlk önce kültür ne demek onu bilmek gerekir. Kültür göreceli bir kavram olduğu için değişebilir. Bahsetiğimiz kültür bilgiye dayalı olduğu için ve bilgi kendini gün geçtikçe yenileyen bir kavram olduğunda malesef bilgi çağında bilgiye yetişmeye zorlanıyorum. Ukala olabilirim ama kültürsüz sayılırım. :)

0|0
    0|0
  • Normalde düşünmezdim ama çevreme,yaşıtlarıma felan baktığımda düşünüyorum açıkcası

0|0
    0|0
  • Çevremde yaşadığı yeri haritada gösteremeyen , cumhurbaşkanını tanımayan insanlar olduğu için , çıtayı ayarlamak zor.

0|0
    0|0
  • dünya sporu (total spor), dünya sineması ve cografyası konusunda heralde türkiyede 1 numarayımdır..zanntmiorum benden iyi bilen birinin oldugunu..onun dışında herkonuda azcok konuşurum ama bi iddaam yok..

0|0
    0|0
  • evet bir hayli düşünüyorum . zaten sırf ben değil beni tanıyan çok kişi de bu düşüncede.

0|0
    0|1
  • evet diye bilirim ama aksini düşünenler olsa bile okadar da yobaz değilimm

utangaçlık ve çekingelik bunu etkiler mi onu da merak ediyorum

0|0
    0|0
  • çevreme göre evet kültürlüyüm, ama %100 değil tabiki, kişilik olarak kendimi iyi yetiştirdiğimi düşünüyom ve bu bana yine yetiyor her yerde...

0|0
    0|0
  • 10 üzerinden 8 diyebilirim

0|0
    1|1
  • İki tarih kitabı okumuş adam kültürlüyüm diyor, 3-5 roman okumuş adam da. Beş tane süslü cümleyi peş peşe kurmayı marifet sanan adam da kültürlüyüm sanıyor. Sanıyor oğlu sanıyor. Bir ben kendimi bir şeye benzetemedim galiba.

0|0
    0|0
  • Asıl soru: Sen ne kadar kültürlü olduğunu düşünüyorsun? Veyahut en kültürlü benim diye bir ego tatmini mi seziyorum :)

0|0
    0|0
  • Neye göre,kime göre?

Ama geçenlerde bir kız arkadaşım çok kültürlüsün demişti yani :)

0|0
    0|0
  • Şimdi ne desem laf değil. :(8

1|0
    0|0
  • A şıkkı

0|0
    0|0
  • Hayır, kültürlü olduğumu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • ne çok ne az..normalim sanki

1|0
    0|0
  • heryere ayak uydururum imamla imam olurum. sosyeteyle sosyete.

0|0
    0|0
  • yok ne yaptığımı bilmiyorum ,dD;;DD;;D;D; antomanyak şizofren kültürsüz biriyim ;D

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • çünkü hertürlü konu hakkında tartışabilirim söz sahibi olabilirim ve tartışmadan galip gelirim

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • yerine göre evet..çok kültürlüyüm demek abes olur.

0|0
    0|0
  • Bilmediğim dünya kadar şey olduğunu bilecek kadar kültürlüyüm ancak.

0|0
    0|0
  • estağfurullah :P genel kültürüm iyidir ukala ve küstahımda.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 19

• Olduğumu söylerler, bence kültür demek popüler olan herşeyi benimsemek degil, hayatını, kendini ve kişiliğni anlama ve kendini o yönde donatmadır kültür..

Bir de genel kültür var tabii o ayrı :D İçsel kültürden bahsediyoruz..

Hiç bir zaman yeteri derecede kültürlü olabilecegimi düşünmüyorum ama.

0|1
    0|0
    • KS de sorun bu, her zaman mütevazi, her zaman dürüst, her zaman seven, her zaman özverili taraf, her zaman asla dönmeyen, her zaman karatkter atabilecek mükemmel şahsiyetler arasındayız, elbetteki bu soruyu , en iyi bildiğim şey,hiçbirşey bilmediğimdir diyecek kadar olgun bir filozof edasıyla yanıtlayacağız:D

• ben aslında yohum -- seviye düşürmesi yükleniyor... loading %92 ... o.O

• hayır sanırım :)

0|0
    0|0
  • Olmaya özen, gayret gösteriyorum

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum. Bazen kendimi çok cahil hissediyorum. Bazen çok bilgili, kültürlü. Uzatmak zorundaydım cevabı ve uzattım. Şimdi silin bakalım.

2|1
    0|0
    • Sileni ben silerim <3

• Sosyoekonomik koşullar altında gerçekleştirilen yaptırımlardan ötürü farklı platformlardaki çeşitli bakış açılarını ifade eden uzun cümleler sevgiyle kucaklanmaktadır. Nasılımm<3

• Seni kastetmedim zaten. :)

• Bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • A: Evet, kültürlü olduğumu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • kültürlüyüm diyemem sadece bazı ilgi alanlarım var okumayı ve incelemeyi severim ama her konuda bilgili değilim olamam da zaten

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • kımseyle karsılastrmyorum kendımı kulturlu oldugumu dusunyorum

0|0
    0|0
  • bunun yerine entelektüel sözcüğünü kullansak sanki daha iyi olur gibi.kültür çok genel bi kavramdır.

0|1
    0|0
  • ben kültürlüyüm benim kültürüme yetişecek az kişi vardır

0|0
    0|0
  • Kültürlü değilim

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • kime göre? neye göre? bazen evet, bazen hayır kıyaslama yaptığım kişiye,konuya göre değişir.

0|0
    0|0
  • Daha cok yol katetmem gerek her güN dünya gelisiyor

0|0
    0|0
  • Henuz kulturluyum demek için çok erken.. Yolun basindaim bi 30 olayim o zaman bu soruyu cevaplarim.

0|0
    0|1
  • evet kültürlüyüm

0|0
    0|0
  • bazen cahilim bazen çok bilmiş bilemedim şimdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...