Dilimizin kıymetini ne kadar biliyoruz ?

sanırım Türkçe diller arasında en kolay, en anlaşılır ve en kolay dalga geçilebilen bir dil..

link

sizce Türkçe'mizin kıymetini biliyor muyuz ?

kimler; yazarken, konuşurken özen gösteriyor ?

Güncellemeler:
sorum yarım kalmış..

her gün neredeyse aynı kelimelerle yaşıyoruz. bunun için ise konuşurken aynı kelimeleri kullanmamaya özen gösterir, özellikle konuşurken "şey" diyenleri ya da şarz diyenleri uyarır ve sürekli insanlara ukala görünürüm.

ama benim amacım doğru, hatasız, anlaşılır konuşabilmek ve çevremde insanların da bu şekilde hareket etmelerini sağlamak.

soruma gelirsek; kimler gördükleri hataları düzeltmeye çalışıyor ? bu hatalara örnekler nelerdir?

şemşiye, ekzoz, yannız vs.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• türkçe aslında yakınımdaki kişilere bakınca bir yabancı için o kadar kolay bir dil değil.ayrıca bir edebiyatçı gibi de konuşacak diğiliz ya.zaten biliyosun türkçe diye de bişey yokartık.msn dili var.geçen gün arkadaşımın hocanın sölediği sözleri kağıdına msn diliyle yazdığını gördüm .ve aklıma atatürkün gülhane parkındaki harfleri halka tanıtmasını hatırladım.nerden nereye.saçma sapan bir tükçe olusturduk biz.yazıklar olsun bize

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• evet bence en zengini. günlük dilimize hayranım. bence eşsiz. bence yabancı kelimeler karıştırmaları yanlış. bilgili olduklarını zannediyorlar fakat bence aptal görünüyorlar.

0|1
    0|0
  • Her dil bir zaman sonra ölmeye mahkumdur.

Dil, insan gibidir. Canlıdır.

Korkuyup kollamazsan bir gün ölür.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• dilimiz dil yapısı yönünden dünyanın en zor dilleri arasındadır.

bahsettiğin konu dilimizin zengilinden ileri geliyor olsada maalesef son 50 yıl içerisinde bu zenginlik körelmiş hatta fakirleşmeye başlayarak devşirimeye meğillenmiştir.

Bunu Bize Kim Yaptı?

Japonlar kendi alfabeleri ile 3000 yıl önce yazılmış bir kitabı okuyabiliyorlar.

İngilizler kendi alfabeleri ile 1200 yıl önce yazılmış olan bir kitabı okuyabiliyorlar.

Bizler 100 sene önce ceddimizin yazdığı bir kitabı okuyamıyoruz !

Neden acaba bunu bize kim neden yaptı ?

Söyleyen: Necip Fazıl Kısakürek

kısa ve net değilmi.

0|1
    0|0
  • Hakkını veremiyoruz.

0|1
    0|0
  • Soruna cevap almak için şöyle bir siteye göz atman yeterli. Bırak bu siteyi bu gün türkiyenin önde gelen yayın kurulşlarının bile yayınların da hatalrdan geçilmiyor

0|0
    0|0
  • Aslında türkçe en zor diller arasında istersen araştır ingilizce öğrenilmesi bile türkçeden daha kolay.

0|0
    0|0
  • pek özen göstermem, hiçte düşünmedim, bütün hayatım bunun etrafında mı dönsün -_- pöf

0|0
    0|1
  • ben neden düzeltmeye çalışayım ben kendim daha Türkçeyi çözemedim bana kim müdahale etsin şemşiye ekzoz yannız güzel benzetme şuan bazı insanlar bozuldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...