Galaksimiz Cosmos ve evren hakkında

link

Yaşadığımız dünya cosmos(kainata) bakıldığında kumsalda duran tek bir kum tanesi ve bizler bu kum tanesi üzerinde yaşayan bir nevi bakterileriz. linkte bir görsel hazırladım. bu durum hakkında ne hissediyorsunuz. Kainatın sonzuluğuna bakıldığınında onunda sonsuz akan ırmak gibi yana yana ilerleyen su atomları kainat parçaları olduğunu düşünüyorum. yani belkide hepimiz kainat adı verilen küçük bir atomda yaşıyoruz ve bunun gibi binlerce milyarlarca var

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Aga düşünsene gelecekte ailecek uzayda gezmeye çıkıyorsun, çocuğu kaybediyorsun. Ara da bul şimdi.

Ha diyeceksiniz, abi uçarak mı dolaşıyorsunuz, aynı geminin içinde çocuk nasıl kayboluyor filan

Düşün işte ne haldeyim, ne kadar uykusuzum, ne kadar mala bağlamışım.

Neyse, beni sallamayın, takılın siz dsfs

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bunu gördümü aklıma bu kadar alan ileride 7 kaleli maçlar yapalım diye mi var,

kesin bilinç sahibi başka şeylerde var diyorum.

0|0
    0|0
    • o konuda eminim her galakside ortalama 600 bin yıldız var sadece bizim galaksimizde 200 milyara yakın yıldız var ve her 2 yıldızdan birinin gezegenleri var sence bizim yaşamamız için oluşan şartlar başkasındada oluşmamışmıdır. bizler gece ile gündüzü ayıraman varlıklardan kainatın sırrını çözmeye çalışan varlıklara döndük muhteşem bir döngü

• tabikide, havai gömlekli büyük baba, karavanları falan :D Ordakiler bile 7 milyonluk bütçeli fantastik uzaylı filmlerinden daha yaratıcı :)

• mantıklı karakterler ben çok zeki ve bizden daha ilkel yüzlerce varlık olduğundan eminim

• hiç olmayı bilmek lazım.

0|0
    0|0
    • aslında bizler kanseriz . 12.5 milyarlık evreni 1 yıl zaman dilimine böldüğünde insanlar sadece 4 dakikadır dünya üzerinde varoldular ama bu 4 dakikada dünya hiç olmadığı kadar zayıfladı çöktü kaynakları tükendi. buda bizi ölümcül bir virüs yapar dünyanın damarlarında dolaşan

• aksi olamadım.

• Sanırım bende bundan gayet memnunum gerçi

Erkekler Ne Diyor 2

• Büyüklük, küçüklük görecelidir. Bir şeyi büyük yapan gerçekten sadece "hacmi" midir? Tüm kainat bir "quant"ın patlamasıyla meydana gelmedi mi?

0|0
    0|0
    • Evet bu göreceli durumu kendi ölçülerine göre yapmalısın ama değil mi yoksa benmi yanlış anlıyorum

• Yaklaşmışsın ama referans olayını tam anlatamamışım sanırım. Referans değiştikçe durum ve yorum da değişecektir. Dediğin gibi atomların içinde hayat varsa bizim varlığımızı "Tanrı" gibi algılayabilirler.

• Aslında anladım senin anlatamamın tek nedeni bu nasıl anlatılır bende şua an anladığımı kelimeye dökmekte zorlanıyorum

• Idrak edebilen icin son derece hayret verici.

0|0
    0|0
Yükleniyor...