Kendinize has yemek tarifleri nelerdir?

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere kendinize has (uydurma) yemekleriniz var mıdır? Pasta, börek, çörek tarifleriniz ben mesela çok yaparım herkeste çok begenerek yer sizlerinde pratik yaptığı kendine has yemek tarıflerı nelerdır :)

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Geçen gün arkadaşım ve onun yeğenine yemek yapacaktım. Ne yemeği diye sordular Çin yemeği deyiverdim. Yeğeni 12 yaşında ve öyle her şeyi yemiyor. Burun kıvırdı.

Buzdolabını açtım olan malzemeleri çıkardım. Yemek doğaçlama ortaya çıktı. Tarifi aşağıda :)

- Çarliston biberleri (2 adet) boyuna uzun ama çok ince ince kestim. (7-8 cm uzun luğunda 4-5 mm eninde)

- Kırmızı biberleri (salçalık biber 2 adet) aynı şekilde kestim

- 1 adet havucu da aynı şekilde kestim.

- 2 adet domatesi de mümkün olduğu kadar aynı şekilde kestim.

- Domates haricindekileri zeytinyağında yayvan saç bir tavada sık karıştırarak kızarttım. Biraz kızardıklarında domatesleri de üzerine atıp kısık ateşte devam ettim.

- Önceden haşladığım 6 adet tavuk göğsünü kuşbaşı doğrayıp tavaya ekledim ve yine arada karıştırarak pişirmeye devam ettim.

- Üzerine az salça ilave ettim.

- Küçük bir baş sarımsağı ince ince doğrayıp ilave

- Toz kırmızı biber, tuz, çok az nane bolca kekik ilave ettim

- Tavuklar piştiğinde altını kapadım

Çin yemeğine benzememişti. Ama çok güzel oldu. Ufaklığa bu Çin yemeğini çocukları zehirlemek için yaparım hep dedim. Önce burnunu kıvırdı sonra tadını çok beğendi iki tabak yedi. Tekrar karşılaştığımızda çocuk zehiri yapsana yine diyordu :)

1|0
    0|0
    • Bravo kurtarıcı yemeklerden bırıdir emınım bır cok bayan yapar bende bu sekılde elde olanları harmanlayarak (uyumlu lezzetlerı) yemek yapmayı cok severım teşekkür ederim tarifiniz için

Erkekler Ne Diyor 10

• ooo bende cok war :d genelde evde ne warsa karıstırarark yaptıgım yumurtalar. pırasalı yumurta. lorlu yumurta. sehrıye plavı. baskada wardır ama sımd ıaklıma gelmıyo :D bı de bugun ıs yerınde yedım. bır salata. kırmızı lahana ve elma. sırken lımon vs. cok hos geldı bana.

1|0
    0|0
  • Tava yapiyorum ben ama farkli bir tava :)) kendime özgü

0|0
    0|0
  • pilavın ustune yogurt dokup bıraz karabıberle yesek tarıften sayılırmı:))

0|0
    0|0
  • hauçlu & tarçınlı kek yaparken hindistan cevizi suyu kullan ^_^

1|0
    0|0
  • kremalı domatesli ravioli tarifi istermisin ?

1|0
    0|0
  • avokadolu nuggetli omlet. :D

0|0
    0|0
  • makarna :) tarfini verebilirim istersen :)

0|0
    1|0
  • Kendime has söyleyemem :D ben ne anlarım yemekten ya :D

0|0
    0|0
  • Patlamış makarna :)

0|0
    0|0
  • Pekmezli omlet :p

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ekmek fırınlarından şu ekmek yapılan hamurdan alıyorum avuç içi kadar yuvarlaklar hazırlayıp üstüne pizza malzemeleri dizip fırına veriyorum minik pizzamsı bir şey oluyor hoşuma gidiyor :D

1|0
    0|0
  • Fajitayi fajitaliktan cikarmisligim vardir :)))

0|0
    1|0
  • makarna sosları hariç uydurmasyon yaptığım yok

1|0
    0|0
  • kendine has tarifi olmayanlardanm .ezkmiyim ne :D

0|0
    1|0
  • tavuk ve pilav tarflerimlerim genelikle böyledir

0|0
    1|0
  • Mantı gibi çılbır yaparım.