Şairlerin çoğu neden erkektir düşündünüz mü hiç ?

Soru bir cümlelik ve gayet açık şairlerin çoğu neden erkektir düşündünüz mü hiç ? :)

0|0
20|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların toplumsal statüleri belli zaten bundan 100 yıl öncesine kadar insan yerine bile konulmuyorlardı.Tarihte kadın şair,bilim insanı,filozof v.s çıkmasını beklemek saçma zaten bu koşullar altında biraz derin düşünmek lazım.toplumsal statülerinin yükselmesiyle yeni yeni çıkmaya başladı ki hala daha bize göre dezavantajları çok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Çünki her ne kadarda sizlerin çoğu değermizi bilmesenizde şu hayatta erkekler kadın için veya aşk için sevgi için veya isyanlarını dile getirmek için şiir yazıyorsa unutmayınki bu bizim sayyemizdedir.Biz olmasak neyin hakkında şiir yazacaklar .Biz derken kadınları diyorum.Biz olmasak ne hakkında yazı yazıcaksınız?Deniz hakkındamı, güneş hakkındamı?Doğa hakkındamı.Biz kadınlar aslında sizin hayatınzda en önemli kişileriz.Sizin diğer veya elmanın diğer tarafıyız ama malesef bunu unutuyoruz.Belki sizler aşık olunca duygusal yönleriniz açılıyor.Aynı şey ahcılıkta geçerli değilmi? Neden dünyadaki bir çok ünlü ahçı erkek?

Biz kadınlar yıllardır yemek yapmıyormuyuz? Ne alaka diyebilirsiniz ama arada bir bağlantı var ama adım feminst diye çıkar diye bu kadar yorum yeter diyorum :)

0|0
    0|0
    • Aksini iddia eden olmadı ki kadın erkek beraber bir bütündür. Kadınlar boşa yaratılmamıştır :) Sadece kadınlar değil erkekler de yemek yapıyor o dediğin şey nedense sadece Türkiye de var yemek bulaşık ütü kadının niye kadınınsa garip :D

• O senin düşüncen.İyi paylaşımlar :)

• Düşünebilenlerin düşüncesi bu ;) Sanada.

• Aşk acısı cekenler onlar

0|0
    0|0
  • hiç düşünmedim cidden

0|0
    0|0
  • demekki daha duygusallar yani ne diyelim

0|0
    0|0
  • onu bunu bilmemde şu Kahraman Tazeoğlu nedir yaa nasıl yazar onları bayılıyorum

0|0
    0|0
  • aşçıların da çoğu erkek acaba neden?

0|0
    0|0
  • Ahçılar neden erkekse ondandır herhalde. :D

Duygularını kadınlar gibi net yaşayamayıp, yazı alanında geliştirmişlerdir kendini.. o.O

0|0
    0|0
    • Daha nasıl net yaşayacak duygularını adam kağıtlara döküyo duygularını :D

• evet gerçekten düşünmüştüm kadınlar şiir yazmaya değer olduklarındandır( şiirleri kadınlara yazdıklarına göre )

0|0
    0|0
    • olabilitesi mümkün ama erkeklerin de bi alternatifi yok kadınlardan başka kabın ya da kamın ya da katın gibi ille de kadın var :)))

• pes diyorum tamam diyorum susuyorum ve kaçıyorum :)

• en güzelini yapıyosun :)

• kadın yazarların karşılaştığı zorluklar hakkına bi bilgin yok sanırım.ayrıca yazar olmasına da gerek yok,bir iş iş olduğu andan itibaren kadının uzmanlık alanından çıkmış olur.mesela en iyi aşçılar neden erkektir?

dilimiz erkek cümleleri ifadeleriyle doluyken belki de kadınlar şiirin şairin anlamını unutmuşlardır.erkek ama yine de seni seviyorum ece ayhan.

0|0
    0|0
  • Kadın şairlerin o zamanlar pek önemi yoktu. Çok azdı zaten giderek azaldı. Kadınlar şairlikten başka şeylere yönelmeye başladılar diye düşünüyorum.

Erkeklerde herhalde aşık olmuşlar falan :(

0|0
    0|0
  • çünkü erkekler daha boş insanlar

0|1
    4|4
    • -1 çok dolusunuz çoook dedikodudan başka bildiğiniz bişe yok

• önce güldüm sonra bastım eksiyi :DD

• bende eksiledim.

• aşk şiirlerini baz alarak söylyrm : kovalayan tarafa daha çok ilham geliyo olsa gerek.

bi road runner a bkyrz anca kaçıyo ama coyote öylemi :)

0|0
    0|0
    • Coyote hep üzülmüşümdür arada bi yakalasa ne olcak sanki :D Katılıyorum kadınlar kovalamadıkları ve birçok şey umurlarında olmadıkları için olan erkeklere oluyor :D

• hiç aklıma gelmemişti :)

0|0
    0|0
  • hayal gücü daha kuvvetlidir :p

0|0
    0|0
  • Farkında bile değilim

0|0
    0|0
  • çektırdıklerını en ıyı onlar bılıyor:)

0|0
    0|0
  • Olayların bas kahramanları oldukları ıcın :D

0|0
    0|0
  • Erkekler daha duygusaldır kadınlardan

0|0
    0|0
  • Hisliler bizden

0|0
    0|0
  • kadınların toplumdan uzaklaşması olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• matemetikçiler ve satranç ustalarının çoğu erkektir..ancak kadınlar edebiyata şiire hem yazma hem okuma olarak çok daha meraklıdır.karşıt cins olarak gördüklerinden biyolojik erkek şairlerin kitaplarını seçiyorlar.bu nedenle piyasada daha çok biyolojik erkek şair var.

0|0
    0|1
  • hiç düşünmedim.

0|1
    0|0
  • hani derler ya:"erkek adam sevmez sevilir" diye...

aslında bilinmelidirki bunu diyen biri şairliğe başlamıştır, çünkü erkek daha çok sever. şöyle ki: duygusu, smimiyeti, yoğunluğu, derinliği, bakışı başkadır,

Gelelim kızlara: ulan zaten bizim ki yazıyor diyo, benden esimlenmiş diyor, anlatılanlar ayni ben :)

bide bunu üstüne ben ne ekleyeyim deyip arada sevgilisi olmayan bayan yazarlar fırlıyor iştee BENCE :)

0|0
    0|0
  • kadınlar gezmeye alışverişe daha faza odaklanıyor. vakit kalmaz ki.

0|0
    0|0
  • "Aşık oldukları bir kadın olmasa, şiirleri nasıl yazacaklardı" sorusunu aklıma getiren önerme :)

0|0
    0|0
  • hmm hiç düşünmedim aklıma bile gelmedi ama o zamanlarda kadınların konuşma gibi bi hakları yoktu galiba o yüzden olabilir. yani toplumdan soyutlanmıştı.

0|0
    0|0
    • evet okula felan gönderilmiyodu belli bi dönem mantık ordan geliyo olabilir :)

• Eskiden okur yazar sayısı erkek kesimde yaygındı ondan.

0|0
    0|0
  • cevabımda gayet açık düşünmedim neden olduğunu biliyorum...

0|1
    0|0
  • Hemen hemen tüm işlerde daha çok erkek görürüz, bununla aynı nedenden.

0|0
    0|0
  • Genelde ''yazan'' taraf biz olduğumuz için :)

0|0
    0|0
  • Çoğu gay. Hatta so gay.

0|0
    0|1
  • duygusallık

0|0
    0|0
Yükleniyor...