Okullarda öğretilen tarih bilgisinin doğruluğuna inaniyor musunuz?

Evet arkadaşlar,okullarimizda ogretilen tarih bilgilerine,müfredat kitaplarinin ogrettigi bilgilerin dogruluguna inaniyor musunuz?

Bana sorarsaniz özellikle inklap tarihi kisminda bazi seyleri abartmislar,sizin fikirlerinizi alalim

• Evet, kesinlikle inaniyorum
    A seç
  • Hayir,inanmiyorum,çoğu uydurma
    B seç
  • Dogrulugu konusunda bir fikrim yok
    C seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
127

En İyi Kız Görüşü

• Hangi okul?

İlkokul,lise falansa meb'in verdiği kitapların olayların ne kadarını anlattığı aşikar.Üniversitede,kendi üniversitem için tarih öğrendiğimi düşünüyorum.Sebebi de kaynaklarının belli olması,ben yazılı kaynaklara bakarım.Hem Türkiye'nin arşivinden hem de diğer ülkelerden alınmış kaynaklara...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Öğretilen tarihe değil, bilinen tarihe bir bakmak lazım.

Tarih anlı şanlı olaylardan ibaret değil.

0|1
    0|0
  • çoğu uydurma

0|0
    0|0
  • hayır kesinlikle inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Sözlü kaynaklardan çok yazılı kaynaklara bakarım.

0|0
    0|0
  • Evet, kesinlikle inaniyorum

0|0
    0|0
  • Turk kitaplardan ogrenmeyeceksin turk tarihini.

0|0
    0|0
  • tarihle ilgili çok fazla bilgim yok ama tabii ki doğru bilinen yanlışlar olabilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Mebin verdiği kitaplar kadar kalitesiz bir şey yok bari ağaç kesmesinler bosuna

0|1
    1|0
  • B: Hayir,inanmiyorum,çoğu uydurma

0|0
    0|0
  • kesinlikle inanmıyorum tek taraflı ve yanlı

0|0
    0|0
  • Sözde tarihi geçmişimizden ders almak için öğreniyoruz. Okullarda hiçbir şekilde ne milli bilinç nede yeterli bilgi verildiğini düşünmüyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Doğruluk payı var ama herşey anlatılmıyor.

Mesela Osmanlı'da devşirme sistemi çok güzel birşeymiş gibi gösteriliyor. Bunun haricinde oğlancılıktan, padişahların içkilerinden, haremlerden zerre bahsedilmiyor.

Sömürgecilik değil fetih anlayışı diyorlar. Ama bir nevi gittiği yerleri de hem dini hem de parasal açıdan sömürmüş osmanlı. Zaten o bölgelerde islamın ve türkçenin çok çok yaygın olmasından anlıyoruz bunları.

Bunların haricinde ermenilere uygulanan tehcir politikasının yanlışlığı resmen doğru bir politikaymış gibi anlatılıyor. Hatta bazıları yüzsüzlük edip, 'soykırım olsa, şu anda dünyada ermeni mi kalırdı?' gibi densizce konuşmalara kadar gidiyor.

1|1
    0|1
  • gizlenerek klavyeden gazel okumak kolay özalın torunu ortaya çık ortaya.

0|0
    0|0
  • Her bilgi , bilgidir az veya çok.. bu açıdan bakarsak , ederi var..

0|0
    0|0
  • Alternatif tarih, belgelerle kanıtlanana kadar evet inanıyorum.

0|0
    0|2
  • milli eğitimdekilerin çoğu sıkıntılı bilgiler. ama üni ler o kaddar deiğil

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • bi fikrim yok daha kendi tarih profesörlerimiz bir turlu orta yolu bulunan bir ikri savunmadılarki hepsi ayrı telden calıyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...