Gitar çalımayı biliyor musunuz?

Gitar çalımayı biliyor musunuz? öğrenmeye başlasak ne kadar zamanda öğrenebiliriz?

0|0
20|16

En İyi Kız Görüşü

• Biliyorum ve müzik kulağın ve yeteneğin varsa 3 ay da tatmin edici sonuçlar alırsın.Yalnız başlarken dandik bi gitar değil ortalama bir gitar al ki ses bozukluğu şevkini kırmasın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Evet biraz biliyorum :) ama bunun ne kadar zaman içinde ögrenebilecegin senin ona veya gitarına ne kadar zaman ayıracağına bağlı.Her gün çalarsan her gün bir iki saat başında durarsan veya bir iki şarkı türkü çalarsan neden bir iki ay içinde ögrenmeyesinki?Ben profesyonel değilim amatörce yıllardır evde tingir mingir çalıyorum arada bir arkadaşlarla sevdiğimiz insanlarin düğünlerdine bir iki parça bir şeyler kendimizce çalıyoruz .Cesaret azim istek tutku olduktan sonra herşeyi başarırışın.Herşey gibi bununda zamana ihtiyacı var ben tam olarak her gün olmasa bile 11 yaşımdan beri çalıyorum.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama iyi çalmak için baya gitmen gerekiyor. Arkadaşım 2-3 ay gitti yine de çok iyi öğrenemedi.

0|0
    0|0
  • Hiç yetenekli değilim o konularda ..

0|0
    0|0
  • hayır bende kursa gitmeyi düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • bende ögrenmeye cabaliyorum bir kitap yardimiyla... fazla vaktim olmadigindan üstünde duramiyorum fazla ama bence günlük calisilsa 1 ayda ögrenilebilir

0|0
    0|0
  • hiç anlamam ama dinlemeyi pek bi severim

0|0
    0|0
  • senin kabiliyetine baglı

0|0
    0|0
    • gitar kabiliyet meselesi değildir, azim ve istek. beste, aranjörlük, armoni dizmek felan derseniz bu kabiliyet işi ancak gitarda kabiliyet ancak yüzde 1 kadardır :) o da herkeste vardır :)))

• Biliyorum, 5-6 ayda öğrenirsin

0|1
    0|0
  • Maalesef :(

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ögrenmek istemiyorum ya :p

0|0
    0|0
  • hayır ancak hala nefes alıyorum

0|0
    0|0
  • bilmiyorum, gitar ogrenmeye hic heveslenmedim.

0|0
    0|0
  • Biliyorum. 6-7 ay kursa gidersen kolaylıkla çalabilirsin.

0|0
    0|0
  • Çalıyordum Unuttum :(

0|0
    0|0
  • 5 6 ayda anca arpej attırırlar , geri kalan zamanda da ritmlere geçersin...

0|0
    0|0
  • bılıyorum 7 yıldır çalıyorum

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır ben bilmiyorum bana kim öğretir

0|0
    0|0
  • Az çok... gitarım odanın köşesinde yatıyor uzun zamandır..

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben 3 yıldır çalıyorum ve ilk başları gerçekten de çok zordu :) hatta ilk Rahmetli Ustadımız Barış Manço'nun Dağlar Dağlar parçasını çalmaya çalışıyordum :) la minör mi minör do majir basit akorlarla ritim atmaya çalışıyordum :) tabiki de ritim diyebilirsek :) resmen deli olmuştum :) yani şunu demek istiyorum gitar çalmayı asla öğrenemiyorsunuz :) yani gitar bir okyanus gibidir. 3 yıldır çalıyorum ve vakit bulup flamenco eğitimi almak istiyorum ama hiç kimseye ben gitar çalabiliyorum demedim :) 2 -3 akor basıp da milletin içinde ben gitar çalıyorum diyenlere ve youtube'ye de parça koyanlara çok gıcık gidiyorum :)

Gitar çalmak için öncelikle bazı şeyleri göze almanız gerekir. madde madde açıklayayım:

1) sağ elinizin tırnağı uzun olacak (profesyonelleşdikçe uzun tırnağa gerek olmuyor, hafif bir uzunluk yetiyor ama ilk başta uzun olması şart)

2) tırnağınızı sürekli törpülemeniz gerekiyor. bu da size değişik ad takmaları felan yapılmasına sebep oluyor. Hatta bana törpü dedikleri bile olmuştu :)

3) Akor basarken sol elinizin parmakları nasır tutacak, çok acıyacak hatta sırf bunun için gitarı duvara bile asmak isteyeceksiniz ve hatta daha gitarı elinize almak bile istemeyeceksiniz. Sabretmek lazım. Bu noktada size iyi bir haberim var. zamanla (bu en az 1 yıl) parmağınızda nasır bağlayan yerler yerini kalın deriye alıp normal görünümüne ulaşacaktır

4) Tırnağınız ilk başta yumşak olduğundan sürekli kırılacakıtr ve sinir olacaksınız bu duruma :) Tırnağınızı temizleke de cabası

5) Tabi ki de en önemlisi istek ve azim. Yani gitara geçici hevesle, hava atmak için değil de gerçekten de aşık oludğunuz için başlayacaksınız :)

6) tabi ki de bu işin maddi bir boyutu da var. siz bir gitar mağazasına gidince size 50TL'lik gitarları önerip sizi kandırmaya çalışacaklar. yani başlangıç seviyesi için en az bir 150-200TL'yi gözden çıkartmanız lazım. Benim kullandığım gitar 1300TL'lik olmasına rağmen ve bu bile yetmemesine rağmen 150TL hiç bir şey :)

1|0
    0|0
  • şunu da yazıma eklemek istiyorum: bu forum benim gerçekten de çok hoşuma gitti. eğer öğrenmek isteyen varsa ben elimden geldiğince forumdaki mesaj sistemi ile yardımcı olmak isterim. Üst seviye bir gitarist değilim ama en azından 3 senenin bir birikimi var :) elimden geldiğince aktarmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Hayir ama bugun ilk defa basladim calmaya ((;

0|1
    0|0
  • hiç bilmem..

0|0
    0|0
  • bilmiyorum, öğrenemem

0|0
    0|0
  • asdwe :DDD

0|1
    0|0
  • yeni yeni başlayacağım.

0|0
    0|0
  • dırın dırınn dırıın

0|0
    0|0
  • bas gitar çalıyorum

0|1
    0|0
  • hayır bilmiyorum ama bu işte cok iyi olan arkadasım;gün de cok saatini harcayarak ve tekrar yaparak daha iyi ögrenebilirsin demişti..bende vazgeçmiştim..o en son iş:)

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ögrenmeyı dusunmedım

0|0
    0|0
  • hayır bilmiyorum

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama gerçkten bende öğrenmek istiyorum :)

0|0
    0|0
  • Evet. Senin öğrenme isteğine ve yeteğine bağlı.

0|0
    0|0
  • bilmiyore

0|0
    0|0
  • hayır. 3-5 ay içinde öğrenirsin belli bir seviye

0|0
    0|0
Yükleniyor...