18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi sizde nasıl bir duygu oluşturuyor. ?

Bende malesef hep acı bir yanı vardır...

Çünkü ; Bundan 1,5 sene önce idi. Çanakkale'yi gezmeye gittiğimde nerde ise bütün pislikleri görür gibi oldum. İçki, Kumar ve Fuhşiyat malesef diz boyu idi. Şehitlerimizin kanlarının değdiği denizde insanlarımız şortu ile bikinisi ile giriyordu. İçki deseniz nerde ise adım başı her sokakta vardı.

Bir türlü aklım almadı. Bu insanlarımız nasıl olur da resmi kaynaklara göre 250.000 şehit verdiğimiz Çanakkale'nin şuurunda olmazlar diye.

Siz neler düşünüyorsunuz . ? Özellikle Çanakkale'ye gidenler ...?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Her yaz ailemle canakkaleye gideer sehit mezarliginda dualar okuruuz. Bu bizim boynumuzun borcu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gerçekten o kadar zor ki. Yaşıtlarımızın çoğu amaçsız, hedefsiz. Biz ecdadımızın hakkını ödemek için çalışmadıkça başımıza gelenler müstehak bence. Bizim için canlarını veren 250.000 kişinin tek istediği bu vatanın nitelikli, faydalı insan evlatları yetiştirmesiydi. Yok demiyorum ama o kadar az düzgün insan var ki gerçekten. Söyledikleriniz de haklısınız, zafere ev sahipliği yapan şehirde bile insanlar şuursuzca davranıyorsa diyecek başka bir şey kalmıyor sanırım. Ahlak durumumuz ortada :(

0|0
    0|0
  • Ben canakkaleye gittim cafede birseyler yiyoruz orda kahvalti yapan bir bayan niye gelmisler canakkalenin neyi var gorulecek gezilecek dedi cok sinir oldum elinde bir havhav yaninda zengin tuhaf tipli erkekler hicbirseyin farkinda degil ne kadar kutsal bir yerde yasadigi ve neler olup bittigi umrunda degildi resmen var oyle insanlar malesef

0|0
    0|0
  • ben çanakkalede yaşıyorum ve emin olun sizin gördüğünüz, iyi eğitimli olmayanlar. ben çanakkalede olmaktan büyük bir gurur duyuyorum ve benim gibi düşünene bir sürü insan olduğuna da eminim

0|0
    0|0
  • vatanımız sağolsun .. ruhları şaad olsun

0|0
    0|0
  • vatanın böyle olacağını bilseler parmaklarını bile kıpıdatmazlardı bende türkiyenin bugünkü halini görünce içim acıyor

0|0
    0|0
  • cocuk ve genç nesil biraz hissedebilse diyorum...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şimdi ki Türkiyeyi görselerdi kurtarırlarmıydı acaba yobazların çoğunlukla olduğu Türkiyeyi?

0|2
    0|0
  • "HAFIZA-İ BEŞER NİSYAN İLE MA'LULDÜR" (İnsan hafızasında unutma hastalığı vardır) sözü aklıma geldi. Dedelerimizin bizlere özgürce yaşayabilmemiz için neleri feda ettiğini bile unutmuş olarak vatanın kıymetini bilemediğimizi ve bir mirasyedi gibi har vurup harman savurduğumuzu düşünüyorum. Ben iddia ediyorum ki o bahsettiğin manzaraları çanakkale şehitleri mezarından kalkıp görme şansına sahip olsalar: "Biz bu vatanı bunun için mi ya da bunlar için mi kurtardık" derlerdi.

0|0
    0|0
  • çok yazık..

0|0
    0|0
Yükleniyor...