Deniz GEZMİŞ hakkında ne biliyorsunuz ya da ne düşünüyorsunuz ?

Evet arkadaşlar liselerde ya da üniversitelerde görüşleri farklı olan çok fazla insan var ve bence tek sebep kurumları kişilerden üstün görmemiz ama sırf görüş ayrılığı için başkalarına vatan haini demek ne kadar doğru ya da kendi gibi düşünen insanları araştırıp onları öğrenip onları savunmak ne kadar doğru ? farklı görüşleri yargılamak onları görmezden gelmek saçma değil mi ?. milliyetçilik diyosunuz amerika Türkiye yi 70 li yıllarda kullanırken bu insanlar onları protesto etmedi mi? 24 yaşında bir insan sonuçta yanlışları doğruları olabilir her insanın her düşüncesi doğru olmak zorunda değil ,yanlış düşünmüş diyebilirsiniz ama vatanhaini diyemezsiniz. evet komünisttik ama komünizmin ne olduğunu bile bilmiyoduk bildiğimiz tek bir şey vardı ortada bir şerefsizlik bir adeletsizlik vardı diyolar . şimdi millet şöyle düşünüyo komünistmiş komüniz mi Türkiye ye getirmeye çalışıyomuş ya da rus köpeğiymiş gibi binlerce şey sayıyolar bir düşünün ya 24 yaşında ki şimdiki gençler ne yapıyor karı kız peşinde koşmaktan, boş mafyalık oyunları , ya da çeşitli i*neliklerden başka ? hayatınızda bir saatinizi ayırıp hayatını ,savunmasını ya da çeşitli kaynaklardan araştırdınız mı ? hiçbir insanın etkisinde kalmadan kendi araştırdıklarınızla bilgi edinip yorumladınız mı ? banka soymuş askere kurşun sıkmış polisi vurmuş bir öğrendiğiniz bunlar var sebeplerini ya da doğru yanlış olduğunu hiç araştırdınız m? hayatında askere kurşun sıkmamıştır savunmasındada dediği gibi silahımı halka ya da orduya karşı kullanmadım ancak vatan hainlerine kullanmak için tanıdım. bir tane polise vurdum o da arkadaşlarıma işkence ettiği için ayağına sıktım istesem öldürebilirdim çok yakından sıktım demiştir ve banka soyması kendi için mi ?demek ki gene bir bildiği vardır sonuçta şöyle düşünün hayatınızı bu yola koydunuz yapacağınız şeyler var ve şartları temin etmek için bazı şeyler yapmak zorundasınız. Atatürk ü düşünün .Atatürk tek cephede başarısız olsaydı Şu an enver paşaya hain diyenler Atatürk e demezler miydi? kaç tane idam kararı veriliyor Atatürk e vatan hainliği ile suçanıyor ama pes ediyor mu? ve bu ülkede ufak bir şey çalarsan hırsız olursun ama trilyonlar çalarsan beyefendi unutmayın. kardeşliğe dostluğa bakarmısınız sırf idamları durdurmak için 10 kişi ölüyor (kızıldere olayı) dostluğu düşünün ve inandıkları davayı. terörist dediğiniz adam hukuk fakultesi son sınıf öğrencisi , önü açık geleceği olan biri o da diğer insanlar gibi banane deyip alır maaşını krallar gibi yaşayamaz mıydı ? . ne gerek vardı bunca şeye ailenden sevgilinden geleceğinden vazgeçmeye değer miydi? o vazgeçti davasına inandı dava için öldü. ve bu fedakarlığının karşılığı vatanhainliği ile suçlanmak oluyor bu nasıl bir cahillik ? bırakın görüşlerinizi insanı araştırın a partisi b görüşü demeyin ne yapmış bunu öğrenin. Kulaktan duyma bilgilerle uydurma yalanlarla insanları yargılamayın. Onlara göre vatanseverlik vatan satmak amerikayla işbilirliği yapmaktır bu yüzden onlar vatansever biz vatanhaini olduk

0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç kan dökmemiş biri sadece düşüncesinden dolayı idam edilemez. Ozman bunların yatacak yeri yok.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

• chp'nin her sene yıl dönümünde sömürüsünü yaptığı ancak kendisininde sorumlu olduğu idam kararıdır.

0|1
    0|1
    • dediğim gibi sende kurumlarla kişileri bir tutuyosun. sırf Atatürk ün partisi diye chp ye vermekle sırf müslüman namaz kılıyor dindar demekle akp ye vermek ikiside saçmalıktan başka bir şey dğil ben sana parti savunmuyorum idamı için evet oyu veren şerefsizler şimdi onun üzerinden oy istiyolar doğrusun işte bu bizim halkımızın cahilliğimizden kaynaklıyor aslında.

• Demek istediğim buydu işte. Parti kimin olursa olsun geçmiş icraatlerini görmezden gelirsen astırdığın adamların vebaline ortak olmuş olursun. Bildiklerini söyle dedin söyledim.

• deniz gezmişimi anlatayım sana bence onun adı bile yeter :) <soruna 5 yıldız verdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...