Suriyedeki iç savaş..

Evet arkadaşlar Suriye'deki iç savaş hakkında neler düşünüyorsunuz?

Nereye gidiyor ortadoğu ülkelerinin gidişatı?

Türkiye'ye de sıçrar mı bu iç karışıklık?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hükümet ABD ile birlikte Suriye'yi karıştırıp kışkırtanlardan. Dozunu da abarttılar ve Suriye'yi kan gölüne çevirdiler. Rusya bastırdı, Çin ve İran da. Emperyalistler aralarında anlaştı. Suriye politikaları farklılaştı. Türkiye ise elinin kiri ile ortada kaldı ve kaşımaya devam etti.

Putin bir laf etmişti ki çok doğru. Şöyle birşey demişti : Türkiye Suriye'de ateşle oynadı ve başıbozuk islami gurupları besledi. Cebinde akrep taşıyan başına geleceklere hazır olmalı...

Sorunuzun cevabına gelince,

Suriye'deki savaş çoktan Türkiye'ye sıçradı, yüzbinlerce Suriyeli Türkiye'ye yayıldı. Sınırlarında savaş devam ediyor. Bir çok gurup ya Türkiye'yi düşman görüyor ya da Türkiye'den besleniyor ki arpaları kesildiğinde silahları Türkiye'ye de çevirecekler. Bir türlü barışamadığı Kürtler ise Mevcut Suriyenin en düzgün ve istikrarlı yapısı durumunda ( PYD) güney sınır komşusu durumunda.

Geçenlerde Niğde de olan olayı incelerseniz çok daha vahim sıkıntılar olduğunu görürsünüz.

Halk olarak bize düşen, ısrarla SAVAŞA HAYIR demek.

Uçak düşürerek kışkırtmanın kimseye faydası yok.

0|0
    0|1
    • sınır ihlali yapıyorlar ne kışkırtması lan!

• Lan diyen yorumcu kardeşim,

Türkiye çok uzun bir süredir Suriye'ye bu sınır ihlalini sürekli yapıyor bu bir.

Genelkurmayın Resmi açıklamasında dikkat edersen sınır ihlali birkaç kilometre sürmüş bunun bir kısmı da uyarı sonrası uçağın rota çevirmesi sırasında olmuş. Bir savaş jeti için bir kaç kilometre demek saniyeler demektir bu iki. +++

• Suriye'nin açıklamasını dinlediysen Suriye uçakları Türkiye sınırından Suriye'ye giren silahlı gurupları takip etmek için oradaydılar ve bu guruplar Türklerin tank desteği ile giriş yapıyordu deniyor bu üç

Türkiye'de Suriye ile çatışan bir çok silahlı gurup besleniyor, silahlandırılıyor ve gönderiliyor bunu dünya alem biliyor bu dört.

Anlaşıldı mı lancı bey ?

Sanmıyorum, çünkü biraz açık bakabilsen, bunları benim anlatmama gerek olmaz kendin fark ederdin.

Erkekler Ne Diyor 9

• Buradaki mevzu islam mevzusu.İslam düşmanı kişilerin yaptıkları işler bunlar.Nereye gider diye sorarsan.İslam nurunu tamamlayacaktır.Elbette müslümanlar huzura erecektir.Ama Bizimde birşeyler yapmamız gerekir.Ben şahsen şu zihniyete karşıyım "kendi içimizde küçük devlet düşüncesi" Şunu unutmayınız ki 6.5 asır dünyaya hükmeden bir ecdadınız var.Asırlardır cihan hakimiyetinde bulunan bir ecdadın torunlarının kendı içinde küçük devlet olarak yaşaması benım canımı sıkıyor

0|1
    0|0
  • Suriye büyük devlettir kendi ordusuna karşı harekat hissettiğinde gereğini yapar.

Bizim gibi komutanları birer ikişer yankesici gibi tutuklanıp ordu tasfiye edilirken demokrasi demez.

0|0
    0|0
  • Suriye devletinin iyi direndiğini düşünüyorum.Şu an orda olanlar Suriye Kurtuluş savaşı.Tıpkı bizim Kurtuluş Savaşında olduğumuz gibi evlerden erkekler alınıyor günlük kaç Türk vurdun gibi şeyler vardı.Şu an orda olanlarda bu. erkekler öldürülüp kadınlara tecavüz ediliyor.Bunu yapanlar dünyanın dört bir tarafından toplanmış teröristler.Ama bunlar dünyaya özgür suriye ordusu adıyla aksettiriliyor.Televizyonlarda söylenilenlerin hepsi yalan.Benim için Atatürkten sonra en önemli lider.Türkiyeye zaten sıçramış durumda.Şu an Türkiyede El Kaide kampları var.Ve o mülteci diye getirilenlerin arasında teröristlerde var.

0|0
    0|0
  • bop olacakmış lanet olası taht sevdalıları

0|0
    0|0
  • Amaç o zaten ama oyun bozuldu korkma, Rusya da Kuzeyde Amerikayı zorlayınca biz rahat nefes alır olduk. Şu Ruslar arasıra iyi iş çıkarıyorlar

0|1
    0|0
  • gecenin en karanlik ani gunesin dogmasina yakin olan zamandir

0|0
    0|0
  • ben bir çift memeden uzak kalıp savaşa gitmek istemiyorum :(

0|0
    0|1
  • Zalimler için yasasin cehenmem

0|1
    0|0
  • Ortadoguda ne zaman yoktu ki bu ?

Irakta uzun süre vardı zaten

hala da var

suriyede de vardı ama belli olmuyordu hala da var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sıçrasa zaten Türkiye'ye ilk etkilenen hatay olucak. Bence bu savaş mezhep ayrımından dolayı yapılan bir oyun diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • güzel şeyler olacak, bunlar doğum sancıları

halklar özgürleşecek

0|1
    0|0
Yükleniyor...