Çok eşlilik hakkında......

erkeğin birden fazla eşinin olması durumunu soruyorum.

kadına ve erkeğe ruhsal/fiziksel herhangi bir zararı olduğunu düşünüyor musunuz? sizce etik bir şey mi?

buna neden bir insan karşı çıkar?

buna gayet normal bir şeymiş gibi bakan var mı ?

:D

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi yok olmaz tek eşlilik diye herkes der. Kastirip atar. Ama dünyanın işleyişi ile uyumlu olmaz.

Kur'ana göre en ideali tek eştir. Ama "gücü yeten" 4 taneye kadar eş alabilir buyrulmuş. Neden?

Şimdi ilk başta mantıksız gelse de aslında çok mantıklı. Neden? Erkekler parayı bulunca azıtıyor malumunuz. N'apıyor? Ya karıyı boşuyor, ya da metres tutuyor. Adam varlıklı. Paraya para demiyor. Karısı da belki sadece parası için evlenmiş. Metreslerine ses çıkartmıyor nakit akışı kesilmediği sürece. Bu da topluma kötü örnek oluşturuyor. Zinayı yasaklayalım, adama eşinin rısazına bağlı olarak 2. evlilik hakkı verelim. Ama kişiyi de büyük bir mali yükümlülük altına sokalım. Bankadan kredi çekip 2. karıyı alamasın mesela. Böylece zina yapamaz. :)

Ama en ideali zaten tek eşlilik. Bir tek güvendiğin kişiye sırtını dayamak. Mutluluk bu. Gel de varlıklı pzvnklere anlat...

Bu çerçevede bence etik. Zira günümüz evliliklerinde etik nerede kaldı şaşırıyorum. Karısını arkadaşıyla yatıran mı dersin, ailece gruba dalan mı dersin. Bari 2. eşe yasal izin çıksa da bunlar yasaklansa...

0|2
    4|3
    • ayyy şu islamı sevimli gösterme modernizmle ne kadar uyumlu olduğunu gösterme çabalarına nasıl tiksiniyorum ofof off

pzvenk deyip ağzını bozuyorsunda efendimizinde 5ten yukarı eşi vardı

parayı bulunca azıtmak? kim soktu bu fikri senin aklına ya? o zaman erdemli olmak fakirlikle doğru orantılı? saçmalık

• Yahu bir yanda çalıp çırpıp yolsuzluk yapıp harcayabileceğinden çok para kazanan, onu da metresleriyle yiyen günümüz varlıklıları...

Diğer yanda cehaletle ve düşmanları ile fiziksel ve ruhani olarak savaşan Allah'ın elçisine.

İnanmayan insanlara doğruyu göstermeye çalışan eden birine o ağır elçilik görevi karşılığında yükünü bir nebze olsun hafifletmesi için verilmiş eş konusunda bir imtiyaz...

Valla bence ikisini aynı kefeye koyman bile küfürdür arkadaş. Yine de sen bilirsin.

• Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben arap yarım adasında 4 sene yaşamış birisi olarak ordakilerin çok şikayet ettiğini görmediğimi söyleyebilirim. Ayrıca şunu da ekliyim adamların 4 karısı var o da yetmiyor, hala aldatıyor başka karılarla. Ben tek eşliliği savunuyorum, ama çok eşliliği tercih etmek isteyenleri de normal karşılıyorum. Eşcinsel evlilik isteyenler normal karşılanırken, 1 den fazla eş isteyenler de gayet normal karşılanmalı bence.

1|1
    2|0
  • aynı anda sınırsız hatundan hoşlanabilirim. kadınlarn anlamadığı şey şu, biz ondan başkasından hoşlanıyorsak onu sevmediğimiz anlamına gelmiyor :D gönlümüz geniş, ama toplum tek eşliliğe zorluyor. öyle olmasa cinayetler artar çünkü herşeyin bir sebebi var.

1|0
    0|0
  • bizde olmasını normal karşılanmasını isterdim 2 tane eşim olmasını ve çokda mutlu olurduk gibi geliyor özelliklede yatak odamızda:)

0|1
    1|0
  • Biz erkeklerin amacının meme olduğunu varsayarsak bizi için ideal birşey fakat kadına da haksızlık

adaletli olunmalı, kadında evlenebilsin o zaman bir kaç erkekle desem cima ederler beni

olmaz da zaten en iyisi birine sadık kalıp onunla ölmek <99999

cayırt

1|0
    1|2
  • erkek olmamam rağmen normal bakmıyorum :D bitane olsun tam olsun :>) sonra oda beni boynuzlicak saan altından neme lazım :D

0|0
    0|0
  • bizce önemli değil kadınlarca önemli mi?şerefli mi onurlu mu ?tam tersi olsa sizlerce erkekler bu durumu kabul edermi?önemli olan bu soruların cevabı ama hemcinslerinizde...

0|0
    0|0
  • Hayvanlığa vurursan olsun ama insan gibi düşünürsen olmasın derim

1|0
    0|0
  • Bir erkek birden fazla kadının ihtiyacını tam olarak karşılayamaz. fazla kadın olursa, sevgi, yatak ihtiyacı karşılanmayan kadının ilgisi dışarı kayar. İnsanın doğasına aykırı bir durum.

1|0
    0|3
    • belki recüliyeti fazla kadının ihtiyacını karşılamak için yeterli olacaktır ..

• İmkansız. Sağlıklı bir kadın daha fazla ilişki ister.

• belki çocuklu orta yaşlı ve çokeşlilikten memnun sıkıntısı yok yani...

10 günde 1 çokta fena değil aslında

ilişkileri 5 yılda monotonlaşmış gencecik çiftler tanıyorum haftada 1 ilişkiye giren :D

• ibretlik soru

0|0
    0|1
  • Islamda sevgi degilde sadece Cinsellik oldugunun kaniti. Tabiki karsiyim.

Islamda kadini asaglayan yüzlerce seyden biri.

0|0
    0|1
    • Bilip bilmeden konuşma.

• sevgiyle cinselliği neden bu kadar keskin bir şekilde ayırıyorsun ki? hastalıklı bir düşünceye sahipsin.. histirionik bozukluk falan mı var sende :D

• Cinsellik ile sevgi olmuyor. Islamda kadinlar sadece cinsell obje, sadece erkeklerin cinsell acligini doyurmak icin varlar Islamda.

Islam kadini böyle görüyor. Bu nedenle Cok eslilik gibi birseyi destekliyor.

• #Millet bir tanesiyle nasıl evleneceğini düşünür para yüzünden sen çok eşlilikten bahsediyorsun

0|0
    0|3
  • önceden savaşlarda çok erkek öldüğü için bu normal bişeydi

0|0
    0|1
  • karsı degilim , o kadar adılse bir erkek evlenebilir. sonuçta şerri bir izin vermiştir allah ondan iyimi bilecegiz?

1|0
    0|3
    • Suanda bir ilk okul ögrencisi bilem Evren üzeri "Allahtan" daha fazla bilgiye ve güce sahip.

Allah Muhammedin kafasinda dogudu.

• yinemi kapandı senin profilin

• ama no woman no cry? :(

1|0
    0|3
  • Dinimizde zaten eğer ki erkek eşler arasındaki dengeyi gözetemeyecekse bir tane eşinin olması önerilmiştir. Kaldı ki bir eşle bugünün şartlarında iş yoğunluğundan vs. görüşmenin zor olduğu günümüzde 3-4 eş olursa ne olur bilemiyorum. :))

0|0
    0|3
    • adam zengindir belki.. para sıkıntısı çekmiyodur rahattır o konularda ala ala :D

• Sebep? :) Kız arkadaşım yatağa çağırıyor. İzninle. :)

• İğrençlik, rezillik

1|1
    2|2
    • nedenini de söyleseydin zahmet edip

• hala soruma cevap alamadım boş muhabbet çeviriyosun burada bir saattir kaybol ya!

• Haklı olan ben olduğum için boş muhabbet gelir sana bu yorumlar, sen önce insan gibi konuşmayı öğren

Kızlar Ne Diyor 9

• Etik degil.

Mantikli degil.

Karsi cikilir cünkü bir insani gercekten sevmek herkesin harci degilken

birden fazla kisiyi sevebilecek bir yürek zaten yoktur.

Adaletsizlik olur vs ...

diger konulara deginmiyorum bile.

0|2
    2|4
    • niye sen hayatta sadece anneni mi seviyorsun ? ya da sadece erkeğini mi? ya da sadece dostunu? ya da sana eğitim veren ilim öğreten hocanı mı? ya da yada yada..bir sürü yadalar..

birden fazla sevebilecek yürek varmış demek ki..

• Göremiyorsaniz bu sizin bakis ve anlayis acinizdir

hayirli geceler

• tek sorun sevgiyse çok eşlilikte herkesin senin gibi sevgisini tek kişiye verebilecek kadar dar bir kalbi yok..

sanada heyırlı geceler :)

• ''ayh qocam diğer qarısıyla hunharca sewişrqen sıramı beqlemeq ck qeyifliii ''

veya

''yeter qi erqeğimin soyu yürüsün, çocuğu çoğalsn. bn kendmi bu şeqilde aşağılatmya ve mal yerine qonmaya razıyım ehihi'' diye düşünen bir kadının psikolojisinin düzgün olduğunu söyleyemeyiz.

0|0
    1|1
  • Gayet normal bir şeymis gibi bakanın akli melekerinden şüphe ederim. Bilinçli metres tutmaktır. İnsan kocasını paylaşmak ister mi be

0|1
    1|1
  • Asla izin vermem çok kıskanırım ayrıca çok esli cinsel ilişki mikrop yuvası başka bir kadından aldığı hastalığı banada bulastırabilir

1|0
    0|0
  • çift taraflı olduktan sonra sorun yok...

0|1
    0|0
  • Benim olan bende kalır.. Paylasmam bu yüzden de tasvip etmem...

0|0
    2|3
  • çok eşlilik gelsin ama çift taraflı :)

0|1
    2|5
  • Çok salakcaaaa

0|2
    2|4
  • anormal bir sey bnce 21. yuzyıldayız boyşe bır sey hos degıl bence ahlak kuralarına aykırı

0|1
    0|2
Yükleniyor...