"Anlarsa uzağım yakınımdır. Anlamazsa yakınım uzağımdır."

Neler sığdırabiliriz içine, 1700 lü yıllarda, İsmail Fakirullah'ın vermek istediği mesaj sizce de algılanabilmiş mi ?

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• seni anlamayan insanla yakının ya da yakınında olsa da uçurumlar var gibi olur, duygusal bir bağ kuramazsın, anlaşıldığını hissettiğinde hemen için ısınır, bağ kurarsın

0|0
    0|0
    • Ne olmuş biliyor musun ? Bu sözü söyleyen Alim'in (düşünür de diyebiliriz, yaşadığı mekanı da çağrıştırsın diye böyle kullandım) öğrencisi, hocası öldükten sonra yapılan kabrini öylesine konuşlandırmış ki, gündönümünde (21 Mart ve 23 eylül) doğan güneşin ilk ışıkları kabrin başucunu aydınlatıyor..

sanırım, kastettiğin bağ bu olsa gerek..

• Yanımda olsan seni kucaklardım.. Ağzına sağlık. İşte, İbrahim Hakkı Hz. Hocasına olan vefa borcunu öderken, vermek istediği evrensel mesaj, bu aydınlanmanın yayılması ve kalıcı olması

• teşekkür ederim..

Kızlar Ne Diyor 3

• Sevdiğimi anlarsa , uzakta da olsa yakınımdadır , sevdiğimi anlamazsa , yakınımda da olsa uzağımdadır..

Aşk kalp'dedir mesafenin önemi yok

0|0
    0|0
    • çok güzel özetlemişsin, sihirli kelime, "sevgi "

tabi ki, paylaşım da onu pekiştirir..

Sevgi ve paylaşım yaşanılan mekanı cennet yapabilir..

• Doğru evet , Allah herkese sevgi dolu bir kalp versin :)

• Anlarsa uzağım yakınımdır. derken derdimi uzaktan anlayan yakınımdır demek istemiş Anlamazsa yakınım uzağımdır."derken de yakınımda olduğu halde anlamıyorsa uzağımdır bence :D

0|0
    0|0
    • Değişim, toplumların değişmeyen fenomeni, en hızlı da iletişimde yaşanıyor..

İnsan ilişkilerine hangi ölçüde yansıyor, kişiye göre değişir, üç yüz yıl önce, Anadolu'da bir düşünür, dikkatleri böyle çekmek istemiş.. Birbirimizi anlamaya çalışmak, sanırım, günümüzün de en önemli sorunlarından..

• Eğer gönlün benimle olursa, Yemen'de olsan bile yanımdasın. Eğer gönlün benimle değilse, Yanımda olsan bile uzaktasın.

0|0
    0|0
    • Gönül gözü, diye bir şey var demek ki, oradan bakınca, yanılma, yanlış anlama, aldanma, aldatma olmuyor, herkesin gönül gözü açık mı, acaba ?..

• değişmez bence

• Ben de öyle düşünmüştüm, birisi, tıbbi, diğeri de sosyolojik çağrışımlar yapıyor..

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...