Idealist ve hayalperest

idelist biri ile hayalperest biri arasında ne gibi farklar bulunur? bunlar nasıl ayırt edilebilir?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• idealist kendine bazı hedefler koyar ve bu yolda ilerler. Hayalperest ise daha gayriciddidir. Gerçekleşmesi çok güç veya imkansız hayaller kurabilir. Zaten bunlar için eyleme de geçmez. Misal bir üniversite öğrencisi akademisyen olmayı hayal eder ve bunun için çaba harcar. Hayalperest ise okulu bırakıp dünyaca ünlü bir rock yıldızı olma hayalleri kurabilir. ama sadece kurar:) Çoğu zaman hayal olarak kalır.

basit bir anlatım oldu ama :)

0|1
    0|0
    • :))))

güzel yazmışsın teşekkür ederim :)

şimdi benim bazı projelerim var. mesela; radyo kanalı kurmayı düşünüyırum, tv programları, kültür sanat siyaset üzerine dergi çıkarmayı düşünüyırum. şimdi bunlar hayal mi oluyor ideal mi?

• hayır.

eic için teşekkür ederim :)

• arkeoloji ya da antropoloji o zaman :D

eic için ben de rica ederim :P

Kızlar Ne Diyor 4

• Biri realist yaklaşır olaylara diğeri ise sürrealist.

0|1
    0|0
    • biraz daha açabilir misin?

• Bu kavramları sne kendi içinde belirle. Dışarıdaki yorumları pek kaile almamalısın. Insanın zaten kendi içinde aldığı kararlardır bunlar. Tutup da dışarıdaki birine, yani hayatında ne kadar yri osla bile bazen kafandakileri herkese anlatmak istemezsin. Kim ne derse desin, en iyi sen kendini bilirsin.

• güzel konuşuyorsun :) görümüşe göre bilgili birisisin :)

zaten kimseye laıdırş etmiyoırum ama zaman zaman çıkazda kalıyorum. kafdam çok karışık.

• idealist birinin hedefleri vardır ve bu doğrultuda taviz vermeden ilerlerler..

hayalperest birinin ise sadece hayalleri vardır ve bu hayaller, hayal olmaktan öteye geçemez..

idealist birini ve hayalperest birini yaptıklarıyla ayırt edersin. Çünkü biri faaliyette bulunur, diğeri sadece durur ve hayal eder.

nerden mi biliyorum?

Ben de hayalperest biriyim..

0|1
    0|0
    • ben ikisi arasında bir yerdeyim. ama hangisi olduğumu bilmiyıorum. ideallerim var. ama bunlar belki de hayaldir. çıkmaz sokak gibi bir şey. ya da şu farelerin içinde gezdiği koridorlar vardır onun gibi bişey.

• ne desem bilemedim, haklsıın bu konuda :D

• ah teşekkür mü etsem bilemedim haklı olduğumu söylediğin için :)

• Bir oyunda izlemiştim. Orada bir erkek insanları küçümseyerek hayaller kuruyordu. Ben yapacağım diyordu, ama kibirle. Sonuçta gerçekçi ve mütevazi olmadığı için ve niyeti kötü olduğu için hiçbir hayali gerçekleşmemişti.

Temiz kalple akılcı hedefler koyup çabalamak çok daha güzel.

0|1
    0|0
  • hayalperest hayallerini gerçekleştirme ihtiyacı duymayan, idealistte hayallerinin peşinden giden oluyor. yani biri hareket ediyor diğeri etmiyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• hayalperestler yaratıcıdır idealistler o yaratılan fikirleri bizlere sunarlar .

0|1
    0|0
    • biraz açıklar mısınız ?

• dahada açamam :)

• sen nasıl istersen :)

Yükleniyor...