Gençler balık alırken dikkat edin

ben bir balıkcınıın kızıyım aksam babamdan azar yedim çinekop diye dere balıgı trisi satıyorlar palamut yerine ital balıgı satıyorlar aman dikkat kanıpta almayın hiç ratladınızmı boyle seye ?

0|1
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• Senin gibi düşünceli,

iyi niyetli bir denizkızına sanal da olsa denk gelmek,

''hala böyle düşünceli insanlar da varmış...'' duygusunu yaşatman,

çok güzel...

Uyarın için teşekkür ederim.

Norveç'ten ne zaman geldiniz?

(İnce görelim...)

1|0
    0|0
    • ne güzel şeyler soylemişsin cok teşekkür ederim :)

• Ne güzel,

hiç tanımadığım birini,

hem de sanal ortamda güldürebilmek,

güzel bir duygu,

gülmene sevindim.

Teşekkür ederim. :))

• ben teşekkür ederim mavi ısık :)

Erkekler Ne Diyor 23

• Balığı yasağı dönemlerinde mecburen buzhane balığı yiyoruz işte.

Bile bile lades :(

Tam kalkan mevsimi ama kilosu 100 TL. Gel de al sıkıysa.

Hormonlu çiftlik balıklarını da yemiyoruz. Geriye kalıyor buzhane.

1|0
    0|0
    • ahh sorma o taze taze yemenin keyfini yasıyamıyoruz :)

• haklısın valla ne diyelim kendi kendimize ypıyoruz işte

• Ben yapmıyorum. Artık yapmıyorum.

Zıpkın kullanmıyorum dalarken. Onları seyretmek varken neden öldüreyim ki. Bir pavuryanın kayaların arasında dans etmesini engellemenin faydası nedir. Bir deniz atıyla bazen şakalaşıp onu öperken parmağıma sarılıp bana eşlik ettiğini görmek daha eğlenceli değil mi ?

Keşke herkes denizin hayat olduğunu anlayabilse ...

• İylik meleği sanki ya teşekkürler prenses :) annem balik tan çok iyi anlar bayat taze cinsine türüne kadar bilir :)

1|0
    0|0
  • doğru çok benzeyen balıklar var çiftliklerde boyalı yem veriyorlar tamam mı karın etinin rengini değiştirebiliyorlar bu en çok somon balıklarında yapılıyor adını hatırlamıyorum bir tatlısu balığı var somona benziyor ilaç ve içinde farklı maddeler bulunan maddelerle rengine katkıda bulunuyorlar ezbere konuşmuyorum balıkçı gemisi kaptanlığım var bu balıkçıları denetliyorduk eskiden dediğim gibi çiftliklerde yapılıyor bu iş

1|0
    0|0
  • denizden babam çıksa yerim atasözü doğruysa sorun olmaz ama bu balıkları yemek zararlı mı ki? gerçi ben pek anlamam öyle balıktan falan ama :) bu arada teşekkür ederim balık kız :D

1|0
    0|0
    • zararlı değldirde tatsız tussuz birşey cok kılcıklı felan işte :)

• sorun yok ozaman ne diyelim ben çıkıyorum allaha emanet ol ozaman :)

• sende allaha emanet ol görüşmek üzere tekrar başka sorularda :) kendine iyi bak

• Evet palamut yerine ithal çiftlik uskumrusu satıyorlar, Eğe hamsisi diye sardalya satıyorlar. Balık satıcıları bu gidişle balıkların adını da değiştirecek

1|0
    0|0
  • Gecen babam somon diye bisey almis bir fikrin varmi tadi ve eti somona benziyo ama yuzu hic benzemiyo

1|0
    0|0
  • Balıkları tanıdığım için rast gelmedim hiç zaten balıkçıda tanıdık olduğundan onunda böyle girişimlerde bulunduğunu görmedim ama yinede büyük şehirlerde yaşıyan insanlar için faydalı bir uyarı.

1|0
    0|0
  • Ben hiç anlamam :)

1|0
    0|0
  • Söyle bakayım hangi balıkçılar Necati reis ,Türkmenler mi Aydınlar mı Şile balık mı,Mollaoğulları mı bilelim :))

1|1
    0|0
  • ne güzel yaa babasıyla iyi anlaşan bir kız.kız çocukları babalarını çok seviyorlar.kızlar duygusal oluyorlar.kız çocuk ve baba ilşkisi en sevimli şey dünyada

1|0
    1|0
    • erkeklerede anneleriyle iyi anlaşıyorlar bizde öyle :)

• kızlar sadık oluyor babaları yaşlanınca ona bakıyorlar ne güzell.ankaralı kızlar hariç ankaralı kızlar genelde uyuz oluyor

• saol tatlım dikkat ederiz :D

1|1
    0|0
  • Adinda azizemi :D bilgi icin Teşekkürler

1|0
    0|0
  • ohooo vatozu kalkan diye tırsiyi akdeniz lüferi diye satıyolar daha say say bitmez.yıllardır çalar çalar dururum yurdumun kıyı balıkçısına...çanakkale ege ve akdenizde baracuda çıkmaz burada yakalanan balığın adı ıskarmoz dur ama nerdeeee.ha bir de ne olursa olsun isterse kalkan balığı diye hamsi satın alsınlar hiç biri balığın tazeliği kadar önemli değildir...EEEEY ARKADAŞLAR!SOLUNGAÇ KIRMIZI GÖZLER CAM GİBİ OLACAK...MÜMKÜNMERTEBE OLTA BALIĞINI ALIN...OLTA BALIĞI ÖLÜRKEN SOLUNGACI AÇIK VE KIVRIK ÖLÜYOR ORADAN ANLAŞILIR.ALGARNA VEYA TROL BALIĞININ SOLUNGACI KUMLU BALÇIKLI OLUR...

0|0
    0|0
    • ooo bilgilere bak sen :) cok teşekkür ederiz bilgilendirmen için :)

• suan babam avlanmıyor ama amcalarım var onlara soylerim cojk teşekkür ederm şimdiden rasgele diyim ben ozaman bizim içinde bol bol ye :)

• teşekkür ederim.

• sen niye azar yiyon gidip o balıklardan mı aldın

1|0
    0|0
  • yok rastlamadım bn karadenızlıym balıgı kdnım tutarım ya da barajdan alırm :D

1|0
    0|0
  • Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için, dikkat ederim :D

1|0
    0|0
  • Adamlarin para gozunu burumus insanligi dusunen yok herkes cikarinin pesinde

1|0
    0|0
  • sende bunu yapıyorsan bız ne yapalım balıkcı guzelı

1|0
    0|0
    • ah sorma yakında ogrenicem insallah bütün balık türlerini :)

• ogrende benıde bılgılendır balık alırken bayat balıkları almayalım

• Hamsi, palamut alırım alırsam. Onları da ayırt edebiliyoruz.

1|0
    0|0
    • palamut diye ital satıyorlar :) ucuz oldugunu gorursen suphelen :)

• evet raztladım banada hamsi diye sazan satmışlar bezevenler :))

1|0
    0|0
  • Baban solungaçlarına ruj sürüyor mu ? :D :D

0|1
    0|0
  • Evet,arasında uçurum olduğu halde,kolyozu "yerli uskumru" diye satıyorlar(neredeyse,yerli uskumru nesli tükenmiş durumda,oysa çocukluğumda hatırlarım,enfes bir balıktı).

Tombik(Yazılı orkinos) yavrularını,"palamut ve torik" diye satıyorlar ve onların yavruları,lezzetsizdir.

Daha bir çok hile var,

Ayrıca,sadece bazı balık türleri,dört mevsim yenebilir:İstavrit,levrek(bütün türleri),çupra gibi.

1|0
    0|0
  • rastlasakta aradaki farkı anlamam ben balıkçı güzeli :)

1|0
    0|0
    • pazardan alma pazarda yapılıyor daha cok boyleleri :)

• e yaniii :) :)

• :D balıkçı güzeli saçların sarımı tahminimce öyle :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Benim de dedem balıkçıydı ama ben hiç bilmem balık malık sadece isimlerini bilirim çoğunun ismini bile bilemem ömrü hayatımda hiç balık satın almadım mesela

1|0
    0|0
  • bilgilendirme için teşekkürler pek anlamam genelde babam alıyor bizim evde balıkları ama sağol

1|0
    0|0
    • o yüzden dedim zaten zenginse hemen iletişime geçicem hhaha :D

• düğüne beklerz :P

• zengin diyorum çeyrek diyorsun olmaz ki sen çeyreği getir bir külçe ile değiştiririz onu ihtiyaç yok çünkü :Dasdhgfas

• Baban kimki:s

1|0
    0|0
  • denize atıyorum ağı akşam sabahleyin bakıyorum...deniz yine coşmuşta coşmuş

1|0
    0|0
  • aldıysakta farkeden olmadı :D

0|0
    0|0
  • babanın kim olduğunu söyle de ona göre dikkat edelim

1|0
    0|0
    • babam satmıyor be :)

• su saatın verdiği etkilerden olsa gerek bendede var :)

• :D

Yükleniyor...