Tayyip Erdoğan İstanbul mitingi karabalığına ne diyorsunuz?

bu karabalığı neye bağlıyorsunuz? 5 sözden 4u din adamın. bu karabliği ne diceksiniz?

0|1
1430

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 29

• 1) Dağıtılan paralara,

2) Mitinge yanında 4 kişi getirmezsen işten kovulursun tehditlerine

3) Ücretsiz toplu taşımaya,

4) Diğer illerden otobüslerle oraya taşınan insanlara.

Akepe cidden iyi çalışıyor.

6|14
    3|7
  • Allah, kitap derler bilmezler ama en dinsizinden bile daha çok yanıcak bunlar. Bunlarında af dileyeceği, hesap vereceği günler gelicek. Bu saatte bunlar için yorma kendini. İnan kendimi tutmak için aşağıda ne yazılıyo ne bitiyo bilmiyorum, okumak istemiyorum şu saatte uykum kaçmasın çünkü. Onlar kendilerinin de ne olduğunu biliyolar. Onların şerefsizliği bu zaten. Gelirler burada sosyopatın kralları, dünyadan bir haber olanlar 2 gram beyniyle sana laf ebeliği yapmaya çalışırlar. Utançlarından yerin diplerine giricekler ama. Neye bakarsan bak herkesin zamanı ve günü gelmiştir. Olunucak hiç birşeyin önüne geçilmez. Sıra kimde olduğuda belli. Sinirlerin bozulmasın boş yere. Sarışına ve havuca selam söyle benden :)

4|3
    3|3
  • Dini, türk bayragını siyasi unsur haline getiren hiçbir partinin gözümde zerre degeri yoktur, onlara tapan da ''bana göre'' ahmaktır.

Recep Tayyip Erdogan, Peygamber değil, Atatürk değil. Niye bu kadar büyütürler anlamam.

Akıllı birisi sadece o konuda takdir ediyorum adamı. Şimdi bakıyorum Kemal Kılıçtaroglu konusamıyor bile, Devlet Bahçeli püskevit diyor, orağğğdaaa diye konusuyor. Tayyip'e bakıyorum arkadas, şakır şakır konusuyor. Beden dili, hitabeti on numara, heybetli uzun boylu karizma bir adam. Dini kullanıyor, bayragı kullanarak reklam yapıyor, biraz da millete atar yapınca halkın %50'sini arkasına alıyor.

İnanın bana bu halkı kandırmak çok kolay. 3 şey var işte.

1-Din

2-Vatan

3-Bayrak

3|0
    0|1
    • Adam ülkeye emek veriyor geliştiriyor. İsraillilere karşı sus pus olmuyor.

Ayrıca Atatürk değil gibisinden yorumun var. Senin düşüncene bakarsak Atatürk zamanı diyelim ee peygamber değil derim bende niye büyütüyorlar Atatürk'ü bu kadar ?

Peygamber zamanında yaşadığımızda bunu neden büyütüyorlar bu kadar vb. denilebilir.

Peygamberler, Atatürk bunlar vatanımız için epey emek vermiş insanlardır. Peki aynısını Recep Tayyip Erdoğan neden yapmasın ?

• Tayyip'i peygamber olarak görenler var lafım onlaraydı. Atatürk ise Tayyip'le kıyaslanamayacak bir lider. Tamam işte aynı yere varıyoruz. Kıyaslama yapılmasın, yapılmamalı diyorum ben de. Tayyip'i sevmem, oyumu chp'ye vericem, ama keşke Tayyip gibi güçlü birisi chp'nin basında olsaydı. Ya da Tayyip gibi birisinin ideolojileri ile benim ideolojilerim tutsaydı. O zaman benim için çok iyi bir lider olurdu. Ama o dini kullanıyor, muhafazakar, şeriatçı. Yani bana tamamen zıt birisi.

• cok dogru +1

• Tayyip erdoğan dinden bahseden dinsiz birisi bence.kendi bakanları gibi valla o müslümansa ben ateistim

2|5
    1|3
  • En cok dikkatimi ceken sey fetoya ilkokul mezunu derken onu dinleyen ve alkislayan profesor,docentlerin fetoyu yuhalamasiydi:))) efsane bir manzaraydi gercekten national geographic gibiydi resmen:)

4|6
    2|4
  • dinde siyaset ilişkilidir. ama siyasette din kullanılacak bir araç degildir.

Orada bayrak sallamaya gidenler sanırım cennete gidecegini düşünüyor. Yazık ne hale geldik.

3-5 cümleyi bir araya getiremeyen insanlar umarım düşüncesini kaybedip namaz kılmayı dua okumayı Kur'an okumayı ve anlamayı bununla eş tutmazlar.

Yol dogru degil. Din asla bir araç olarak kullanılamaz. Din kutsaldır. Ve bunu bilmeyen çok

0|1
    0|0
  • Orasi kalabalik degildi. Ksetlere montaj deyen sakirtler bu görüntülerin montaj oldugunu göremiyorlar, daha dorusu kabul edemiyorlar.

Montaj oldugunun en iyi kaniti birden kaybolan koskocaman Türk bayragi.

Yanilmayin oraya gelenlerde belediye arabalariyla oraya tasiliyor, bir kismi para aliyor, bir kismi gitmeleri icin AKPli patronlarindan tehtid ediliyor.

Dagitilan SMSöeri hepimiz gördük.

Ölen bir partinin son kalp atislari, umarim AKP ve onu destekleyen kör cahil sürüsü Türkiyeyi ic savasa ve Suriyedeki teröristlere karsi savasa sürüklemez.

2|0
    0|1
    • Gazeteci bir tanıdıgım var, akp'li değil kendisi. O bayrak arkadan önce dogru açılmıs ve katlanmıs. Basta ben de aha dedim fail olmuslar ama öyle bir sey yokmus. Para alıyolar tabi dostum oradaki kitleyi görmüyor musun. Birisi hülogg diye bagırır, birisig*tkılıyım der. Ne fail'ler gördüm ben miting'de. Senin benim gibileri de almıyorlar, illa ya yaslı olacan ya da şakşakcı falan

• Recep tayyip erdoğanı neden sevmediğini sen bile bilmiyosun dimi? :/

4|7
    6|10
  • Hepsi para verilerek başka şehirlerden taşıma yoluyla getirilen kişiler.Ben siyasetçi olmadığım halde şu alanda konuşma yapacam gelene 100 tl verecem desem bir o kadar insan toplarım.

4|4
    4|4
    • bu insanlara 100 veriyorsa neden cikip soylemiyorlar. bu tayyip pisliyin sonu gelir insh

• söyleseler diğer mitinglerde nasıl para kazanacaklar.

• şimdi bu ks de herkese 50 şer 100 er lira bende dağıtsam bende kalabalık toplarım burada

1|0
    0|0
    • Senin kurdugun haysiyet yoksunu teoriye göre istanbulun yarisi paraya kendini satiyo bu yaptigin millete hakaret ama

• Hepten afganistana dönmesek bari diyorum.

2|3
    1|4
  • Milletin sevgisi, ve muhalefetin insanları anlayamaması.. 11 yıldır muhalefet hezimet yaşıyor hala utanmadan UZUN ADAM'ın karşısına çıkabiliyor, demek ki yenilen pehlivanlar güreşe doyamamışlar, en komiği ise cehape de yenilen başkanlar bir sonraki kongrede genel müdür olabiliyor. Millet sevdiğini seçiyor, muhalefetin, çapulcular, ulusalcıların, ananasçıların,püskevitlerin anlayamıyacağı mantalite.

0|0
    1|1
  • Yalan dolan.

link

1|3
    0|2
  • gelen 2 milyon kişiye 100 er tl dağıtmış O.o

2|4
    5|4
  • link sizinde mitinglerinize istinaden makarnalar fazla rağbet görmüyor olsa gerek

1|2
    0|1
  • Örgütleşmenin çıkar ilişkilerin mahala baskıların çeşitli halleri.

İktidarsan üstekik 10 yıl devirmişsen bu tür şeyler beklenir.

Benim gözümde sayının bir anlamı yoktur. Gerçi sayının seçimlerde anlamı vardır. Nitel ve nicel şeyleri doğru şeyler üzereinden iyi ayırt etmek gerekir.

Bu kalabalık örgütleşmenin hayatın içine sindirilmişliğin başarısı baştakiler sevinir haliyle ama birey idrak edebilmiş mi neleri kaybettiğine pek sanmıyorum ...

0|0
    0|0
  • karabalık değil o kalabalık :) gelelim soruya tam bir KAZLI çeşme olmuş :D:D ve dediğin gibi Din ve devlet işlerini karıştırıyor laiklik 0 '' bu arada parti falan tutmuyorum ''

1|0
    0|0
  • mitingteki kalabalık çokta önemli değil aynı kalabalığı bdp de diyarbakırda topluyor, %50 oy almış bir iktidar partisi için normal yani hiç şaşırmadım

0|0
    0|0
  • adamı seviyorlar demekki.

0|0
    1|0
  • fenaydı :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 14

• Tek kelimeyle muhteşemdi kalabalık...Birileri kıskançlıktan kuduruyor...O kalabalığa arabalarla adam taşıdı diyen dar görüşlü at gözlüklüler var...Hem maden arabalarla taşıdı Türkiye`de arabadan bol ne var diğer partilerde taşısın, oranın çeyreği kadar bir miting oluşturamazlar...

Bu kalabalık milli iradenin gücü

3|4
    3|3
    • Aynen oyle annem calisiyor kadin kollarinda .yok milleti zorla goturduler para verdiler deniliyor. Yalanak.

• İyi de onların çogu oraya para alıp gidiyor. 100-200 lira alıyorlar hatta. Ayrıca kazlıçesme yapılan mühendislik incelemelerine göre maksimum 1 milyon 360bin kisi alabılıyor. Tv'ler abartmıs 3 milyona yakın demis. Sıgması imkansız zaten 3 milyonun. 1 milyon 360 bin kisi de iktidarda olan bir parti için az bile. İstanbul nüfusunun sadece 10'da 1'i gelmis neredeyse

• 30 milyon insan olsa kaç yazar? İşin ucunda biber gazı toma olsa bir kişi bile göremeyiz orada sizden :)

• Çünkü o bir DÜNYA LİDERİ imiş. Bilmeyenlere söyleyim dünya lideri elindeki toprakları, teröristlerle aynı masaya oturup satmakla olunmaz. Yoktan var edip, o ülkenin topraklarını kazanmakla olur. Tıpkı ATATÜRK gibi. Saygılar...

3|10
    8|5
    • senin atanda askerin cephede kazandığı musulu kerküğü erbili batumu batı trakyayı ingilizlere masa başında satmadımı sen şimdi tabı okulda kemalizmin öğrettiği tarih bilginle cevap vercen gidin tarih öğrenin

• Toprakları teröristlere sattığımızı kim söylemiş ? Ne kadar askerimiz şehit oldu buna birisinin dur demesi lazımdı. Anlaşma yapılarak teröristler çekildi fakat toprak sattığımız yok. Bugün Atatürk yaşasaydı emin ol aynısını yapardı.

• Hangi kul yoktan var edebilir cansu? Arkadaşlar gerekli cevabı vermiş ama bir insana saygıyı adını büyük harflerle yazmakla olmaz! Putlaştırarak hiç olmaz!

• dünya lideri böyle olnuyor:D

2|9
    6|8
  • Haftanın 5-6 günü sabahtan akşama kadar çalışıp yorulan insanların tek tatil gününü bu şekilde harcaması bana tuhaf geliyor...Partilere fazla yüz veriyoruz hangisi olursa olsun,bizim günlerce çalışıp kazandığımız parayla sağa sola bayrak astıklarını,bütün gün seçim şarkısı adı altında gürültü kirliliği yaptıklarını,mitingleri bizim vergilerimizle karşıladıklarını unutmamak lazım.Hem benim alın terimi al,bana hizmet vermek için harcama hem de ben sana tek tatil günümü harcayayım...

Oturur evimde pazar kahvaltımı yaparım en güzeli.

1|0
    0|0
  • Ne tuhaf insanlar var kendi hayatınıza bakmadan T.C Başbakanını eleştiriyorsunuz. Bir müslümanın din üzerinden konuşması kadar sünnetlerle hadisleri örnek alarak konuşması kadar doğal anlamlı bişey yok. Sizin zorunuza gitmiş o ayrı. Meseleyi Din ve Atatürk meselesi yapanlar kendileri şöyle dönsün aynaya baksın ne yaptıklarına kendilerine bir baksın utanma gibi insani duyguları varsa anlar ki için neler yaptığını anlar.

3|3
    1|2
    • normal degil. dini insan icinde yasar dini kulanip siyaset yapmaz ! gosteris yapmak herzaman hak degldir

• Din,bayrak siyasete dahil edilemez. Bunu bilmedigin için sana normal geliyor. O yüzden oyları topluyorlar zaten. Senin giibi muhafazakarlar oyları yagdırıyor

• Evet haklısın dini kullanmak duygu sömürüsü hapmak doğru değil tamam bişey demiyorum ona ama herkez bişeyleri kullanmak peşinde buna Atatürk'te dahil. Özgürlükçü olmak Atatürkü sevmek gibi algılanıyor algılıyorsunuz öyle değil ben idda ederim her konuda kişiliği konuşması bakışını bile sevdiğim tek erkek sevmiyor diye düşünülmesi çok yanlış sözüm tek size değil ben kendi düşüncelerimi söylüyorum ne Dinle siyaset yapılsın ne Atatürk'le.

• aha biri daha fark etmiş, geçen salonda amaçsızca oturup elma yiyordum

tv'de mitingi çıktı, her cümlesinde dinsel bir şey

din üzerinden siyaset yapıyorum diye anlına yazıp çıksa bu kadar fark edilir

kalabalıga dicek tek şeyim; Balık yagı tüketelim lütfen

pislik pislik eksilceginizi biliyorum ama demeseydim gözüm açık giderdim

hepinize <3

içimdeki insan sevgisine de <3

4|3
    2|3
    • Din siyasetinden ziyade serzenistir haykırıştır bu, kac yasindasin bilinmez ama bu ülkede zaman itibari ile insanlar inançları yüzünden aşağılanıyodu asimile ediliyordu üniversite kapılarında geri çeviriliyordu ama bu millet üzerindeki ölü toprağı attı, kimse artık inancı ırkı dili icin ötekileştirilmiyor dişlanmıyor bunun haklı gururunu haykırışını dile getiriyor ama düşünce sığ olduğu icin bunu anlamanızda beklenemez zaten

• Insanlar dini var diye ahlakli olmayi bir kenara koydular.

1|2
    0|1
  • 15-20 km metro hattını 15 yıldır yapamayan bir adamın peşinden binler gidebiliyor ise İstanbul daki kalabalık inan çok az...

2|5
    7|5
  • bu herkesin yapabileceği basit bir video. bu devirde hala inanacak kaldı mı ?

0|0
    0|0
  • dün kırtasiyenin birine girmiştim sesi yüksek şekilde içeride izleniyordu şöyle televizyona bakıp sonra dükkan sahibine kanalı değiştirir misiniz dedim? adam sağolsun saygı duydu... rte ise, aptalca istatistiklerden bahsedip kendini tekrarlıyordu...

1|3
    2|3
  • karabalık sözünü kasıtlı mı yazdın bilmiyorum ama KARAbalık olarak değerlendirirsen kalabalığı çok hoş olur ^_^

0|0
    0|0
  • wow diyorum ne diyecegim :)

0|2
    1|1
  • Orada 30 milyon insan olsa ne olur? İşin ucunda biber gazı, toma olsa bir kişi bile olmaz orda.

0|0
    0|0
  • Gövde gosterisiydi . Insanlarda bunun icin gitti. Camur atmaya gerek yok.

paraymis yok zorlamaymus gözü korktu bazılarının heralde

0|1
    0|2
Yükleniyor...