Hayvan ticareti yapanlar için ne düşünüyorsunuz?

Sizce yanlış bir yanı var mı ya da hangi gerekçeyle doğru buluyorsunuz?

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlık dışı... bir de bir kız bir erkek aynı cins köpek büyütüp doğurunca da tanesini 1000 liraya annesinden ayırıp satanlar var... O paradan hayır mı gelir?

Cins köpeklerde çok yapılıyor bu lanet olsun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Profil resmimdeki yakışıklı sarışın ile ortak bir yaşam paylaşıyoruz. Onu asla sahiplenmedim. Sadece sokakta gördüm ve hastayken iyileşmesini bekledim. Sonuç vermeyince de istemeyerek de olsa evime aldım. Hastalığına karşılık dünya kadar para harcadım ama asla pişman değilim. Onun da tıpkı biz insanlar gibi bir canlı olduğunu ve bu dünyanın en az bizim kadar onun da evi olduğuna inanıyorum. Her türlü hakkı var. İstediği zaman sokağa çıkabilir (48 saattir sokakta ve eve gelmedi kuduruk).

Hayvanların birer canlı olduğunu unutmamamız gerekir. Onların hakları da bizlerinki kadar geçerli. Mal gibi alınıp satılmalarına, özellikle evcil hayvan ticareti yapılmasına karşıyım. Bir hayvanın güzelliği dış görünüşünden değil iç güzelliğinden ve karakterinden gelir. Onlara saygı duymalı ve doğal yaşamlarına engel olmamalıyız. Bu dünyanın dengesini yeteri kadar bozduk. Doğal yaşamın canını okuduğumuz yetmedi bir de onların ticaretini yapıyoruz.

İnsanoğlu bu dünya üzerindeki en tehlikeli ve zararlı canlı türü.

2|0
    0|0
  • ben bir tane kedi sahiplenmek istiyorum ama petşhop tan değil belediyenin barınağından annemi ikna edemediğim ve evimde muhabbet kuşu balık ve kaplumbağa olduğu için cesaret edememeyi de koyarsak düşünceler halindeyim hatta barınaktan 3 tane van kedisi yavrusu buldum biri erkek ikisi dişi*evdeki durum buna mahal vermiyor o yüzden ben hayvan ticareti yapanlara katil diyorum

1|0
    0|0
  • sokak köpeklerini toplayıp çin e satma projesi olan bir adam vardı o geldi aklıma

1|0
    0|0
  • Canlı olan hiç bir şey satılmamalı.

1|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum.

1|0
    0|0
  • Tarihsel süreçte çoğu hayvan evcilleştirildi; artık doğaya ayak uyduramıyorlar. Ticaret bu işin içine her şekilde girer. Çok köklü bir düzeni fazla kurcalamamak gerekir.

1|0
    0|0
  • İşini layığıyla yapan yerler de var.

Hayvan ticaretini yanlış buluyorsanız evde hayvan beslemeyide doğru bulmuyorsunuz demektir.

Kedini sokaktan mı aldın?

1|0
    1|0
  • pek kedi köpek sevmem hayvanda beslemedim.klasik düşünceyle hayvan özgür olmalıdır falan denebilir ancak günümüz dünyasında böyle değil.işkence edilmedikleri sürece evcil hayvanların sahiplerini bulmaları normal bence.

1|0
    0|0
  • demek istediğin petshop mu?

1|0
    0|0
  • p**evenkden farksız benim için

1|0
    0|0
  • Ben yumurtasını satacağım arada kesipde satabilirim o şıkkı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Hayvan ticaretinden kasdın evcil hayvan satıcıları yani petshop lar mı?

0|0
    0|0
  • tavuk satmak şimdi yanlış birşeymi :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ha bir zamanlar Afrika'dan getirilen siyahilerin Amerika pazarlarında köle niyetine satılması ha hayvanların satılması hiçbir fark yok bence..Her ikisi de doğasından koparılarak birilerine hizmet etsin eğlendirsin diye pazarlanıyor..

Hiçbir canlının bedeni üzerinden kazanç elde edilemez ticaret yapılamaz..Hem o canlının haklarına hem de insanlığa aykırı..

1|0
    0|0
  • hayvanları itrinlerde daracık kafeste günlerce sergileyenleri aynı kafese tıkmalı

2|1
    0|0
  • belli semtlerde bu olay yasaklansa da sanal üzerinden hala devam ediyor

3 kuruşa onca hayvan satılan aileler nasıldır nedir bilmeden veriyorlar

kısaca ırıspı cıçıkları

1|0
    0|0
  • Yanlıss buluyorum ..

1|0
    0|0
  • hayvan biraz genel olmuş hangi hayvanın ticareti.kasaplık var kediköpek pedshow var balık akvaryum filan netleştirirmisin lütfen

0|0
    0|0
  • Et yiyen biri olarak bunu eleştiremiyorum.Kendimden utanıyorum ama yoksa da ac kalırım.

1|0
    0|0
  • hayır tabiki ama bu arz talep meselesi tek suçlu ticareti yapanlar değil

1|0
    0|0
  • insan ticaretide yapılmalı

1|0
    0|0
Yükleniyor...