Türk dizileri vs yabancı diziler. Hangi dizileri daha sağlam, daha güzel buluyorsunuz?

hangi dizileri daha sağlam, daha güzel buluyorsunuz? mesela bir aşkı memnu, bir ezel, bir adını feriha koydum falan. diğer tarafa bakıyıoruz how i met your mother, spartacus, lost, dexter, prison break v.s. spartacus'u buradaayrı bir yerde tutuyorum çünkü içermiş olduğu savaş pozisyonlarıyla ufuklarımızı açtı sağolsun :)

demem o ki bu diziler hakkında görüşleriniz neler? ben şahsen yabancı dizileri tercih ediyorum. türk dizilerinden izlediğim sadece yalan dün ya var. tabi yabancı dizileri tercih etmemdeki başlıca sebelerden biri çılgınca ingilizce bilgim ama olsun belki bilmeyenlerde izliyordur:) hadi bakalım...

0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• tv izlemiyorum det yok sıkıntı yok rahatım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• ben ayrım yapmıyorum genelde neyi beğenirsem izliyorum ama değişik şeyler daha çok ilgimi çekiyor mesela türk dizilerinden örnek vermek gerekirse 80ler çok güzel mutlaka herkese tavsiye ederim. artık her dizinin konusu aynı..

0|0
    0|0
  • Scarface'in kopyası zaten kvp hepsi birilerinden birşeyler alıyor nerde Türklerde o kabiliyet eline teknolojiyi versen gene yapamaz hayal dünyası yok

0|0
    0|0
  • türk dizileri izliyorum takip ediyorum

0|0
    0|0
  • Türk dizileri ya ajitasyon üstünden gidiyor yada tam tersi hayat güllük gülistanlık, millet sıkıntıdan entrika yaratıyor. Yurt dışında çekilen dizileri hem senaryo özgünlüğünden hem de kaliteden dolayı zevkle izliyorum.

0|0
    0|0
  • Her ikisini de izlemiyorum.

0|0
    0|0
  • Ben aman Türk dizisi veya aman yabancı dizi izleyeyim diye bir ayrım yapmıyorum.Hangisi hoşuma giderse onu izliyorum.Şu anda Türk dizilerinden 2,yabancı dizilerden 2 tane takip ediyorum.Bir yaz tatiline girsek birkaç tane daha yabancı diziye başlamak istiyorum.

0|0
    0|0
  • Bazılarını seviorumm canım sıkılınca iyi geliyo bazılarıda cok sıkıcııı...

0|0
    0|0
  • Yabancıları tercih ediyorum. Türk dizilerine bakmıyorum bile artık. Çoğu alıntı, dramalı ve fazla uzun.

0|0
    0|0
  • yabancı diziler daha gerçekçi gibi. Ama türk filmleride fena değil bence .

0|0
    0|0
  • yabancı diziler tabiki.

lie to me , doctorhouse , the bing bang theory , cold case , spartacus...vs çok güzel.hem de insanı baymıyorlar.

0|0
    0|0
  • Yabancı diziler daha kaliteli maalesef

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kesinlikle ve malesef yabancı diziler (ingilizce ana dil gibi)

spartacus,how i met ur mother, person of interest, the mentalist, lost(hey gidi), supernatural(Favori)

türk dizilerinde ölmeyen karakterler (anlaşmaları bitmedi diye adamı öldüremiyolar dizide)

bir karıncaya yazdırsalar senaryosunu daha hızlı gelişicek diziler (adını feriha kodumunu)

vb. sebeplerden dolayı izleyemiyorum illa bişeyler bana yanlış geliyo.

0|0
    0|0
  • Kurtlar vadisi hariç hiçbir diziyi izlemiyorum şuanda. okadar çok dizi çıktıki. hepsi beş para etmez Kurtlar vadisi izletiyor hiç olmazsa. Yabancı dizi olarakta türk dizilerinden kat kat daha kaliteli oldukları kesin. Mesela spartacus

0|0
    0|1
  • yabancı diziler daha sağlam.kendini izlettiriyo.konuları daha sağlam,türk dizilerinin sadece küçük bi kısmında aynı enerji var.

0|0
    0|0
  • Şu an dünyanın en iyi dizisi Leyla ile Mecnun bence

1|0
    0|0
    • Sağol kesinlikle öyle tartışmak bile istemem bu konuyu elin gavuru öyle bi dizi yapamaz.bizimkiler kafalarını çalıştırsalar yapabilir ama onlarda artık klişeleşmiş yeşilçam filmlerinin konularından bozma boş boş diziler yapıyor

• Bizim Türk dizilerinde af edersiniz ama insanları mallaştırmak için bir çaba var tvnin başında 2 saat oturtacak en sonunda hiçbir şey vermeyecek yabancı diziler öyle değil adam 40 dk yapıyor müthiş yapıyor . mesela prison break adamın ufkunu açıyor ayrıca 40 dk zamanın ne kadar az olduğunu gösteriyor

0|0
    0|0
  • ekşide takılırken bir söz gördüm ve türk dizileri konusundaki görüşüm kesinleşti

"yerli dizi yersiz uzun"

0|0
    0|0
  • Türk dizisi izlemiyorum hepsı berbat bence yabancı dızı ıse

Spartacus game of thrones the river the secret circle

0|0
    0|0
  • The 24 çok güzeldi abd dizisi

0|0
    0|0
  • supernatural fena değildi ama son sezon biraz cıvıdı.carnivale fena değil di ,mini dizilerden lost room iyi.nigtmares and dreamscape iyi.trk dizileri temelli çöp zaten.

0|0
    0|1
  • türk dizisi falan izlenmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...