Laiklik kavrami tam olarak ne oluyor?

Laiklik kavrami ülkemizde tam anlamıyla uygulanıyor mu ve yahut laikliğin lugattaki anlami nedir şahin arkadaşlar?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Laiklik , dini siyasete alet etmemektir..

Uygulanmıyor , Sayın Recep Tayyip erdoğan dini kullanarak nerelere geldi , geçen gün partisine mensup bir kişi kuranı kerim hakkında neler dedi ,ayetlerle dalga geçti.

Adam ben müslümanım der , ama munafıkın önde gidenidir , ne demiş atalarımız paranın ve imanın kimde olduğunu bilemezsiniz ! Çok doğru demişler..

1|0
    0|1
    • Kardeşim atatürkün son mebusan meclisi konusmasini izle. Ve erzurum kongersindeki veda konusmasini

• bende dini siyastee alet edilmesine karşıyım . ama ben daha çok siyasetin dine karıştırılmasına karşıyım. devlet tarafından vaazlere karışılmasına bu anayasaya aykırı bu ayeti okuyamazsın diye bir zihniyet vardı biliyormusun

• Biliyorum evet

Kızlar Ne Diyor 5

• dinin ve yönetimin birbirinden ayrılması

0|1
    0|1
  • bilimsel olanla dinsel olan soyut kavramların birbirine karıştırılmamasıdır.ülkemizde laiklik anlayışı yok.uygulanamıyorda.

0|0
    0|0
  • laiklik devletin her dine ve inanca eşit mesafede olmasıdır

0|0
    0|0
  • laikliği işimize geldiği gbi kullandğmzdan gerçek anlamı tatil falan yapyordur bence.

0|0
    0|0
  • dinle insanlarn kandırılmaması bana göre

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• insanın kendine yakışanı giymesidir

0|0
    0|0
  • devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir.

kavramı ise şudur : Hukuki tanımlara göreyse en yaygın tanım, devlet ile din işlerinin ayrılmasıdır.'

0|1
    0|0
    • dünyada 200 tane ülkenin hangisinin anayasasında laiklik kavramı yer alıyor

• 21'i l�iklik ilkesine anayasasında yer vermiştir

• Laiklik kelime olarak iki ülkenin anayasasında geçer biri Fransa biride Türkiye kardeşim . ger kalamin laikliği tasvir etmisler dir

• Laisisizmden gelir.

Laik devletin resmi olarak bir dini yoktur.

Bütün dinlere aynı mesafededir,uzaktır.

Laik devlet dinsiz devlet desek kimse gocunmaz.

Hakikat bu,nihayetinde..

0|0
    0|0
  • Dinsizliğe bulunan en etkili kılıflardan biri...

0|0
    0|0
Yükleniyor...