En doğrusu hangisi? Teşekkür ederim mi, teşekkürler mi?

Arkadaşlar bir bakar mısınız?

En doğrusu hangisi? Teşekkür ederim mi, teşekkürler mi?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ikisi arasında en doğru ya da daha doğru diye bir şey söz konusu değil. Önemli olan maksat ve ikisi de bu maksada giden ve birbirinden herhangi bir şekilde ayırt edilmeyen, yani karşı tarafın kafasından ne anlama geldiği net olan terimler.

0|0
    0|0
    • Aynı anlamlarda olduklarını biliyorum, fakat türkçeye göre hangisi doğru kabul edilmiştir onu soruyorum. Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım..

• Demek istediğinde anlaşılmayacak bir şey yok. Öyle bakarsan benim bildiği ikisinin de kökeni Farsça. Ama tdk da yazan teşekkür ederim diye biliyorum. Ama konuşma dilinde ikisi de kullanılıyor günümüzde. Bu nedenle çok saçma bir soru sormuşsun.

Erkekler Ne Diyor 14

• bana tesekkur ederım demek zor gelıyor... tesekkurler dıyorum havaya atıyorum ıhtıyacı olan kapıp kullansın,tesekkur ederım deyınce sankı basbasa kalıyoruzda ben mınnet borcumu oduyormusum gıbı hıssedıyorum:))

0|0
    0|0
  • İkisi de aynı kapıya çıkıyor, teşekkürler en kestirme yoldur ve okunuşu en kısa olandır.

cut.

0|0
    0|0
  • Tek derdimiz bu olsun,tesekkur eden olsunda nasil dedigi onemli degil.tesekkur ederim asil olanidir bu arada

0|0
    0|0
  • Teşekkür ederim

0|0
    0|0
  • ikiside ayni kapiya cikiyor sanki:))

0|0
    0|0
  • kendinden büyük birine teşekkür ederim

küçük birine teşekkürler.

düzgün bir insansan herkes teşekkür ederim ;)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ikisi de doğru ...

0|0
    0|0
  • ikiside aynı değilmi sorumu şimdi bu?

0|0
    0|0
    • Teşekkürler; teşekkür ederimin binevi kısaltılması değil mi?

• Soruyu farklı bakış açısıyla yorumluyorsun. Benim demek istediğim o değil.

• o tarafa kayıyor yorum. valla ban kalırsa ikiside aynı. teşekkürler sanki biraz daha genelleme gibi teşekkür ederim biraz daha samimi geliyor.

• Teşekkürederim

0|0
    0|0
  • bilemedim şimdi çok aradınmı bu soruyu :)

0|0
    0|0
  • Bazen ben dalgasına Şükran derim :D

0|0
    0|0
  • Bence; Teşekkür ederim :))

0|0
    0|0
  • Tabikide teşekkür ederim dogrusu

0|0
    0|0
  • Yerine göre değişir yaptığı şey beni gerçekten sevindirmiş ya da işime yaramışsa teşekür ederim

çokta benim için önemli değilse nezaketen teşekürler derim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Teşekkür ederim.

0|0
    0|0
  • Fark etmezzzz.en samimisin sağ olasın:')

0|0
    0|0
  • bu yaşıma kadar hiç sorunsuz her ikisini de kullandığım halde Alex sayesinde aynı soruyla bende cebelleşiyordum :) şunu gramer bilgisine dayanarak biri yanıtlarsa çok teşekkür edicem :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...