Felsefede ne durumdayız yeni sorum kuantum fiziği

ne durumdayız millet 4 gün girmedim siteye durumlar nasıl? kuantum fiziği ve kuantum mekaniği açısından yaşadığımız dünyayı yorumlar mısınız? kelebek etkisini daha önce hiç duydunuz mu mesela herşey birbirini çeker birbirini etkiler. heysinberg diye biri çıkmış belirsizlik demiş kuramına. buyrun sufizm sitesinden konuya alakadar okuma parçası benden size link

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• merhaba

kuantum hakkında sadece minimum duzeyde dusune bilme kuvveti vardır diyebilirim yani minimum duzeyde dusundugun hersey maksimumm seviyede dusuncene etkiliyor saten kelebegin etkisi buradan gelir.

yani mminimumm duzeyde birseyi cözebilirsek eger mamksimmum duzeyleride görebiliriz.suan bilim adamları atomları cözmeye calısıyorlar cunki o atomun içinde gezegenin saklı oldugu gercegini gösteriyor bize.

yani bu konuda cok bir bilgim yok ama;

aynaya akseden herhangi bir şeyin gercek bir varlığı yoktur ve bir gölgeden ibarettir.asıl akseden çekilince gölge de kaybolur. sonra mesela yüzlerce aynayı bir kimseye aksedecek bir durumda koyarsak aynanın içinde birçok şahıs görürüz. halbuki aslı birdir.

yani yüz ancak bir yüzdür. aynaların sayısını artırırsak görülen yüzlerin sayısı da artar.

1|2
    0|0
    • hocam sen misin sağolasın. birde bunlar şey derler tekrarlanan hiç bir iki olay birbiriyle aynı değildir aynı görünse bile yüzde yüz aymnı olamaz. taşlarda dağlarda bile canlılık vardır herşey hareket halindedir falan. bende çok fazla şey bilmiyorum okumam lazım dah.

• aynen herseyde hareket haliligi vardır arastırırsan daglar her yıl yer degiştirir.kızmi olarak azda olsa

Kızlar Ne Diyor 3

• kuantum çoook derin bir konu :/ vakıf olmak bir yana anlamak bile zor :) ben pozitif bilimlerden yanayım :D

0|0
    1|0
  • sorunun cevabı EVRENSEL AHLAK YASASI VAR MIDIR?

0|0
    0|0
  • heee felsefeyle karnimiz doycak .

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Kuantum düşüncesinde farkındalık söz konusu olamaz.Bu düşünce alanında birey tek bir noktaya odaklandığı ve bütün düşünme-enerji kabiliyetelerini bu odağa harcadığı için tutmadığım ve boş gördüğüm bir terimdir.Yararlı mıdır ? Hedef doğrultusunda mutlaka.Ama seni sadece A noktasından B noktasına götürür.Ötesine gidemezsin.

Kısacası kişi bu yöntemle sadece kendisini yorumlayabilir.Kişi her şeyi olumlayarak dünyayı yorumlayamadığı gibi objektifliğinden de ödün vermiş olur.

0|1
    0|0
  • kelebek etkisini nalamak için felsefeye gerek yok diye düşünüyorum. Bird ebu çekme itme olaylarına değişik bakış olarak herşeyin enerjiden varolduğunu söylüyorlar sence ne kadar doğru

0|0
    0|0
    • bence doğru kardeşim herşey tek gibi görünüyor parçacık dalga felan ama aslında herşey bir bütündür birbirine bağlıdır.

• şimdi google dan kopy past yapmıcam ama quantumdan kastın şu evrenciler ise ben onlardan değilim. Ha felsefi olarak en sevdiğim yönümde tartışma fikir alışverişi konusunun zamanını bilmem şu an işteyim yani hummalı bir beyin fırtınasına girsek yüksek ihtimalle yarım kalacak seninde dediğin gibi başka bir zamana inşallah

• inşallah kardeşim bklerim.

• asistanları deney tüplerinden rakı içerken yakaladım hocam.. ne yapayım bunları?

0|0
    0|1
  • Biz normal yaşamı çözememişsiz sen felsefe diyosn reis. Bi git Allasen filozof mu var karşında.Felsefe dediğin benim için anlamsızlıklar bütününden başka bişey değil.

0|0
    0|0
    • hafız sen çok yanlış yerdesin felsefeye anlamsızlık diyen adama geçmiş olsun derim sadece hiç kusura bakma

• Sen anlıyosan kardeşim hayatında başarılar.Kendi fikrimi söyledim sadece.

Yükleniyor...