Türkiyedeki ateistler ve yabancı ateistler gözlemime katılıyor musunuz?

Yabancı ateistler : Tanrı kavramına inanmadığım için ateistim.

Türk ateistler : Tanrı yok bilim kanıtladı pis yobazlar.s

Evren oluşurken ve Güneş Sistemindeki hassas ayar hakkında ne düşünüyorsun? Bunlar rastgele olabilir mi?

Yabancı ateistler : bir güç olabilir, fakat metafizik kavramlara inanmıyorum. Bunu çoklu evrenlerede bağlayabiliriz. Araştırmaktayım.

Türk ateistler : Ne hassas ayarıymış o? (İki kafalı doğan çocuk

fotoğrafı)

Antony Flew'in (eski bir ateist) "Yanılmışım Tanrı Varmış" kitabı hakkında ne düşüyorsunuz?

Yabancı Ateistler : Okudum, her iki tarafından argümanları var tabi. Ama bu tür argümanlar ilgimi çekmedi. Araştırmaktayım.

Türk Ateistler : Ne okucam be bunamış tabi o yaştan sonra.s

Kur'an'ı okudunuz mu? Evrenin genişlediğinin yazması ve BingBang teorisine atıf yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? + O zamandan bilinmesi imkansız tarihi ve bilimsel bilgiler fazla.

Yabancı ateistlerin (çoğu) : İnternetten biraz araştırdım, söylediklerin için burada müslüman olanlar var. O konuda fazla bilgi sahibi değilim ama bu konu hakkında konuşabiliriz.

(Bi kısmı okumadım dedi)

Türk ateistler : Kur'an'ı okudum ateist oldum öyle de bir ayet yok pis yobaz ayetleri değiştiriyosunuz.s

Yemin ederim sayısız yabancı/türk ateistle tartıştım gözlemlediğim sonuç bu. :)

Size tavsiyem size dogmatik düşünceler içerisindesiniz diyip kendisi takım tutar gibi ateizmi savunan ve karşı tarafın argümanlarını okumayan, hatta dalga geçen tiplerle tartışmayınız.

Asla kazanamazsınız, çünkü tek taraflı argümanlarla cahil bir insanla tartışıyorsunuz.

Kazanmanız imkansız.

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• :DDDD güldüm yahuu bizimkiler özenti ufacık sıkışsalar Allah diye ortalarda geziyorlar :D

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• cahilin ateisti müslümanı inananı ya da inanmıyanımı olur? ayrıca bir inananın ateistin cahil olmasından yakınması çok adice yaklaşım olur. cahil değilde kültürlü ve bilgili olursa ve sen inanan olarak onun gerisindeysen adam hiçbir argumana ihtiyaç bile duymadan senden haklı olmuş olur. en önde kimse en bilgili ve dürüst kimse inansın inanmasın haklı olan odur.

0|0
    1|0
    • Kesinlikle katılmıyorum.

Tartışmaya girmiycem

• gizlica ne olur katıl ne olur tartış dsfasdfasd :D tabiki katılmayacaksın. eger herkes aynı şeye katılıyor olsaydı katıldıkları şeyin doğru olması imkansızlaşırdı. farklı fikirler doğruyu buldurur. ama tartışmaya girmiyecem yazmana çok güldüm. ben bir tartışma başlatmak için yazmadım sadece fikrimi beyzn ettim. ayrıca sitede bazı antiateist geçinen ama ortalığı karıştıran tiplerde var çok cahilce... bakınız. (ishalpikaçu)

• Son yazdığını anlamadım ama katılmıyorum dedikten sonra bir çok insan kendi fikrini kabul ettirmek istediği için. Neden güldün onu da anlamadım.

Neyse ya ne desem boş, devam et

• Bunu iyice incelediğinde bunun sadece ateizmle alakalı olmadığını görürsün. Herhangi bir konuda bir yabancıya ve bir türke yanılttığın soruda yukardakiler kadar farklı cevaplar alırsın. Bunun ateistlikle fazla alakalı olmadığını düşünüyorum. Bizim insanımız kalitesiz. Biz 3.dünya ülkesiyiz. Afrika kabileleriyle aramızda cidden çok fazla bir fark yok. Bu mevzu uzar gerçi ama bence parmak bastığın şey ateizmle alakalı değil. Yurdum insanının kalitesiyle alakalı. Evet evet, "soran" sen de ve "ben de" kalitesiz bir eğitim sistemi, kalitesiz ahlaki değerler kümesi, kalitesiz bir toplumun ürünüyüz. Biz kalitesisiz. Şunu bir kabullenin artık. Ondan sonra asıl sorgulamamız gereken şeyin türk ateistler değil. "Neden böyleyiz, ne yapmalıyız?" olduğuna geçelim.

0|0
    1|0
    • Batı gibi ahlaksız olacağıma ölürüm daha iyi.

Sadece Türk ateistlerinde farklılık var neden böyleler bilmem.

Çok özeniyorsan o kan ve masum ahı dolu ülkelere gidebilirsin. Kimse mükemmel değildir.

Burda kalitesiz bir varsa o da bu vatan uğruna ne canlar gitmişken ergence burun kıvırandır. Şunu anla artık.

• Ben diğer ülkeleri ahlaki açıdan öven tek kelime etmiş miyim. İyi oku bence. "Batı gibi ahlaksız olacağıma ölürüm daha iyi." dediğin için söyledim. Biz de sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Ayrıca bu ne agresiflik? Çocuk musun?

• He.

• Ne saçma. Ben nedense tıp okuyupta ateist olan bir insan görmedim. İnsan bile tesadüfen anne karninda can bulmuyor. Güneş tesadüfen ısı ve ışık kaynağı ay tesadüfen dünyanın uydusu inege ot veriyosun sana tertemiz süt veriyor. Anne oluyorsun yaradan sana evladina besin kaynagi olsun diye anne sütü veriyor bunlarin elbette ilmi bir aciklamasi var bu kurulu düzeni tesadüf demek inkar etmek ne büyük ahmakliktir. Ah ah dinimizi bir doğru anlayabilsek...

1|0
    0|0
  • Ben ateist değilim deistim. fakat ateizm bazı insanlar karizmatik olduğu için seçer cevapları yoktur. dalga geçerler ama bunun sebebi de sayısız müslümanın bazı basit argümanları hatta alay etmek için ortaya atılmış teorileri savunması''örneğin efsanelerdendir ''allah yoksa insansız uçaklar nasıl uçuyor'' diyen kız gibi saçma sapan durumlarla uğraşıyorsun ve artık hiç birine cevap vermiyorsun deist olduğum halde facebookta özelden yediğim küfürün haddi hesabı yok bunu düşündüğünde artık seninde inançlılara karşı bir ön yargın oluşuyor şuan sende oluşan ön yargı gibi empati kurmak gerek iki taraf içinde Saygılar..

0|0
    0|0
    • Onlarında halini anlamak gerek yani.. Peki

• 5 yıldır berberim olan adam işlerini yaptığım beraber yemek yediğimiz halı saha maçları yaptığımız. müslüman olmadığımı öğrendiğinde ne anam kaldı ne sülalem şimdi sen söyle 5 yıllık arkadaşın bunu yapıyor. ister istemez gardın yukarıda olmazmı

• Bence yanlıs insanlara denk gelmissin. Gerçi ben Ateist degilim deistim ama Ateist olan arkadaslarım gerçekten cok kulturlu ve mantıklı acıklamaları var. Keske seni onlarla da tanıştırabilseydim...

Şanssızlık. Genelleme yaptığını düşündüğüm için muhalefet olmak istemedim...

Ama evet bu gırusune katılmasam da boyle insanların varlıgını kabul ediyorum bende. Yazık cok yazık...

0|0
    0|0
    • Tamam mantikli bazi aciklamalar yapilabilir, ama karsi gorusu yok sayarak yapiyorlar bunu.

Yoksa tek gorusu dedem de savunur :)

• Evet haklisin :)

• Yazdıgımı bir daha okudum da sanırım sinir yapmısım :D

Gecti gecti :D

• Bunun yabancı yerlisiyle alakası yok aslında. Buradakileri tipik özenti gösterme çabası.

Neyse, insan kendini bilir. Laf anlatmaya gerek yok.

0|0
    0|0
    • Aslında konunun özentilik değil ama neyse.

Sen kendini biliyosan sorun yok, aynen.

• Ateistlik uçak düşene,

Koministlik para bulana dek :)

• Katılıyorum, ki cahile laf anlatamazsın çünkü lafı anlayabilmesi için bir aklının olması lazım

1|0
    0|0
  • hahaha doğru tespitler, ilk defa bizdeki bişeyle dalga geçilmesine sevindim

1|0
    1|0
  • Allah klavyene ve iniş takımına zeval vermesin:)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kuran la ilahe illa hu diyor. Yani tanrı yoktur yalnızca hu vardır. Bir insan nefes almadan 3 dk. yaşayamaz ve nefes alırken verirken hu sesi çıkarır. Bence bu şu anlama geliyor, tanrı yoktur yani hiçliktir ve çoğunluğun sandığı gibi uzakta ki bencil, öfkeli, despot bir karar mekanizması değildir, o şuan solumakta olduğun yaşama enerjisi olan nefes'tir. mesela kanserin oluşum sebebi hücrelerde oksijenin azalarak veya yok olarak, oksijenli ortamdan Anaerobik ortama yani oksijensiz ortama geçilmesidir. la ilahe illallah ise; tanrı yoktur yani hiçliktir ve çoğunluğun sandığı gibi uzakta ki bencil, öfkeli, despot bir karar mekanizması değildir. Yalnızca Allah denilen tüm bütünü/ elementleri/gezegenleri vs. oluşturan sonsuz ışık vardır. Neden sonsuz ışık olduğunu düşünüyorum. Çünkü okült öğretilerde maddesel dünyanın tezahürü gökkuşağıdır ve kuranda herşey sudan yaratıldı der ki gökkuşağının yani maddesel formların ortaya çıkabilmesi için ışığın suda kırılması gereklidir. Dolayısıyla ışıkta önce su'yu sonra maddesel dünya dediğimiz yeri kendisinden açığa çıkarmıştır. Işıkta, su'da, gökkuşağı da aslında yine kendisidir. Burda evren, gezegenler, dünya, ağaçlar, canlılar, insanlar vs. dışında birşey olmadığına göre ve bir insanın hayatta görmekte en çok zorlandığı şey de gözünün dibinde olan olduğuna göre kuranda sürekli tekrar edilen bu herşeyi yaratmış olan, evrenin ve herşeyin toplamı olan 'biz' denilen şey yine 'biz' olmalıyız. Bunun belkide başka bir kanıtı her insanın bedenin %70-80'inin su olması, ışık burada zihnimizi temsil ediyor, gökkuşağıda yaşamlarımızı yani sürekli olumsuz düşünceler içnde olan bir insan, kendi gerçekliğini içindeki suda kırılan 'ol' emrinden açığa çıkardığı için, olumsuz, istenilmeyen bir evrenin yaratıcısı olucaktır. Fakat kendi hakkındaki gerçeği bilmediği içinde herşeyin sorumlusunun uzaktaki bir yaratıcı olduğunu düşünücektir. Kendini bilen rabbin kim olduğunu bilir diye boşuna demiş olamazlar... ateizme katılıyorum çünkü tanrı yoktur ama bu söze baktığımız açıalr farklı. kişi tanrı yoktur derken neyi kastettiğini açıklamalı bence. herşeyi yaratmış olan bir süper güce inanıyorsa yine aslında aynı cümleye inandığını söylemiş olur, tanrı hiçliktir. hiçlik zamanın bulunmadığı + sonsuzdan - sonsuza tüm boyutları kapsayan sıfır noktası olduğuna göre, aslında gerçeği söylemiş olurlar. şu dünyada sevgi'ye tapmayan tek bir insan yok'tur, o yüzden bence sonsuz ışık olan bu tanrı sevgi'nin, aşk'ın kendisidir. Evrenin oluşumunada bakarsak bigbang patlamsının ilk durumu büyük bir ısı patlamasıdır bence buradaki ısı patlaması, felsefik anlamda sevgi patlaması anlamına gelmektedir. tanrı yani yaratıcı neden sevgi olmalıdır. Çünkü yaratıcılık yeteneği yalnızca içinde daha fazla sevgi olan kişilerin ulaşabileceği birşeydir. Öyleyse içinde sonsuz, her yöne durmaksızın taşan bir sevgi bulunan insan, herşeyi yaratabilecek süper güce dönüşmez mi?

0|0
    1|0
    • Ne kadar saçmalımışsın öyle sen. Teker teker hiç birine katılmıyorum. Kendi kafasına göre felsefe yapıp bunu millete gerçek diye dayatan insanlardan da nefret ediyorum.

İyi günler, geri cevap yazma.

İnan uğraşamıycam.

• tavrın şöyle diyor; ben farklı düşüncelere sahip kişileri anında reddeden ve yaftalayan ortaçağ tavrıyım, tamamen gelişime ve düşünce özgürlüğen karşıyım.

• He gülüm ondan.

• Ateist olanlar sorduğunda ölümden hiç korkmazlar oysaki ölüm en korkutucu şeydir inanmayanlar için.dönüşüm başka bedende yeniden yaşama bunlarda birer inanç .inançlı inançsız herkesin ortak paydası ölümle yüzyüze gelmek.bence bunun üzerine daha çok kafa yormalılar.nihayetinde ölen insanın bu dünyada maddi bir değeri kalmıyor.e ancak onlar bedenleyen yok diyorlar inananlar var diyor ayrılan nokta bu.sasen yeniden bedenlenmek var.ister ateistçe ister inançlı.islam kuralları açık.kurallara uymak zor.kolayı hepimizi cezbediyor fakat en azından Allah a inanıyorum diyebilmek önemli bir mesele.

1|0
    0|0
  • hahaha :D Zaten bizdeki ateist grubu 18-19 luk ergen grubundan oluşuyor :D

1|1
    0|0
    • :D

• Hepsi degil bence :D

• Sitenin genel durumu bu ama :D Nerede 18-19 yaşında bir üye görsem, ateist olduğunu söylüyor :D Daha geçen bir üye :" ateistim, Müslüman olmak istiyorum" diye bir soru sormuş, şahıs yine 18 yaşında tabii :D Hangi ara büyüdü, hangi ara kişiliği oluştu ne zaman derin bir araştırmaya girdi de ateist olmaya karar verip, sonra da Müslümanlığa yöneldi şaşırdım :D Şimdiki gençlerimiz çok zeki(!) oluyorlar vallahi, hemencik büyüyorlar, kişilik oluşumları bile tamamlanmadan ateistliği kavrıyorlar :D

• Bizde ateistim diye gezenler; 15 - 25 yaş aralıgında marjinal olmanın peşinde, ayagını karınca ıssırsa ölücem sanıp şehadet getiren insanlar

1|0
    0|0
  • Burdakilerin hepsi müslüman, adamlar hava yapmak için ateist oluyor.

1|1
    0|0
    • Düzeltiyorum: Buradakilerin hepsi müslüman olduğunu iddia ediyor. Hava yapmak için ateistim diyorlar.

Bence gerçekten ateist olsalar daha hayırlı olur. "Ad batıranlar"

Yükleniyor...