Kapat

Zazalar Kürt mu, Türk mu yoksa başka bir şey mi?

bır arkadasım bana zaza oldugunu soyledı zaza ne oluyor dedım ne türk ne kürtmus baska bırseymıs bılgınız varmı?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• türkte değiller zaza da ayrı bir millettir ama kürtçeye yakın konuştukları için kürt zannedilirler misal kürtçede adın ne şöyle söylenir : nave te çiye ? zazacada ise şöyldir : name to çiko ? böyle benzerlik çok oldugu için kürt sanılırlar ama zazadırlar misal yıldız tilbe mahsun kırmızıgül bunlar kürt değil zazadır..

0|1
    0|1
    • Kürtçe'nin çoğunluğu Türkçe, Farsça ve Arapça'dan oluşmaktadır.. ama 1. sırada Türkçe'den. ;)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• Zazalar ne Türk ne de kürt.

Zazalar ayrı bir millettir.

link

0|0
    0|3
    • Türk'türler.. oradaki Zaza olarak geçen Ziya Gökalp bir Türkçüydü, memleketi Çermik'te Türkmen köyü olarak geçer. Nevruz'da bir Türk kültürüdür, belliki Kürt'ler Zaza'lardan etkilenmiş...

• Ziya gökalp zaten Zaza Kürtleri diye bahsetmiş sen nasıl okudun ziya gökalpi anlamadım ?

• Kürdün kibarcası derler kendilerine zazalar. Dilleride Kürtçeden farklı Zazaca dili.

0|0
    0|0
  • türk de değil kürt de değil ayrı bi etnik köken zazalar

0|2
    0|0
    • Irk olarak soruyoruz, bu nüfusta bir ırk olmaz. Ata olarak Türk olarak geçiyorlar, Harzemşah Türk'lerinin torunları olduğu yazıyor.

• Zaza lar kürt değildir ayrı bir millet. Kurtlar vadisisndeki Zaza gibide inatlardır. Askerdeki badim zazaydı keçi inadı hafif kalır yanında.

0|0
    0|0
  • Türkler, Tunguzlar, Moğollar gibi Farslar, Kürtler, Zazalar. Ayrı bir millet ama Zazaca, Kürtçe ile aynı dil ailesine mensup.

0|0
    0|1
    • Millet bunlar arkadaşım, ırk değil ya. Bilmeyende konuşuyor bilende hay...

• Onlar insan.

1|2
    1|1
  • Zazalar Kürtlerin şivesi farklı olan çeşididir kendileri her ne kadar kabul etmeselerde bu böyle..

0|0
    0|0
  • Zazalar Zaza'dır.

0|1
    0|2
  • bildiğim kadarıyla ayrı bir millet

0|0
    0|0
  • Kürt galiba.

0|0
    0|2
  • Kürt

0|0
    0|2
  • kürt

0|0
    0|2
  • kürt

0|0
    0|2
  • Kürdün çingenesidir

0|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 5

• Kürt diye biliyorum. Zaza kürtü derler...

0|1
    0|0
  • kürt

0|1
    0|1
  • Lazlar gibi düşün...

0|1
    0|1
  • Farklı bir milletlermiş dilleri falan farklıymış fakat kürtlerle birbirlerine çok yakınlarmış.

0|0
    0|0
  • Kürt heralde

0|0
    0|1
Yükleniyor...