Çay kahve yorgunluğu alıyorsa neden uyumak zorunda kalıyoruz?

Çay kahve yorgunluğu alıyorsa neden uyumak zorunda kalıyoruz?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• yorgunluğu almıyo ki beyni uyarıyo, uykuyu erteliyo o kadar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çay, kahve sadece yorgunluğu alır ama uyku insanın bedenini dinlendirir, hücrelerin yenilenmesi için fırsat verir, büyüme hormonu salgılatır, vücuda zararlı metabolik atıkları daha kolayca atabilmemizi sağlar..Çay ve kahve bunları sağlayamaz..

Kısaca uyku bedeni dinçleştirerek yeni bir güne hazırlarken hücreleri de tazeleme imkanı sunar..

0|0
    0|0
  • Geçici çözümler bunlar

uyku ihtiyaçtır onlar değil

0|0
    0|0
  • uyku tamamen insanın mecbur hissettiği ihtiyactır su gibi.. nasıl insan su olmadan duramaz uyku da öyledir.. çay kahve sadece geçici insanı zinde tutan bişeylerdir ama etkisi geçer kalıcı değil..

0|0
    0|0
  • senin iq kaç

0|1
    0|0
    • Bunlar nafile sorular. Beni bilenler biliyor. Sen de alışsan iyi olur. Mantıklı cevap istiyorum. Soruyla karşılık beklemiyorum. Elbette biliyorum senin tahmin ettiklerimi.

• kafein uykuyu geciktirir uykuya olan ihtiyacı azaltmaz. daha az uyku uyumak istiyorsan amfetamin türevi bikaç madde kullanman lazım uyku borcu olmadan non rem uykuları azaltıp remleri artırarak 3 saat uykuyla dinç de olabilirsin ama tavsiyem doğal olanı bozmamak

• onların etkisi sınırlı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• uyku ve yorgunluk farklı seyler

0|0
    0|0
    • Yorgun olduğumuzda uyuyarak dinleniyoruz. Ya da uzanıyoruz. televizyon izleyerek dinlenme bilmiyorum

Yükleniyor...