Yataklı trenle yolculuk yaptınız mı hiç?

Ankara expresi vardı bir zamanlar. yürüyen otel gibi. hiç seyehat ettiniz miİ?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 9-10 yaşında idim ailemle birlikte Ankara'ya gitmiştik..Babam gece yolculuğu istemişti çünkü ertesi sabah gar'dan direkt TÜBİTAK'a geçmeyi planlıyordu..

İlk o zaman yapmıştım yataklı vagonda yolculuk..Gece boyu uyuyamamıştım hafif sarsıntıdan ve sesten..Dışarıyı da seyredememiştim karanlıktan..Çok sıkıldığımı hatırlıyorum, çocukluk işte..Dönüşü bu yüzden gündüz yapmıştık..

Sonra bir sefer daha Adana'ya gitmişliğim oldu yataklıyla..İşte en keyiflisi o zamandı..Özel oda gibi kapını kapatıp yatağına giriyorsun ister dışarıyı seyret ister uyu..Kimse rahatsız etmiyor, milletle yüz yüze seyahat etme zorunluluğun da yok..Uyuyamama ihtimalime karşı kitap ve MP3 'ümü de almıştım ama baya rahat bir uyku çektiğimi hatırlıyorum..

Yataklı tren çok ama çok keyiflidir..Ülke içi seyahatte bu kadar güzelse ülke dışı seyahati hayal bile edemiyorum..Ama eşimle planlarımız arasında var trenle kısa bir doğu avrupa turu..Hayırlısı bakalım..

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

• trans sibirya turuna çıkmıştım. moskovadan vladivostok a 7gün sürmüştü. istediğin durakta inebiliyorsun ve etrafı gezip diğer trene binebiliyorsun

1|1
    0|1
  • Amca ya,babam bekarken binmiş İstanbul Ankara arası yataklı trene :)

0|1
    1|0
    • olur mu oğlum iki sene önce çalışıyordu hala

• pardon ya,ben hiç bilmiyorum valla, babam anlatmıştı birkez

Yükleniyor...