Fransa laiklik ve peçe?

Fransa peceyi yasaklayıp eşcinsel evlilige izin veren ilgnç laikliğin mucidi ülkelerindendir.giderek artan bu evlilikler hakkında aynı zamanda peceye yasak getiren bu olay karşısında düşünceniz nedir?peceyi islama baglmayın.illa din olması gerekmiyor buyrun

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Burdaki zihniyetle aynı işte peçeyi veya türbanı pis yobaz diye nitelendirip özgürlükleri için tehlike sayarlarda eşcinsel evliliği sokakta alenen seksi özgürlük ileri görüşlülük aydın pırıl pırıl bir yaşam tarzı kabul ederler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Gerekçelerini okumak lazım peçe yasağı için. Belki gerekli bir nedeni vardır. Ayrıca eşcinsel evlilik normal bir durum. Türkiye'de de serbest olmalı ki serbest de olacak elinde sonunda.

1|0
    0|1
    • Eşcinsellik hastalıktır tedavi edilmeli tedavisi evlilik degil

• Senin o minnacık gelişememiş beynin algılayamayabilir. Bir şeyi savunmak için o şey olmaya gerek yoktur ya da bir şeyi reddetmek için o şeyden bağımsız olmaya da gerek yoktur.

• "Müslüman adamın siyasi ideolojisi olmaz" diyen vatandaş: eğer öyleyse kimse ortaya çıkıp memleketin yüzde 99u müslüman diye naralar atmasın. demekki memlekette müslüman oranı %50 anca geliyor, bunun yüzde 40ı zaten akpli hırsızlar ve onları kollayan allah korkusu olmayan müritler

• Dilemma diye bir ders mi var sizde _? Gene milleti ikilem fikirleri ile birbirine sokup buyrun demişsin .

0|0
    0|0
    • Ya dünyadan haberler bundan

• Fransa'nın derdi ile neden uğraştığın açık değil ama cevabı bildiğin açık.Baya bir kütüphane seyahatin olduğunu söylemiştin diğer sorunda ki , bunun sebeplerini de çıkarmış olmalısın halihazırda. Sorun şu ki , peçe eşcinselllik deyip imaj uyandırdıktan sonra yine belirsizce laikliğe taş atıp Türkiye'ye düşünceniz ne diye bağlamışsın adını koymadan. Güzel tuzaklama bir polemik için , farketmeyen baya çok olmuş, millet Fransa'nın konu edildiğini görmemiş bile , hızını alamayan yazmuş da yazmış

• Öylemi yapmışım

• Laiklik demişsin ve İslam'a bağlamayın Ne sorduğunun farkında mısın ? Peçeyi Museviliğe mi bağlayayım şimdi ? Kafir ülke, elbette İslam ile ilgili her şeye yasak getirir, getirecektir. Bizim laikler de özendi şimdi bizim ülkemize de eşcinsellik gelsin diye anırıyorlar. Eşcinselliğin normalleşmesi, kıyamet alametidir. Bunu faaliyete geçirmek elbette sıkıntıdır. Tedavi olunmalı. Bu bir hastalık değil, tercihtir diye masal anlatma bana. Adına ne koyarsan koy, bu seçiminin de hastalığının da çözümü mevcuttur. Allah saptırmasın ve hastalara acil şifalar nasip etsin.

0|1
    1|1
    • Peçe islamda yok .arabik bir kültürdür.çölde erkekler bile takıyor.düşüncem bu peçe

• Kız diye bir cinsiyet yok. Erkek ve kadın var. Önce bunu öğren artık. Ayrıca ben modluğum ile baskı altına almadım insanları. Sadece kuralları uyguladım. Eğer farklı bir düşüncen varsa anla. Ayrıca buraya gelen senin kafandaki insanlar daha çok AKP'den para alarak internet üzerinde takılan kişiler. Bu da tam bir artış sayılmaz aslında.

• Senin kafandaki insan olarak aşırı dincileri demek istediğimi, bugüne kadar çok kez söylememe rağmen hala anlayamadın mı ?

• fransa eşcinsel evliliğe izin verdi ama ülkede bir sürü yürüyüşler de yapıldı kabul görmemesi için...avrupada eşcinsel evliliğe izin veriliyor ama bir o kadar karşı çıkan bir sürü kişi var..sanmayın ki avrupa eşcinselliği normalleştiriyor buradan öyle görünüyor sanki...

peçeye gelince en iyisini yapmışlar.. ben çarşaftan bile rahatsız oluyorum yok osmanlıda kadınlar böyle örtünürmüş yok bilmem ne zırvalığından başka bişey değil.vücut hatları belli olmasın yeter der KURANDA.

türbanlı da olsa kadının her zaman güzel görünme hakkı vardır...

0|0
    0|0
  • Fransada Pece olayin gecmisini bilmek gerek. Konu basitti. Carsaflilar Araba kontrollarinda ya da diger Polis kontrollarinda suratini Memurlara göstermiyorlardi.

Örnek olarak Kimlik kontrollarinda Suratini göstermiyorlardi Memurlara. Bunun üzeri Fransa Carsafi tamamen yasakladi.

Üstüne üzel bir laf getirdiler. "Dinini yasayamadigini düsünen yasaya bildigi bir ülkeye gidebilir".

Ayni olaylar malesef Türkiyedede oluyor. Türkiyedede örnek olarak Sinavlarda ve Kimlik kontrollarinda suratini Memurlara göstermeyen carsaflilar var.

Keske Türkiyedede yasak olsa.

0|0
    0|1
    • Not: Escinsellik bir hastalik degildir bu nedenle tedavi edelicek birsey degildir.

• hayır o değil bizimkilerde özenip aynısını yapmaya kalkılırlar modern ülke örnek ülke ya fransa

0|0
    0|0
  • dünyada tek bir ülke olsa sanayisi alman, ordusu türk, fahişesi fransız olurdu sanırım hitlere ait ne bekliyorsunki fransızdan

0|0
    0|0
  • Turbanlilarida sevmiyorum Geyleride ama ikiside serbest brakilmali... Fransa zaten Avrupanin en irkci ulkesi, bunu yapmalari gayet normal

0|0
    0|0
  • Eşcinsel evlilik heryerde yasal olmalı.Bu normal birşey

0|1
    0|0
  • İleri Demokrasi onlar ve çoğu kişi böylediyor dimi

0|0
    0|0
  • Peçe yüzü örttüğü için yasaktır büyük ihtimal. Eşcinsel evlilikle laikliğin bir alakası yok

0|0
    1|0
  • dunyada 13 tane ulke var laik olan bildigim kadar fransa ve turkiyeden baska gelişmiş ulke yok hadi laikligi fransa icat ettide turkiye hala neden bozulmus bir sistemi kullanıyor anlamıyorum.en azından geliştirilebilirdi ama alındıgı gibi kullanılıyor buda ilginç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bence herkes istediği gibi yaşamalı istediği gibi giyinmeli herkes özgür olmalı baskı ve dayatma olmadan ...

0|1
    0|0
  • islama bağlama diyorsun da konu islam işte.

hangi din kapanmayı emrediyor?

0|1
    0|0
    • Bunların amacı kuranda belirtilen mahrem yerleri kapatmak değil, bunların amacı çarşafın içine girip kimliğini gizleyip hertürlü ahlaksızlığı namussuzluğu yapmak...

Yükleniyor...