Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri hangisidir?

"Güzel" demiyorum, "yaşanılabilir" olması bakımından seçim yaparsanız sevinirim, nedenini lütfen belirtin. Teşekkürler cevaplayanlara

• İzmir
    30% (31)34% (33)32% (64)Oy Ver
  • Ankara
    19% (20)14% (14)17% (34)Oy Ver
  • İstanbul
    22% (23)13% (13)18% (36)Oy Ver
  • Antalya
    12% (12)12% (12)12% (24)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    17% (17)27% (25)21% (42)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
37|69

En İyi Erkek Görüşü

• İzmir, ama genel anlamda Türkiye yaşanabilecek bir ülke değil bence, burada doğduğumuz için, batıda da ekonomik kriz olduğu için meburen yaşıyoruz işte, ama berbat bir ortadoğu ülkesi bence. İzmir yine en medeni bölgesi.

7|0
    0|6
    • ilk fırsatta bu güzelim ülkemi terketmen dileğiyle o zaman.

• Antuan da pek turkiyemsi isimmis

• "Antuan" isminden belli ülkeni ne çok sevdiğin.

Erkekler Ne Diyor 68

• bence rize.

memleketim olması sebebiyle defalarca gittim.

havası temiz

yeşille mavi dans ediyor bildiğin.

trafik problemi yok her yer 5 dakika

ayder yaylası =)

şimdi de yaşlansam da gitmem içimdeki İstanbul aşkından dolayı, o ayrı =)

3|0
    1|0
  • izmir

neden ?

sahili var

denizi var

çeşmesi var

her tatil yerine yakın

1|0
    1|0
  • izmir İstanbul pahalılıktan insan boğulur, antalya yazın var kışın yok, Ankara desen siyaset akademisi gibi, gazianteb hem ucuzdur hemde her sosyal ağı vardır hemde iş alanı geniştir... tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • eskişehirrrrrrrr

1|0
    0|0
  • Eskişehir. Havası en temiz olan yer orasıymış. Orası olmazsa Bayburt. Küçük ve soğuk olduğu için sevmeyebilirsiniz; ama havası iyidir. Son olarak Ankara diyebilirim. Aradığınız çoğu imkan var, İstanbul ve İzmir gibi karışık biryer değil. İstanbul'u ve İzmir'i daha fazla göç aldıkları için yaşanmaz hale getirdiler.

1|0
    0|0
  • Hiçbiri değil.

Büyük şehirler yaşanılabilirlik bakımından düşük yerlerdedir.

Küçük ama yaşam kalitesi yüksek yerler senin istediğin tarzda yerlerdir.

1|1
    1|0
    • Bizim insanımız çağı gereği teknoloji ve alt yapının olmadığı bir yerde yaşayamaz. Hele kışın ise hiç yaşayamaz.Az gelişmiş yerde avm - banka - iş olanakları - alt yapı olmadığından birçoğumuzun tabir ettiği köylü gibi bir hayat sürer. Yazın tüm imkanlarını seferber edip kışa hazırlık yapacak kışında yaza kadar evden çıkmayacak. Bu zamanda öyle ir hayat yaşamak topraktan anlamayan için oldukça zor bir durum bence. :-) link

• Bence Isparta ( Hem herşey var, hem sakin ) Gölü var, Antalyaya 1 saat, Üstelik Havalimanı var, İhtisas Hastanesi var, Doğası harika, 4 mevsim yaşanır, bolluk, ucuz, meyve-sebze istemediğin kadar var. Göç alan biryer değil, Turistik değil ( kimse içine edemiyo haliyle :D ) Önemli güzergahlar üzerinde, heryere otobüs bulunabilir, Doğal kaynakları çok fazla, saf ve %100 anadolu insanının yaşadığı temiz bir şehir.. İnsanları sıcak, misafirperver, belediyesi de fena değil. Bulvarları geniş, trafik sorunu, park sorunu yok şehirde.. Memleketim diye demiyorum ama Isparta is Number One :' )

0|0
    0|0
  • yaşanılamayacak şehri söyleyeyim izmir. çünkü dağların ağaç yok çıplak ve kendimi kötü hissediyorum, sahilde başı boş insanlar çok. kendimi güvende hissetmiyorum

1|0
    0|0
  • samsun. yeşil ve mavinin eşşsiz buluşma noktası.

1|0
    0|0
  • çanakkaleyle hiç bir bağlantım yok sadece tatil amaçlı gidip geliyorum.

memleketini övüyosun falan diye düşünmeyin diye söylüyorum bunu :)

hem ucuz hem insanları sıcak kanlı iklimide gayet hoş bu yüzden çanakkale

1|0
    0|0
  • İstanbul , İzmir , Antalya

1|0
    0|0
  • 1-eskişehir 2-izmir 3-artvin...eskişehir ve İzmir eğitimli kültürlü ve kendi sosyal gelenekleri oldukça modern,insanlarının özgüveni oldukça yüksek güleryüzlü ve gençlerin genelinin entellektüel bilgi birikimi oldukça yüksektir.izmir zaten herkez bilir ama eskişehir tam bir ekoldür.nüfusun çoğu öğrenci öğretimüyesi öğretmen asker memur yani okumuş etmiş insanlardır ve işin en güzel tarafı neredeyse hiç göç almamış deyim yerindeyse tertemiz bir memlekettir.artvin ise türkiyede halkın okur yazar oranı en yüksek illerinin başında geliyor.yani sonuç insan faktörü daha çok tercihlerimizde belirleyici rol oynuyor.en azından kendi payıma...

0|0
    0|0
  • ekonomi, güzellik, ucuzluk, sosyal hayat her şey bakınımdan ADANA <3

1|1
    0|0
  • Ankara çok güzel bir şehirdir.

yaşamasını bilene

2|0
    0|0
  • Acikcasi Antalya ya da Bursa arasinda kaldim :))

0|0
    0|0
  • sahabesinden tut - ateistine - dolandırıcısına - ecnebisine - çok iyi kalpli insanlarına - yokun yok olduğu yani herşeyin var olduğu yer. İstanbul. Fakat paran yoksa heryer sorun demektir. Çünkü yaşamak için gelirin olması lazım.

link

0|0
    0|1
  • Trabzob / Maçka / Hıdırnebi yaylası ;)

1|0
    0|0
    • Doğru söyle zengin olursan trabzonda kalıp trabzona mı yatırım yaparsın veya başta İstanbul olmak üzere sanayileşmiş memleketlerden ( İzmir - Ankara - bursa - Kocaeli - samsun - Antalya - kayseri - konya ) birinemi göç edersin.? link

• Çanakkale

1|0
    0|0
  • Burası güzeldi ama suriyelilerden dolayı bir anda nüfus 2 katına çıkınca alt yapı falan kalmadı :/

0|0
    0|0
  • Tunceli ve şırnak.

1|0
    0|0
    • Tunceliyi gördüm. Suyun bol olduğu bir memleket. Hatta turizm yatırımı bile yapılmaya başlandı. Orada çocukların koşup koşup suya atladığı bir otel yatırımı görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.

gundem.milliyet.com.tr/tunceli-nin-degisen-yuzu-bizim/.../default.htm

link

• Mersin

.

1|0
    0|0
  • karadenizz kardeşşş...

1|0
    0|0
  • bence İstanbul adalar. insanlarıda ada gibi güzel

1|0
    1|0
  • Seçtiğin en iyi cevaptan dolayı sorunu cevaplamaya lüzum görmüyorum ! Yazık !

0|1
    1|1
  • İzmir <3

0|0
    0|0
  • Bende çınarcık diyorum doğası denizi fabrika bile yok yerler çok ucuz sakin bir turistik ilçe İstanbul 45dk. Bursa 45dk. Hem fazla insan da yok termal desen dibinde bence buraya yerleş gel ;)

1|0
    0|0
  • izmir <3

0|0
    0|0
  • Kadını keskin bıçak,taze kan gibi sıcak

İstanbul,İstanbul.

Bu şehr-i Stanbul ki b,r misl-ü bahadır.

Bir sengine yekpare acem mülkü fedadır..

0|0
    0|0
  • İzmir arkadaş, belki genel giderler İstanbul'dan çok da ucuza mal olmaz ama gece hayatı kesinlikle daha ucuzdur.

0|0
    0|0
  • Hakkari, yaşadığını hissedersin bence :)

0|0
    3|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 37

• Küçük şehirler

manisa Erzincan

Amasya

buralarda yaşamak kalitelidir

1|0
    0|0
  • bence bunun vatan hainliği ile ilgisi yok. burası yaşanılır değil demesi Türk olmayı, tarihimizi, ülkemizi sevmediğini göstermez. ben de Türküm ülkemizi, dilimizi de seviyorum aslında ama gerçekçi olmak lazım. burada doğduk diye burası yaşanılır demek zorunda değiliz. demeyince vatan haini olmayız. ortada gerçekler var sonuçta. saçma çocuksu saygısızca yorumlar yapmayın insanların düşüncelerine. bu nasıl bir çocukluktur. saygı ya hu! vatan haini ilan değilim gerçek şu ki Türkiye yaşanılacak bir ülke değil. kimse niyeymiş o filan diye sormasın şimdi. tek tek yazmaya gerek yok. bilmiyorsunuz sanki. Türkiye'de doğmamız, seviyor olmamız, Türk olmamız buranın yaşanılır olduğunu, öyle düşünmemiz gerektiğini göstermez. husso arkadaş gayet haklı az bile demiş.

1|0
    0|0
  • İzmir.. Öyle büyük şehirleri de pek sevmem aslında. İzmir'in çok güzel ilçeleri var.

Aydın da olur..Ege iyidir.

0|0
    0|0
  • deniz şart değil diyosan iç anadoluda kayseri, konya. hem büyük şehir, hem diğer büyük şehirler gibi kalabalık değil. aynı zamanda güzelde. havası, yerleşimi güzel. imkanları geniş. temiz. kayseriyi özellikle tavsiye ederim =)

1|1
    0|0
  • Antalyada yaşıyorum yaşanabirlik kolay fakat mevsim şartları insanı çok zorluyor gerçekten özellikle yazları 55 derece sıcakta insan klimanın altından çıkamıyor. Küçük şehirler ne kadar kolay olsada sevemiyorum. Yinede bir tercihim olsaydı İstanbul'da yaşamak isterdim zorluklarını bildiğim halde

1|0
    0|0
  • Paran varsa hepsindede yasanir herhalde.

1|0
    0|0
  • eskişehir de yaşamak biraz daha kolay ama tercih meselesi tabi kimisi deniz sever kimi sessiz ortam sever o kişiye göre değişir.Eskişehir de her yer yakın birbirine trafik olarak biraz ışık problemi var 100 metrede bir ışık levhası var ama güzel şehir :))

0|0
    0|0
  • Izmir ve Antalya diye dusunuyorum

1|0
    0|0
  • Izmir derim.

1|0
    0|0
  • Aydın Kuşadası, yazları canlı olmasına karşı kışın sakin her anlamda olanakları yaşanılabilir.

1|0
    0|0
  • izmir bence .belki durgun ,sakin trafik falan çok sıkıntı değil iyi yani

1|0
    0|1
  • İzmir

1|0
    0|1
  • Yem yesil hayat dolu memleketim TRABZON <3

0|0
    1|0
  • Tabi ki İzmir <3

Modern ve rahat İnsanıyla, gelişmişliğiyle güzelliğiyle deniziyle her şeyiyle İzmir <3

0|0
    0|0
  • ah İstanbul diyecektim.ama çanakkaleyi tanıdığım için diyemedim işte.

0|0
    0|0
  • izmir

1|0
    0|2
  • tekirdağ. denize de yakın insan kalabalığı da yok

1|0
    0|0
  • O siklarda saydigin hic bir sehirde yasanmaz cok kalabalik. Bence eskisehir bursa kayseri burada guzel yasiyabilinir

0|0
    0|0
  • paran yoksa İstanbul bir hiç.adım başı para.

0|0
    0|0
  • İstanbul gibisi yok ankette İzmir demişim ne zaman dedm bilmiyorum ama yanlış olmuş İstanbul bence :)

0|0
    0|0
  • Ankara

İstanbu

0|0
    0|0
  • İstanbulda yaşıyorum ama aslen ankaralı olduğum için seve seve ankaradada yaşarım

0|0
    0|0
  • Izmir <3

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Izmir. Istanbul un siklarda olnasi bile hata. Bi an once kacmali bu sehirden.

0|0
    0|0
  • Edirnne rahat yer yaa

0|0
    0|0
  • İstanbul bence.

0|0
    0|0
  • eskişehire 3 5kez gıttım begendım

0|0
    0|0
  • İstanbul bence. gitmeyi çok istiyorum.

0|0
    0|0
  • Muğla ya da Eskişehir.

0|0
    0|0
  • Bursa :))

Kaçacak yerin çok bu şehirde.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    7
Yükleniyor...