Hic sevdiginiz birini gorulen bir istihare yuzunden terkeder misiniz?

Beni buna inandigi icin aglaya aglaya terketti. Neredeyse bir yillik iliskim bu yuzden bitti. Boyle birsey yapar misiniz?

0|0
10|2

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• 4 senelik sevgilim istemeye geleceği dönemde hem kendim istihareye yattım hemde yakın bir hoca tanıdığımıza rica ettim. annem de aynı soruyu sordu farzet ki kötü gördün ne yapacaksın ğer ayrılmayacaksan yapma boluna dedi. Ayrılırım kötü görürsem dedim. Nitekim ben de o hoca akrabamız da çok güzel rüyalar gördük ve şuanda evliyik :D

0|0
    0|0
  • doğruluk payı vardır illaki ama etmem

0|1
    0|0
  • Görülen bir istihare dediğiniz şey Peygamber efendimizin sünnetidir.

Ve her insanın rüyasına gelmez. Yapardım.

1|0
    1|0
    • Peygamber Efendimiz Islama gore ayi ikiye bolmustur. O zaman bu da sunnet. Hadi ayi ikiye bol. Yanlis anlama sana kizmiyorum. Istiharenin hayirlisini istemek icin yapilan bir namaz oldugunu ruya kismininsa aldatici olabilecegini soyleyen din adamlari da var.

• Size de. Tesekkurler. Kurana zit dusmeyenleri geri cevirmem. Mantigima yatani da ama hadiste suna iyi geliyor diye gidip deve idrari da icmem. Allah bizi dogru yoldan ayirmasin. Tesekkurler.

• Amin ayırmasın inşaallah.

• Hmm yapmazdım .

0|1
    0|0
  • bak o istihareler herkese olmaz ve oldugunda da gerçekleşme payı çok yüksek %100 denilebilir. denerim gördüm ve oldu 1 hafta sonunda sadece:)) yorum yapamıcam.. ama tabiki üzücü bir durum..

0|0
    0|0
    • Istiharenin % 50 hakli cikma olasiligi her zaman vardir. Dinen istihare ruyasina gore hareket etmenin ozellikle baskasinin ruyasiyla hereket etmenin dine uygun olmadigini bir din adamindan ogrendim.

• aaa dur bir dk birisi baskası için istihareye yatamaz.:/ yatmamalıda..

• Beni anneannesinin gordugu ruyaya gore terketti. Hem de aglaya aglaya. Trajikomedi.

• Hayır

0|1
    0|0
  • Yapilir.Evlenmeden once de yapilan bir sey bu.Allah onun icin seni hayirli gorduyse hayirli cikardi.Olmamasi ikiniz icin de en iyisidir belki

0|0
    0|0
    • Guzel cevap. Tesekkur ederim. Insancilsin belli. Fakat, baskasi adina kilinip ruyaya yatilmasi dine de uygun degilmis onunla amelde edilmez deniyor. Kendisi yapmaliymis.

• Durup dururken istihare yapıp da ayrılmak saçma olur. Ama ayrılık noktasına gelinmişse, çözülmeyen sorunlar varsa, ipler koptuysa bir de istihare kafadan geçenleri destekliyorsa ancak o zaman düşünülebilir bence.

0|0
    0|0
    • Diyelim ki hicbir sey yolunda gitmiyor ama istiharede ormanlar akarsular yesil mendiller beyaz gelinlikler goruldu. Ne yaparsin?

• Tabii. Bir de, ön koşul olarak onun bulunduğu şehre taşınmamı istemişti. Bunu kabul etmemiştim. Bir hafta sonra bu haber. Haklısın. Tabii, beni yeterince sevmemişte olabilir. Aklına yatmamışımdır ya da. Haklısın.

• Beni hayatımda koşulsuz seven gözlerime hayranlıkla bakan bir tek o Finlandiyalı kız vardı. Bense, ailem yabancı gelin istemez diye benzer şeyi ona yapmıştım. Etme bulma dünyası. Ah kafamın içine. Kusura bakma. Kabahat benim eşşek kafamda. Cevaplar ve yorumlar için teşekkürler.

• bilmiyorum benden her sey beklenebilir.gecmis olsun kardes:(

0|0
    0|0
  • oww:O

ne desem bilemedim..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bu zekadaki birini hala düşünüyor olman yanlış. Yoluna bak derim

0|1
    1|0
    • Takmiyorum artik kafama. Ama bu yuzden terkedilmek cok aci olmustu.

• terketmese daha kötü yani rüyasında herşeyi görüp arıza çıkartabilir. İstiharenin şekline göre keisn doğruluğunu kimse garanti edemez. Kısmet de geç sen boşver.

Yükleniyor...