Özdemir Asaf'ı tam anlamıyla anlamak!

Sen bana sen desen de demesen de olur, ama ben sana sen diyeceğim.

Düşün dur.

Nasıl yazmış o 29 harfle ne şahane dizeler döktürmüş.. Ben iki üç kez okuyup anlamakta zorlanıyorum bazen. Ki örneği bu :)

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Özdemir Asaf ı çok severim.Bir yahudi hikayesi vardır daha anlaşılır kılar bu yazını.

Bir yahudi diğer yahudi arkadaşına borcu varmış.Hergün bu borcunu düşünürmüş.Geceleri uykusu kaçarmış.Nerdeyse bu borcu yüzünden delirecek duruma gelir.Bir gün arkadaşını çağırır ve derki; sana olan borcumu hergün düşünmekten bunalıma girecem,ödemiyorum bu borcu biraz da sen düşün :)

0|0
    0|0
    • Duymuştum bu hikayeyi ama hafızamı yoklamak çok iyi oldu teşekkürler :))

• En azından anladım bunu ben:D:D

• Nasihat, zamanında taze yenmemiş bir ekmeği başkasına bayat yedirme denemesidir.

Özdemir Asaf

Bu sözünü çok severim.

Erkekler Ne Diyor 3

• hayatın her zerresi anlamlıyken bütünü neden anlamsızdır mantığını farklı bir dille anlatan yürek adamıdır.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle farklı bir dünya olduğunu kabul etmeli Asaf'ın...

0|0
    0|0
  • üstad ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sözcüklerin sihirbazıdır bence Asaf, oyun gibidir onu okumak, hem şaşırtır hem çocukça mutlu eder sonrasında ise yaralar...

0|0
    0|0
  • bir şey anlamadım. bundan ne gibi anlamlar çıkarılır merak ettim.

0|0
    0|0
    • insanın aşık yada sevdiği kişinin ondan karşılığında sen yada dememesinin bir öneminin olmadııgnın kendi duyguları ve hisslerinin ona karşı etkileşim içinde oldugunu belirtiyor burada .tek yönlü bir olarak görünüyor ama şairin burda demek istedigi asıl duygularının ve hisslerinden memnun oldugu .Sen demek ile sevdiğine içinde hissetiklerini sen derken içinde olabilcekleri bilmediğini .onun sen derken düşünceğini hangi amaçla sen dediğini bilmiyor..

• yok yok sorun bende..

• sen demenin ifade ettiği duygular belirsiz. bu yüzden karşıdakinin sen demesi önemsiz ama kendi sen derken aşkla dediği kesin.

bu açıklama ile şiir arasında pek bir bağıntı göremedim:) benim şiir özürlüsü olmamdan kaynaklanabilir.

• O çok başka ya.. Bazen bi cümle de bir kaç mana söyleyebiliyor.

0|0
    0|0
  • edip cansever veya behçet necatigil kat araya, bir süre sonra özdemir asaf'ın aslında ne kadar da yalın ve açık yazdığını anlamaya başlayacaksın:)

bu arada, bu yazdığını duymamıştım, çok güzelmiş gerçekten...

0|0
    0|0
Yükleniyor...