Eğitim ve kültür nedir ne değildir?

sizce eğitim ve kültür nedir bir biri ile bağlantısı var mı ?

yoksa birbirinden bağımsız mıdır ?

Güncellemeler:
link bunu muhtemelen izlemeyen yoktur. bu eğitimsizlik mi ? yoksa kültürsüzlük mü ?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• kültür çok farklı bişi hacı ya :)

git kim milyoner olmak isteri izle aradaki farkı göreceksin :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bunları eğitsen de bir şey öğrenebilecek kapasitede olduklarını sanmıyorum :/ kültür aileden ve toplumdan gelen üzerine okuyarak gezerek farklı insanlarla iletişimde bulunarak ve eğitimle geliştirip her an değişebilen değerlerdir... eğitimli insanlar genelde daha kültürlü olurlar fakat okumadığı halde kendini geliştirmiş olan kişi sayısı da hiç az değil. yeniliklere ve farklı görüşlere açık olmayan kişiler bana göre naaparsa yapsınlar kültürsüzdürler .sana gelince; kültür edebiyat dergisi yazacak kadar kültürlü müsün :( :D

0|1
    0|0
  • Egitim diploma. Kulturse diplomayi hakkiyla alip kendini gelistirmek. Hatta diplomaya bagli kalmayip farkli konulara merak salmak. Merakli insanlari severim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Farklı olgulardır bence. Çünkü okul okumayan bir insan da kendini geliştirerek kültürlü olabilir. Bunun çeşitli yolları var. Hele hele okulların günümüzde verdiği eğitime bakarsak sadece etiketten ibaret olduğu açıktır.

0|1
    0|0
  • Eğitim, bireyin yaşamında meydana gelen ve bireyin isteğiyle oluşan istendik kalıcı davranışlardır. Kültür ise gelenek,görenek,eğitim,spor,mimari,sanat,yaşam tarzı gibi pek çok ögeyi içinde barındıran kozmopolit bir kavramdır. Kültür genelde eğitim yoluyla varlığını devam ettirir.

0|1
    0|0
  • Bağlantıları tabiki var eğitim ile kültür seviyesi yükselebilir. Ancak birde atıyorum Karadeniz kültürü ege kültürü bunları yaşayarak öğrenmek daha faydalı olucaktır.

0|1
    0|0
  • eğitimli olabilir ama kültürlü olmaya bilir atıyorum adam prof olmuş ama öküzün önde gideni

0|1
    0|0
  • Kültürün pek bilinmeyen esas anlamı, "yaşam tazı"dır. Eğitimse doğrudan kültürle bağlantılıdır.

0|1
    0|0
Yükleniyor...