Mustafa Kemal Atatürkün sevdiği eserler

Sevdiği eserleri paylaşmaya ne dersiniz?

biraz efkarlanmak istiyorum :| <3

0|1
2|7

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• link paylaşabilmem için 4+ seviyesinde olman gerekmektedir yazısı gelmese linkini de yollayacaktım ama kusura bakma :/

youtube a Atatürk'ün sevdiği şarkılar yaz , 29 tane falan çıkıyor liste halinde sıradan dinlersin :) bence güzel oluyor :) ben buradan dinlemiştim tavsiye ederim :)

1|0
    0|0
  • Atatürk ne derece severdi bilmem ama bir fırtına tuttu bizi çok hoş bir eser

1|1
    0|0
    • link verseydin dinlerdim şuan

• müzeyyen senarı sever

1|0
    0|0
  • Evet paylasalım aklıma ılk gelen ve vazgecılmez olan tabı kı ıstıklal marsı yazarı Mehmet Akıf Ersoydur. Atatürk, Mehmet Akifin arapçaya olan hakımıyetını ve cevırmenlıgının cok kuvvetlı oldugunu ıyı bıldıgınden Mehmet Akıften Kuranı Kerımın tercumesını ıstemıstır. Mhmet Akıf yazmıstır. Fakat o eser gunumuze gelmemıstır.Malesef gunumuzde farklı tefsırlerle karsı karsıyayız.

0|0
    0|0
    • arapçayı anladığı anlamına gelmez kuranı kerimi anlamakla , benim dedem de sureleri bilir ama arapça dilini anlamaz , ve kendisi Türk . kutsal kitaptan bir eser mi çıkmıştı , tam olarak anlamadımda ne demek istediğini .

• Dostum sen yazdıklarımı ne okumussun ne anlamıssın ya da anlamamak ıcın kendını zorlamıssın.Sımdı dedenle ılgılı verdıgın ornegın bu konuyla hıc alakası yok.Tabı tefsirin veya mealin ne demek oldugunu bılmeyebılırsın.Anlamaman buradan da kaynaklanmıs olabılır.Ya da zannedersem Ataturkun bır Kuran mealı yazdırması yanı Ataturk ıle Kuranın yan yana durması senı rahatsız etmıs olabılır.Meal yazmak zaten yuksek arapça anlama ve grammer gerektıren bır ıstır.O donemde bu en ıyı Mehmet Akıfte vardır.

• neden rahatsız etsin ki , beni kitapla dalga geçen akp lilerle aynı sıfata koyma kardeşim,

• Geometri kitabı vardı herhal

cayırt

0|0
    1|1
  • Şevkat YERİMDAR..!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...