Gıybet Yapıyor musunuz ?

Bu aralar Çok dikkatimi çekti. Kimi siyasi kimiside birisinin ardından konuşup duruyor. Günaha giriyoruz ama kimse farkında bile değil yaptığının. En çok bu sıralar kimin ardından konuşuyorsunuz ? Medya mı ? Politika mı ? ya da hiç sevmediğiniz birisinin mi ? Dilimize sahip çıkalım.

Güncellemeler:
(Falancanın boyu kısadır) diyen birine, Peygamber efendimiz, (Bu sözün denize atılsa, denizi kokutur) buyurdu. (Tirmizi)

(Kıyamette, sevap defteri açılan bir kimse, "Dünyada iken, şu ibadetleri yapmıştım, burada yazılı değil" der. "Onlar, silinip gıybet ettiklerinin defterlerine yazıldı" denir.) [İsfehani]

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• hayır yapmıyorum

ortamdan uzaklasıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Gıybet etmemeye çok gayret ediyorum.çünkü gıybet büyük günahlardan biridir,gıybet edilen ortamlarda eğer gücüm yetiyorsa konuyu değiştiriyorum,yada konuyu kaynatmaya yelteniyorum.baktım olmuyor o ortamı terk ediyorum.

Şunuda belirteyim eğer birisi sizin yanınızda başkasının dedikodusunu yapıyorsa ,emin olun başkasının yanındada sizin dedikodunuzu yapıyordur.

Hassas ve faydalı konu başlığı için teşekkürler

1|0
    0|0
  • Gıybetin en büyüğü Atatürk'ün arkasından yapılıyor..

Adamın ne içkisini bıraktılar, ne dini inancını.. Ulan size ne! Nankörler!

Ahirette sevaplarınız sizden alınıp o beğenmediğiniz adama verilecek inşallah..

0|0
    0|0
  • yapmayanımız mı var :(

0|0
    0|0
  • Gıybeti sevmem gerçek den birilerinin arkasından konuşmayı sevmem iyi veya kötü

Herkes ettiği kadar karşılığını hayat dan görür

0|1
    0|0
  • kesinlikle haklısın

0|0
    0|0
  • malesef ıstemsekte olur

0|0
    0|0
  • Yok bacım biz makarna, tavuk falan yapabiliyoruz şimdilik.

0|0
    1|0
  • hayır hayatta

0|0
    0|0
  • Hem de nasıl

0|0
    0|0
  • ALLAHLA benim aramda olan şeyi burada paylaşmam.

0|0
    0|0
  • Evet özellikle insanların özel hayatını, gizlisini araştırıp araştırıp şantaj yapmamak lazım değil mi? Hele hele yapmadığı bir şeyi yapmış gibi servis etmekten, halk değişiyle çamur atmaktan dini literatürle iftira atmaktan Allah korusun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yapıyorum. Yapıyoruz. Ne kadar yapmam desek de gıybet yapmayan insan neredeyse yok.

1|1
    0|0
  • Yapmamaya çabalıyoruz

1|0
    0|0
  • anasını ağlatırım hemde.

1|0
    1|0
  • Yapmayan varsa getır onume elını ayagını opucem

1|1
    0|1
  • siyasetle işim yok uğraşamam :) tabiki konuşuyorum konuşmuyorum desem yalan olur ama belirli kişiler hakkında konuşuyorum aslında onların bütün günahlarını ben alıyorum fakat insanız nefse uyuyoruz rabbim uydurmasın

0|0
    0|0
  • Medyanin ya da siyasi insanların arkasından konuşmanın giybet olmadığını duymuştum topluma mal oldukları için konuşulabiliyormuş sanırım zaten düşünsenize tayyip kesin cennetlik eğer giybet oluyorsa :)

0|0
    0|0
    • Sen onu bırakta düşünsene Recep tayip erdoğan'ın mahşer gününde gıybetimi yapmışsınız dediğini bizim sevaplarımız onun Amel defterine geçtiğini. :) Allah muhafaza...

• Hiç hoş bir şey değil maalesef ki insanız tutamıyoruz dilimizi

0|1
    0|0
Yükleniyor...