Ateistlere göre, öldükten sonra bizi nasıl bir son bekliyor?

Ateistlere göre, öldükten sonra bizi nasıl bir son bekliyor?

Güncellemeler:
Cevap yok olup gitmekse, bu size saçma gelmiyor mu? Varoluş amacımız yok olup gitmek midir?

Yoksa kolaya kaçmak mıdır?

0|1
11|9

En İyi Kız Görüşü

• ölünce yok olmak bana saçma geliyor, zaten ateist falan da değilim ancak ölümden sonrası için belki de farklı olasılıklar vardır bilemiyorum...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Yok olup gidiyorlar. Ama yaptıkları iyilik ve zulm yanlarına kar kalıyor. Buna inanıyorlar.

Ne kadar akıla ters bir düşünce öyle değil mi.. Sen cinayet işle, insanların hakkına tecavüz et, kul hakkı ye ve sonra öl git. Yok ol..

Böyle mantıksız bir düşünce yapısı olamaz. Zulm yapanların yanına kar kalsa bu dünya yaşamaya değer olur mu hiç?

Bizler inanıyorsak biliyoruz ki yüce Allah zulm edenlere ahirette çok güzel bir şekilde cezasını çektirecektir. Kimsenin yanına kar kalmayacaktır. İşte huzur budur. İşte akıl bunu idrak etmektir.

2|2
    3|0
    • İnsanların neden maddi durumları aynı değil? Neden herkes yakışıklı ya da90 60 90 değil? Dünyadaki bu adaletsizliğin sebebi nedir? Bu sorular aslında kolay ama bazı kişilerce cevaplanması zor sorular.

• Diyorum ya akıl herkeste var olan bir şey değildir.

• Öldükten sonra br hiç olacağımızı söylerler

Ölümden sonrası yok derler

toprağa karışıp gideriz derler

0|0
    0|0
  • bütün ateistlerin kötü oldugunu idda eden arkadaşlar olmuş. Benim birçok arkadaşım ateist ve bazı insanlardan daha ahlaklı ve düzgün bir biçimde hayatlarını sürdürmektedirler. Herkesi , herşeyi aynı kefeye koymak nasıl bir mantıktır ? Onlar sadece somut varlıklara inanıyorlar. Bu kadar basit insanlara kötüsün sen diye suçlamadan önce önce o kişiyi tanımak gerekir.

0|1
    0|0
    • Xmen alakasız bir konuya dalmışsın. İnsan tanrıya inanmadığı için ahlaksız olamaz zaten. Bu karakterle ilgilidir inançla ilgisi yok. Sadece inancı olmayan kötü insanlar , onları zorlayıcı birtakım kuralların olmaması sebebiyle kötülüğü daha kolay yapabilirler.

• cevabımı yanlış anlamışsın buradaki insanlar bunu savunmuş. Sorununda cevabını verdim zaten somut varlıklara inanıyorlar dedim

• yok olup gidiyorsun işte, hiçlik yani. ruh inancı vs olmadığı için, toprak altında çürüyen maddeden başka bişi olmuyorsun ya da kül neyse işte

ayrıca ateistlere göre var oluş amacı diye bişi de yok, her şey tesadüfler sonucu gelişen bir durum

0|1
    0|0
    • Şu tesadüfler de çok enteresan değil mi. Kim kardaşian a nasıl tesadüf diyebilirim ben :)

ya da rita faltoyano'ya..

• eheheh tabi paul walker, jonathan rhys meyers :D haklısııınn :P

• yok okuyorsun bişey olduğu yok

0|3
    1|1
    • hmm yok oldun sanırım öyle bir cümle gibi geldi

• ateistlere göre öldükten sonra bizi tam manasıyla son bekliyor uykunun rem evresinde yani rüya bile görmediğin kısımını ölüme biraz benzetebilirsin.

0|0
    0|0
  • Ölünce her şey bitiyor kendilerine göre.

0|1
    1|0
    • Saçmalık tabiki. İşlerini kolaya getiriyorlar. Amaçsızlık her zaman daha kolay.

• Yok olup gitçen işte, her şey anlamsız onlara göre.

0|2
    1|0
  • hicbisey beklemiyor. geberip gidiyoruz iste

0|1
    1|0
  • Nasıl dogmadan önce bir hiçsen öldükten sonra da bir hiç olacaksın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bir arkadaşın yorumuna bunu yazmışssın : ''Saçmalık tabiki. İşlerini kolaya getiriyorlar. Amaçsızlık her zaman daha kolay.''

Başına kötü birşey geldiğinde ''kader'' olarak algılayıp fazla üzülmemek. Açlık,yoksulluk,acı çektiğinde buda benim sınavım öbür dünyada rahata ereceğim diyerek kendini teselli etmek. Bir yakınını kaybettiğinde o bizi öbür dünyadan görüyor bizde ölünce onun yanına gideceğiz diyerek mutlu olmak. Bunlar ateistlerin yapamadığı şeyler. Sence kim işini kolaya getiriyor. Kim daha mutlu? Amaçsızlık bu konuda daha kolay ve iyi değildir. Azcık mantıklı olun. Dindar ve inançlı olmayı o kadar isterdim ki , bunun için bir çok şeyimi verirdim.

1|1
    0|0
    • Apandis bu yorumlar bana ait değil. Nereden bu kanıya vardığını merak ediyorum. Bir defa ateist olmadığım için alttaki bana göre mantıksız yorum benim değil. Üstteki de keza.

• oww! Kusura bakma adam kendi yorumunun altına yorum atmış bende hiç bakmadan (baktım aslında ama göremedim demekki) ''cevaplayan'' yazısını ''soran'' olarak algılamışım. Tekrar özür dilerim. neyse isim vermemiştim yazdıklarım o arkadaşa hitaben olsun :)

• Geri dönüşüm zincirinin bir halkası oluyorsun...

1|1
    0|0
  • Böyle; link

0|1
    3|1
  • gübre falan :/

0|0
    0|0
  • Onlar diyorlarki doğmadan önce nasıl kendimizi bilmiyorsak ölüncede bilmeyeceğiz kendimizi yahu doğmadan önce sınava çekileceğiniz bir hadise yoktu ama öldükten sonra bir hadise olacak oda dünya hayatı keşke bilselerdi.

0|0
    0|0
  • azot döngüsüne dahil olarak bir son bekliyorlar

0|1
    0|0
  • Yok olma diye bir şey yoktur.Ölürsün,fosilleşirsin,atomlarına ayrılırsın.Tekrar bir yıldız patlaması olana kadar da bu böyle devam eder.

0|0
    2|2
    • Bunlar sana ne fayda sağlıyor?

• Var ya dediklerimi o kadar saptırıyorsyn ve yanlış anlıyorsun ki, dinin yanlış olmaması ve yine senin saptırman ve yanlış anlaman muhtemel.

Saygılar.

• Hellrider. Bazı ülkelerdeki teknolojik gelişmişlik seviyelerini yazmışsın aklınca. Malezya diye bir ülke duydun mu merak ediyorum. Dünyanın en gelişmiş ve müslüman bir ülkedir.

İsveç in nüfusu kaç ki suç oranı alsın başını gitsin. Nüfusu fazla olan ülkelerde suç oranları açlık işsizlik sebebiyle fazladır. İcat çıkarmak için inançsız olmak mı lazım ne kadar saçma bir mantık. Teknoloji temelini nereden aldı ? İnançsızlıktan mı? İlk rakamı kim buldu ateistler mi?

• öldükten sonra yok olup gittiklerini nerden biliyorlar cok garip?

0|1
    0|0
  • yok olup gidiyoruz, not deistim

1|1
    2|3
Yükleniyor...