Namusu bacak arasında aramayın diyenlere hak veriyor musunuz?

Siz lisede ve üniversitede işinde gücünde efendi,çalışkan çocuklara yüz vermeyip serseri heriflerle takıldınız, yiyiştiniz falan filan yaptınız o serseriler ,iyi bir iş sahibi olamadı. ama o yüz vermediğiniz efendi, dürüst çocuklar iyi yerlere geldiler. evlilik çağına geldiğinizde de senelerce takıldığınız serserilerle değil de iyi bir iş sahibi olan efendi, çalışkan adamlarla evlenmek istediniz. ama onlar geçmişinizden dolayı sizi istemedi. sonra da "Türk erkekleri çok gerikafalı, namusu bacak arasında arıyor" diyorsunuz. siz senelerce serseri heriflerle takılacaksınız,iş evliliğe gelince düzgün bir adamla evleneceksiniz ha ? ne kadar şakacısınız

Tabi ki tüm bayanları kastetmiyorum,

Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?

• Haklısın
    50% (6)70% (7)59% (13)Oy Ver
  • Haksızsın
    17% (2)0% (0)9% (2)Oy Ver
  • Bir arkadaşa bakıp çıkacağım
    0% (0)10% (1)5% (1)Oy Ver
  • Neyin kafası bu
    8% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
  • Sonuçlara bakacağım
    25% (3)20% (2)22% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ben herkes aynı demiyorum

inanmış, kandırılmış veya çeşitli nedenlerden dolayı bir olay yaşamamış arkadaşlara kesinlikle bir lafım yok. Namus elbette ki sadece iki bacak arası değildir. Benim demek istediğim her haltı bilerek isteyerek yedikten sonra bu şekilde Türk erkeklerini suçlamaları. Şu da bir gerçektir ki

bu şekilde olan erkeklerde vardır. Bu sözler onlar içinde geçerlidir.
Bu arada yanlışlıkla kültür kategorisinde açılmış, diğer seçecektim, yetkili arkadaşların düzeltme imkanı var ilgilenebilir mi?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Haklılık payının olduğu gibi haksızlık payında var arkadaşım. Şöyle ki 14-18 yaş arası kızların tam deli çağları oluyor ergenliğin kafalarına vurduğu çağları. bir de buna teknoloji chatler siteler p*rnolar eklendi mi beyinler dönüyor ve ruhlar kirleniyor. Birazcıkta aile rahatsa herşeyi yapıyorlar. Günümüz teknolojiye bağlıyorum ben birazda bu söylediklerini. Eskiden 14 yaşında kız penis şeklini blmezdi şmdi merak edip netten bakıyorlar.

Bunların tüm nedeni,aile ilgisizliği,teknoloji. Başka nedeni olamaz herkes temiz doğar çünkü! hayat kirletir bir şekilde.

0|0
    0|0
    • iyi ama 14-18 yaşında erkeklerde deli oluyor, serserilik yapanıda var, adam gibi işine gücüne dersine bakanıda var kızlarda da bu böyle. Temel olarak aslında hepsi aile ile alakalı.

• Diyorum ya aile işte. herşey ailede bitiyor bence... Sabaha kadar nette dolaşmasına izin veren ailede var saat 10 da modemi kapatan ailede var. İlgi alaka şart işte.

• Haklısın

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben susma hakkımı kullanıyorum seçimim E :).

0|0
    0|0
  • çok haklısın bacak arasında tabiki biz boşuna mı sabrediyoruz

0|0
    0|0
  • namus = bekaret ise annen dahil bekaretini kaybetmis herkes namussuzdur

cünkü namuslu olduklarini ispatedemezler bekaretleri yoktur.

o acidan bak bir de.

0|0
    0|0
    • Sen açıklamaları okumadın herhalde. Lütfen okuyup anladıktan sonra yorum yapalım. Başlığa göre yorum yapmayalım.

• keşke okuduğunu anlayabilseydin. sana özet geçiyim

Ben soruda namus = bacak arası demiyorum hatta ve hatta sorunun bununla ilgisi bile yok

soruda zamanında efendi olan erkeklere/kızlara bakmayan kız/erkekler evlencekleri zaman efendi erkek / bakire kız istiyorlar ve efendi erkekler / bakire kızlar onları kabul etmeyince. Bu lafı ortaya atarak Türk erkeklerini/kızlarını aşağılamaya çalışıyorlar. Benim lafım tamamen bunlara.

• benim lafim da onlara ve onlar gibi düsünenlere.

bakirelik namus nisani degildir. evlenmeden önce iliskiye girer girmez bu kisinin kendi özel hayati ve secimidir. iliskiye girmeyeni geri kafa gireni de kasar diye damgalamak namuszlarin isidir.

bacak arasiyla bukadar ilgilenen bir toplum egitim bilim ile ilgilense uzaya cikardik.

• katılıyorum.bi de bunların evlenmeden sevişenleri var.ıyy mide bulandırıcı ya hangi erkek başkasının becerdiği kızla evlenir ki?iğrenç!

0|0
    0|0
  • veriyorum tabi.erkekliğin ardına sığınıp her kadını anlık zevklerin maşası yapan adamlar da var değil mi ve bu konuda homo takılmıyorlar.ee o zaman olayı kadınlara ya da erkeklere indirgemeyelim bence.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın.Görüşlerine katılıyorum

0|0
    0|0
  • Bu anlattığın olaydaki kızlar için, sonuna kadar haklısın!

0|0
    0|0
    • Tabiki herkesi suçlamak aptallık olur. Kız/Erkek fark etmez bu kafadakileri kastediyorum sadece.

• Benim dershanede öyle bir arkadaşım var. Kendi halinde, nevi şahsına münhasır bir insan :)) Başka arkadaşlar edinmeye başlayınca üzüldüğünü fark edememiştim bile. Şu an bir sorun yok elbette ama mutlu olmasını çok isterim. Hiç bir kızın onu kandırmasına müsamaha gösteremem. :))

Herkes kalıbının insanıyla birlikte olmalı.

• B: Haksızsın

0|0
    0|0
    • cunku tecavuze, tacize ugrayan zavalli kizlarin hicbir sucu yok :(

• iyi okuyup ondan sonra yorumla istersen

• güncellemeni okumadım ya oyuzden

ozaman haklısın .

• haklılığında var haksızlığında sonuçlara bakmaya geldim

0|0
    0|0
  • Haklisin tabiki . Benim icin evlenecegim insan en cok seveceğim insan olacak.bu yuzden ilkimi esimle yasamak isterim.

Kadinlar sonucta anne oluyor . Bilmiyorum ne zamandir boyle genis ileri kafali olduk (!) .her zaman batililasmayi yanlis algiladik. Kendi kulturumuze ters seyleri cok normal gormeye basladik . Bu batilasan kesim tarafindanda geri kafali görüldü boyle düşünen.

Kadin biraz iffetli olmali. Her onune gelenle yiyis bilmemne cok sacma ya aklim almiyo. Ben erkek olsam . Baska biriyle iliskiye girmiş birinden cocuk istemezdim.

0|0
    0|0
  • Ben ilk defa sevdim.Deliler gibi sevdim hemde tarif bile edemem.O mutlu olsun diye,istediğini de bildiğim için birlikte oldum.Ama sonra karaktersiz olduğunu ve başkalarıyla yatıp kalkmak uğruna beni terkettiğini öğrendim.Canımı yaktı bende onun canını yaktım sonradan üzülsem de.Şimdi ben namussuz mu oluyorum? Evlenemeyecek miyim?

1|0
    0|1
    • namus kavramına nereden baktığına göre değişir kimine göre namuslu kimine göre namussuzsun insanları düşünme bilgisi olmadan fikirleri var onların önemli olan sen kendini nasıl hissediyorsun gerisi hiç önemli değil

• bak işte doğru cevabı kendin kendine vermişsin sevmişsin birlikte olmak istemişsin olmuşsun ne var bunda belki hayatına başka biri girecek onu çok seveceksin bilinmez. başkalarına bakma dediğim buydu işte diğerlerine göre nikahtan önce olmaz sanki nikahtan sonrasının garantisi varmış gibi umarım ne demek istediğimi anlamışsındır sana hayatında mutluluklar dilerim

• nikahtan önce olmaz diyenler de kandırıldıklarının asla bilincinde olamazlar.teknoloji ve tıp o kadar ilerledi ki.. doktora gidip 1 saat içinde evlendiklerinde 1 damla kan gelsin diye ameliyat olabilirler.adam asla anlamaz.namusu bacak arasında arayanlar bir de bunu düşünsünler kesinlikle.benimle de bu durumum için evlenmeyecek adamdan zaten hayır gelmez.Evlendiğin kişinin bacak arası sevmez seni adamım.Kadının kalbi sever,kalbi bakar sana.Aşk için evlenilir,dokunmak için değil.bence..

Erkekler Ne Diyor 8

• Bana aşağıdaki özelliklerle gelsin bacak arasında bir şey aramam ;)

-sadakat

-mütevâzilik

-kanaatkârlık

-saygı

-hamaratlık

-güzellik

-kültür

-aşk

-ten uyumu

-entellektüelite

-mantık

-kadınlık

-zerafet

-bilinç

-zeka

-ahlak

-karakter

-masumiyet

-sakinlik

-empati yeteneği

-şefkat

-mahcubiyet

0|1
    0|0
  • Haklılık payın var ki bende bişeyler eklim sadece dediğin bölgeyle olmuyo o iş sadece orayı koruyup başka her türlü ilişkiye girmiş kızlarda var bide hiç ilişki yaşamayıp bir kaza sonucu bekaretini kaybetmiş kızlar yani demem oki keinlikle oraya bakmıyo erkekler için ztn konuşmaya gerek yok :) Genelleme olmadn tabi.

0|0
    0|0
  • imzamı atarım. namusu bacak arasında arama tabiri senin benim gibileri geri kafalı göstermek için. biz demiyoruz namusu bacak arasında arıyoruz diye ama ben kimseye yan gözle bakmayıp bugünlere geliyorum neden öyle birini isteyeyim ki? insan eşinin ilki olmak ister daha önce görüştüğü biri varsa da bu ilişkiyi oralara götürmez o yaşlarda. şimdi hayatımda biri yok mesela ama olmadığı halde ben kimseye kötü gözle bakmıyorum 1-2 ay şunla bunla takılayım demiyorum aynı şekilde hayatımda olacak insanın da böyle biri olmasını istiyorum bundan doğal ne var?

0|0
    0|0
  • barlar, diskolar, erkekler, seks 25 yaşından sonrada başını omzuna yaslayacak erkek ararlar nah sana öyle erkek...

ortepetikliğini denemediğin yatak kalmasın sonrada namus iki bacak arasında değildir, beynin pzevenklik yapıp iki bacak arasını sürekli pazarlamış sonrada namus beyinde de pzevenkte namus ne arar ?

0|1
    0|1
  • Bakir bakireyle evlenir. Bakire olmayanda bakir olmayanla evlenir bu kadar basit.

Ama dediğin gibi serseri tiplerle takılıp önüne gelenle düşen kalkan kız evliliğe gelince yok öyle böyle diyosa bir yürüsün gitsin. Aynı şey erkek içinde geçerli. Her sevgilimle yatııyım ama karım bakire olsun gibi bir kafa olamaz. Ha kız sadece bir kişiyle ilişkiye girmişse hata yapmıştır olabilir deyip alttan alınır. Aynı şey erkek içinde geçerli.

2|0
    0|1
  • aynen öyle kardeşim bende sana katılıyorum tabi ki her bayan aynı değil bununda altını çizerek belirtelim.

0|0
    0|0
  • hıyar yermisin, yersen...

0|0
    0|0
  • Bence çok haklı ve dürüst bir yorum olmuş, tebrik ederim :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...