Kendi kitaplarınızı başkalarıyla paylaşıyor musunuz?? :))

Çoğu arkadaşıma verdiğim kitaplar geri gelmedi o yüzden bu konuda bencillik yapıyorum.İnsanların sorumlu olması gerekir ama nerde :))) Siz paylaşıyor musunuz kitaplarınızı? :))

0|0
40|22

En İyi Kız Görüşü

• geri verecekse veririm... ama genelde vermiyorlar o yuzden herkese vermem.. sadece guvendıklerıme verıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 39

• odamda kütüthane var bir arkadaşım serisi olan bir kitap aldı bidaha getirmedi asla kimseyle paylaşmam

0|0
    0|0
  • Artık,paylaşmıyorum...

Şuanda başka insanlarda olan sayısız kitabım var sanırım 50-60 civarında ve her biri benim değer verdiğim kitaplar.Bu yüzden vermiyorum,kime verdiysem geri gelmedi çünkü.

0|0
    0|0
  • En bencil olduğum konudur. Arşiv yapmayı severim, o nedenle de verme taraftarı değilim.

0|0
    0|0
  • Okumaları için veriyorum bazen. Ama çok değerli oldukları için ancak güvendiğim insanlara ve gerçekten özenli kullanıp geri verebilecek kişilere...

0|0
    0|0
  • vermem ben kitaplarımı, müziklerimi de kimseye önermem, filmleri mi de :L

ne yapayım sevdiğim şeyler sadece bana özel olsun istiyorum, bencillik dediğimiz şey bu sanırım

0|0
    0|0
  • Ne kitaplar ödünç verdim, kimi döndü,

kimi de keşke dönmeseydi, o halini görmeseydim.

kısaca okumayı seven, 3-4 günde geri getirene bile vermiyorum

kitabı okuyorlar mı, başka bir şeymi yapıyorlar anlamıyorum

hayır ben okudugumda niye öyle olmuyor o kitaplar

ben yanlış mı okuyorum

0|0
    0|0
  • asla vermem, geri gelse bile yıpranmış olur o kitaplar daha önce yaşadım,

ayrıca okuduğum kitaplarda genelde sevdiğim bölümlere işaretler koyarım, altını çizerim ya da kendimce notlar alırım, kısacası o kitap sadece bana ait başkasına asla vermem.

0|0
    0|0
  • Çok az vermişimdir kitap. çok zor yahu evlat acısı gibi :D o kitap geri dönene kadar :'( kitaplarım çok değerlilerimdir :)

0|0
    0|0
  • Verdiğim kitaplar ya geri gelmiyor ya da kırılmış, kırışmış bir şekilde geri geldiği için vermiyorum.

0|0
    0|0
  • İsteyenler ile tabiiki

1|0
    0|0
  • Kitap verdiğim her arkadaşımı bir deftere kayıt edip altına da imzasını attırıyorum ki işi ciddiye alıp kitabıma güzel baksın..evt bunu gerçekten yapıyorum =)

0|0
    0|0
  • Aşırı cimriyim o konuda...

0|0
    0|0
  • Karşındaki kişinin sorumluluk sahibi olması gerekir. Benim hç öyle bir sorunum olmuyor ama paylaşım anlayışım al senin olsun =)))

0|0
    0|0
  • ben geçen sene tüm kitaplarımı kütüphaneye bağışladım :)

0|1
    0|0
  • malesef aynı sıkıntıyı yaşıyorum. kitabı istiyor veriyorum bırak doğru düzgün okumayı sahip bile çıkamıyor. baska biri getirip veriyor bu senin kitabındı falanca yerde bulduk diye ama naparsın.

0|0
    0|0
  • Taş çatlasa 3 kişiye güvenerek veririm. Onun dışında dokunmalarına bile izin vermem,takıntılıyım bu konuda.

0|0
    0|0
  • Veririm. Vermeyi unutursa bende unutuyorum hatta. Bi okuduğum kitabı bir daha okumadığım için

0|0
    0|0
  • genelde istediklerinde hayır diyemem ama kitap döndüğünde cok yıpranmış oluyo deli oluyorum

0|0
    0|0
  • Evlatlarım gibiler kimseyle paylaşamıyorum

0|0
    0|0
  • kitap denilen şey alındıgı zaman % 95 gerı getırılmez o yuzden vermeyin

0|0
    0|0
  • paylaşıyım diyorum geri gelmiyo abi . sevgilim iki kitap istedi ve en sevdiğim seriyi verdim bir daha geri gelmedi ve sen bunları benden alabileceğinin mi sanıyosun diyo :(

0|0
    0|0
  • cimriyim kitap konusunda paylaşmıyorum.

kimse özenli davranmıyor kitaplarıma o yüzden böyle karar aldım

0|0
    0|0
  • Kitaplar hayatımda önemli bir yere sahiptir.

Paylaşmak, kitaplarımdaki ve beynimdeki düşünceleri insanlara aktarmak çok isterdim.

Ama maalesef karşımdaki insan -çoğu- bu paylaşımı hak etmiyor.

O yüzdendir ki kitaplarım sadece evimi şenlendirir.

0|0
    0|0
    • Mat. zordu. Boşum var orada baya. Baya da uğraştım çözmek için.

Bu yüzden Sosyalden sadece 7 soru yapabildim.

Nasıl geçtiği hakkında bir fikrim yok, bakalım. Sonuçlar gösterecek.

• Tam net tarihini bilmiyorum, fakat Haziran'ın ortalarında.

Biri Haziran 16, diğeri Haziran 23 mü ne öyle bir şey.

Mat-Geo ayrı, / Fizik-Kimya-Biyoloji ayrı yapılıyor, biliyorsundur.

• Umarım.

İlgin ve merakın için teşekkür ederim G.

• Ben sadece bir arkadaşıma hatıra olarak kitabımı hediye etmiştim. Başka kimseye kitap vermedim çünkü dediğin gibi geri gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Bazen okullara falan gönderiliyo oralara veriyorum ya da arkadaşlarıma :) ben okumuşum zaten başkası da yararlansın :)

0|0
    0|0
  • Paylaşırım fakat verdiğim kitaplardan hiç biri geri gelmedi :)

0|0
    0|0
  • Asla paylaşamadığım eşyalardan birisidir kitaplarım. Özellikle Walking Dead ve Sherlock a dokundurmam. :D

0|0
    0|0
  • sadece en çok güvendiğim iki arkadaşıma veriyorum ve onların kitaplarından benim de beğendiğim olursa onlar da bana veriyor

0|0
    0|0
  • Hayır paylaşmıyorum en azından isteyen biri olmuyor ama şu var ki koleksiyon yapma daha hoş.

0|0
    0|0
  • evet.okumak isteyen olursa okuyor götürüyor.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 22

• Paylaşmak isterdim fakat çevremde bu paylaşmayı hak edecek kişi tanımıyorum. Bu yüzden bu konuda bencillik yapıyorum ve vermiyorum :)

0|0
    0|0
  • Yaklaşık kendi kütüphanem de 120 ye yakın kitabım var sadece bir tanesini çok sevdiğim insana verdim. O kitaplar benim evlatlarıma bırakacağım en büyük mirasımdır. O yüzden hiç kimseye 1 saatliğine de olsa vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Kitap verilir mi başkası ya ?Diye düşünüyordum.

Bir arkadaşımdan geçen Necip Fazıl'ın İdeolocya Örgüsü'nü istedim.

Ben paylaşmam , ama paylaşın arkadaşlar siz.

0|0
    0|0
  • Okuduğum kitapları mezun oldugum lisenin kütüphanesine bağışlıyorum,kitap biriktirmeyi sevmiyorum. Raf bekçiliği yapcağına birileri okusun bence.

0|0
    0|0
  • Eskiden paylaşırdım ama artık sadece benim evde okuyabiliyorlar :) yaklaşık 9-10 kitabım geri gelmedi.

0|0
    0|0
  • Yaş olmuş 25 kitap okumaya yeni başladım :D O yüzden olan 10-15 kitabımı da paylaşacak vakit pek bulamadım. :)

0|1
    0|0
  • tek ki kitap istesinler ben kitabın yanında canmı veririm be ne güzel okumak gibisi varmı?veririm hemde seve seve...

0|0
    0|0
  • Yüzden fazla romanım var ama kimseye vermem. Okuyup geri verecekseniz alabilirsiniz diyorum alıyorlar geri getiriyorlar. Takipçisi olmasam ortada kütüphane falan kalmazdı.

0|0
    0|0
  • Gözüm gibi baktığım kitabımın üzerine meyve suyu dökülmüş halde geldiğinden beri vermiyorum. Ya olduğu gibi verir hediye ederim ya da vermem =)

0|0
    0|0
  • bende sevmiyorum kimseye vermeyi gelmiyor geri

0|0
    0|0
  • kitaplarımı daima paylaştım paylaşırım da geri gelmemesi de çok önemli değil ben de bazen aldıklarımı geri vermediğim oluyor okuduğum kitapsa gelmemesini önemsemiyorum yeter ki kitaplar okunsun fikrim bu..

0|0
    0|0
  • çok kitap verdim ama hiçbirini de geri alamadım bunu benden anı olarak kabul etmelerını beklıyorum artık

0|0
    0|0
  • Verdiğim kitaplardan hiçbiri gelmediği için vermemeyi düşünüyorum ama arkadaşlar isteyince kıramıyorum.

0|0
    0|0
  • Bende biraz bencilim galiba. Ama ne yapayım okuduğum kitapları çoğu okumaz zaten. tavsiye etmem.

0|0
    0|0
  • Vermem çünkü özen göstermiyorlar okurken. Be de düzgün bir ifade ile veremeyeceğimi söylüyorum

0|0
    0|0
  • vallaha serisini topladığım kitaplar hariç gelin dolabımdan hangi kitabı alıyosanız alın

0|1
    0|0
  • tabikide hemen hemen

0|0
    0|0
  • çok nadir

0|0
    0|0
  • Ben hiç bir özel eşyamı veya herhangi bir eşya mi başkasıyla paylaşmak sevmiyorum

0|0
    0|0
  • kitaplar okunmak için yazılmış ve basılmış.. benim rafımda durması için değil...

ortalama ayda 6 kitap okuyabiliyorum..

satın aldığım, hatta arkadaşlarımdan da topladığım kitapları her ayın ilk pazartesi günü memleketimdeki bir okulun kütüphanesine kargo ile gönderiyorum..

bunu yaklaşık 2 senedir yapıyorum.. sadece oraya kitap gönderebilmenin mutluluğu ve keyfi için okuduğum kitap sayılarında artış oldu...

yanlışsam düzeltin lütfen, şizofrenkarınca'da bir kitap toplayıp dağıtma organizasyonu yapmaya çalışmıştı ve bu da benim çok ama çok hoşuma gitmişti.. cumartesi günü ve mesai saatime denk geldiği için onlara katılamamıştım ve çok üzülmüştüm...

1|0
    1|0
    • Senin bahsettiğin çok hoş bir şey...Fakat biz daha çok arkadaşlara verilen onların asla okumayıp bir köşeye attıkları romanlardan bahsediyoruz.Gerçekten okuyan birilerine gitmesi elbette mutluluk verici bir şey.

• soruyu yanlış anladın diyorsun yani :)

ben diyorum ki bende arkadaşa verilecek kitap olmayacağı için böyle bir kaygı yaşamıyorum.. ;)

• Bu derecede bir şeyler yapmış olurken kendini gizleme gereği görenleri hiç, ama hiç anlayamayacağım. Belki de 'hey, insanlar! Bunu ben yaptım. Bu benim, bakın bu benim nickim' demeyi sevmiyor ve milletin bunu görmesini istemiyorsun. Sadece bunu istemiyorsundur. Bilemem.

• Evet paylaşırım. Çünkü bilgi paylaşmayı severim. Arkkadaslarımında herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olması çok isterim :)))

0|0
    0|0
  • emn olun %90 hep aynısı olur ben.annem,abim 3müzde çevremize verdiğmiz kitapların bir çocuğunu geri alamadık

0|0
    0|0
Yükleniyor...