Türkiyeyi dini anlamda iyi görüyormusunuz?

Türkiyeyi dini anlamda iyi görüyormusunuz?Türkiyeyi dini anlamda iyi görüyormusunuz? Bence durum berbat ://

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• Bencede durum berbat, dini kullanmadigimiz konu yok. Bi taraf "benim başörtülü bacılarim.." dan ileri gidemezken bir taraf başörtülü kızların orda burada sevgilisiyle buluşmasını kompleks yapıyor. Daha düne kadar kapalı bayanlar üniversiteye gidemiyordu var mi böyle bir saçmalık? Amerika olsun kanada olsun elin bütün müslüman olmayan ülkelerinde kimse senin görüşüne giyinişine karışılmazken benim birçok tanıdığım üniversite sınavına başını açarak girdi. Bu kadar bağnazız bu konuda. Araştırmıyoruz, geleneksel inançlarimiz var. Kandilde bayramda açar Kuran okuruz bir gün de açın mealini okuyun, neden başkalarının anlattıklarıyla yetinmek zorundayiz ki araştırmayi bilmiyoruz. Bunun gibi birçok şey var "ülke olarak neden dini anlamda gerinin de gerisindeyiz" sorusuna cevap.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• madeleinee ile aynı düşünüyorum...

Bir devletin dini olmamalı bence,eğer dini olursa çoğunluğa göre hareket etmiş olur bu da gerçek demokrasi değildir.Türkiye için konuşacak olursa bu ülkede Hristiyan da Yahudi de var,ateist de var farklı inançta olanlar da var.Kaldı ki din kişisel bir şeydir,toplum o dine inanıyor diye her şeyi dine göre şekillendirmek ne derece doğrudur tartışılır.

Şu da bir gerçek ki bu ülkede tarihsel olarak çok uzun yıllardır din üzerinden siyaset yapılmakta o kadar uzun zamandır bu yapılıyor ki insanlar artık bunu doğalmış gibi karşılıyorlar.

1|1
    1|0
    • Din üzerinden siyasesin şu ana kadar bir zararı olmadı ama :)))

• Bir zararı olmadı mı?Yakın tarihi bir kenara koyalım,Cumhuriyet öncesi dönemde bile yüzlerce yıl din üzerinden yapılan siyaset sonucu hem büyük isyanlar çıktı ki bunlar insanların ölmesi ve toplumun gerilemesine neden oldu hem de yapılacak yeniliklere gelişmelere engel oldu.Bakınız Cumhuriyet tarihinden bile bahsetmiyorum,şöyle bir bakın Osmanlı tarihine bir göz gezdirin yeterli bunu görmeniz için.

• Dinde zorlama yoktur ama ülkeme baktığımda bu konuda gittikçe dibe vurduğumuzu görüyorum.

0|1
    0|0
  • bir ülkenin dini anlamda bir şeyi olamaz inançlar kişiseldir..kişileri ilgilendirir toplumları değil

1|1
    1|0
  • Türkiyede Din çok abartılı birşey sanılıyor gerçekten çok vahim bir durum. Ha tamam iran gibi teokratizm ile yönetilmeyelim ama en azından dinimizi unutmayalım.

0|1
    0|1
  • türkiyeyi göremıyoruz bile

0|1
    0|1
  • Hangi anlamda iyi görünüyor dışarıdan bakınca?

0|1
    2|1
  • din elden gidiyor :((

0|1
    0|0
  • Berbat haldeyiz

0|1
    0|0
  • din ama hangi anlamda din?

0|0
    0|0
  • dini anlamda iyi görmüyorum münafık kaynıyor:) bana göre inancın ölçüsü ibadet değil dürüst ve iyi vicdanlı olmaktır o da bir çok kişide yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence de berbat. Orta da %99'luk gibi vahim bi' tablo var.

0|1
    1|0
  • berbat ötesi

0|1
    0|0
  • Bence çok aşırı şekilde saplantılı hale getirilmiş. Halkın şu arap dininden hemen kurtulması şart.

0|0
    0|2
  • Din istismari görüyorum hemde fazlasıyla.

0|0
    0|0
Yükleniyor...