Duyduğunuzda acaba neyin kafasını yaşıyorlarmış dediğiniz atasözleri oldu mu?

Ben enteresan atasözlerine ve deyimlere epey ilgiliyim ama bazen düşünmüyor değilim ne durumda kalındı da bu atasözleri ortaya çıktı diye .. Sizinde aklınızda kalan var mı peki Cem Yılmaz 'ın dediği gibi hem düşündürüren hem güldüren atasözleri , deyimler ..

Bakalım neler çıkacak :-))

( İsterseniz ortaya çıkış hikayesini atasözünün ardı sıra kendinizce kurgulayabilirsiniz . )

link

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kel ölür sırma saçlı olur kör ölür badem gözlü olur bu atasözü ben de tebessüm uyandırır.nasıl ortaya çıktı bilmiyorum ama çok doğru Defne Joy Foster gibi kocasını aldatırken başka bi erkeğin yatağında ölen bir insanı dahi 2 dakikada azize yapıp göklere çıkardığımızı düşünürsek

1|0
    0|1
    • Bekarlık sultanlıktır der bir atasözü ama bir diğeri ise "Bek�rın parasını it yer, yakasını bit” diyebiliyor ...

• hahahaa aklıma atasözü geldi bak ,

gün olur devran döner horoz eğilir tavuk öper ... :))

• benim de aklıma bi atsözü geldi ''kadının karnından sıpayı sırtından sopayı eksik etmeyeceksin'' :))) espri yapıyoruz ama kızmaca yok ;)

Erkekler Ne Diyor 10

• baca eğri de olsa duman doğru çıkar. bu sigaralık kafasında söylenmiş bir atasözü bence.

"hapı yutmak" deyimi büyük ihtimalle extacy etkisinde kalmış bir deyim. :)

1|0
    0|0
  • söz duymak değil de Kurt Cobain. Jimi Hendrix. Bob Marley gibi adamları merak ederim hep neyin derdindelerdi neyin kafasını yaşıyorlardı diye. Allah rahmet eylesin.

1|0
    0|0
  • Acıma yetime döner kor dötüne

1|0
    0|0
  • etme eşşekle muhabbet küstürürsün silme götünü cam kırığı ile kestirirsin.3 yıldır neyin kafasında olduklarını çözemedim

1|0
    0|0
  • Yaşlanıyormuyum, hayat çöpleşiyor mu? Ben aşkı biraz daha farklı görmüştümaslında; "nasılsa" kelimesine boyun eğmezdi benim genç kalbim...şimdilerde; Nasılsa yeni aşk bulmak pek sorun olmuyor... Nasılsa?

1|0
    0|0
  • Bazıları bol doğru bence yaşanmış bir acı tecrübenin iki satırlık özeti bence mesela etme çoluk çocukla muhabbet koy ..'ne çeksin zahmet çok gerçekçi

1|0
    0|0
  • Ben içtim de kafasını senmi yaşıyosun ? derim ben genelde.

0|0
    0|0
  • Kabuğunu soymadan ne çıkacağı belli olmaz.

Nasipse bunun atası ben olacağım.

1|0
    0|0
  • horozun testisi kadar zekanla, Atın penisi kadar laf üretmeye çalışma ... işte ben 9 yıldır bunun kafasını arıyorum !...

0|0
    0|0
  • "Neyin kafasını yaşıyorlarmış?" gibi cümleler hiç kurmuyorum normalde.

0|0
    0|0
    • Soruyu anlamadın sen sanırım ...

• Öyle fazla atasözleri hakkında derinlemesine düşünmediğim için sorun olmuyor.Sadece kullanmaya bakıyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...