Kitap okurken altini renkli kalemle ya da tukenmezle cizer misiniz?

Kitap okurken altini renkli kalemle ya da tukenmezle cizer misiniz?

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatımda kendimden bile iyi baktığım tek şey kitaplarımdır. ne olursa olsun çok değerliler benim için hiç kıyamıyorum. biri gelip arabamı bile istese hiç düşünmem veririm. ama kitaplarım geri gelmeyince nefretimi kazanırlar. o kadar seviyorum ki sanki ölene kadar onlardan ayrılmayacağım. kitap okuyamadığım zamanlar olunca kendimi onlara karşı mahçup hissediyorum. bir dostu aramamışım gibi

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Önemli gördüğüm yerleri çizerim tabi kitap bana aitse. Ben bu uygulamayı yapmaya başladıktan sonra öğrendim Atatürk'te böyle bir uygulama yapıyormuş. Kendine uygun gelenleri mavi,gelmeyenleri kırmızı ile çizmiş.

Bunu yapmak özellikle yönetim ve akademik çalışmalarda ciddi kolaylıklar sağlayacaktır. Çünkü incelidiğiniz bir bölümü daha sonra lazım olduğu zaman bulmak için kitabı taramanıza gerek kalmayacak. Yada yıllar sonra düşünce yapınızın nasıl şekillendiğine bakmak için.

1|0
    0|0
  • Çizmekten ziyade kitabın en arka sayfasına (eger orası bos degilse bos bir kagıda yazıp içine bırakmak kaydıyla) sevdigim sozleri ilgimi ceken o kitap hakkındaki düşüncelerimi not ederim...

1|0
    0|0
    • Bunu her kitap icin yapiyor musun?

• Bunu ogrendigim iyi oldu, cok sag ol ya. :)

• haa soylemeyi unuttum (pardon yaa taksit ttaksit oluyor ama) 1968 basım bir kitap gerci daha cok basımı yapılmıs sonralardan meselaa ben yıllar once 21. baskısını bulmus okumustum. Su an durum nedir bilmiyorum :D O yuzden Sahaflarda bulursun ancak :D

• Çoğunlukla kurşun kalem tercih ediyorum. Lakin o olmadığında, tükenmez kalem idealdir..

1|0
    0|0
  • öle yapanları sevmem.ben kitabı okurken özen ğösteririm eskimesin diye böle buruşturanıda kızarım...saygı duyun kitaplara ya da okumayın.

2|0
    0|0
  • Hosuma gıden bır kısmı, cumlesı varsa not alırım begendıgım yerlerı yazarım.

1|0
    0|0
  • çizmem hayır kitapları temiz kullanırım

0|0
    0|0
  • etkileyici özlü sözleri cızarım <3

0|0
    0|0
  • kendı kıtaplarıma notlar alırım ama yapıskan kagıt kullanmak daha ıyı olur

0|0
    0|0
  • çoğunlukla not defterine not alırım çok nadir cümlenin altını çizerim

0|0
    0|0
  • imza ve tarih atıyorum

0|0
    0|0
  • Kurşun kalem kullanıyorum . Çizerim mutlaka.

0|0
    0|0
  • evet cizerim hatta kitap gbi kizlarin bile altini ciziyorum bazen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• benim için kitabın bir ruhu vardır biri gelip üzerii başımı karalasın istemessem kitaba o saygısızlığı asla yapmam yapanlardanda hoşlanmıyorum... çok kıymetlidir gözüm gibi bakarım kitaplarıma bir kırışık olsun istemem sayfa izi bile yapmam bide çizmek ölürüm heralde

1|0
    0|0
  • Hepsinde bitirdiğim tarih yazar. Çizilmesi gereken kitaplarda da elimde mutlaka kalem olur.

1|0
    0|0
  • Kiyamiyorum ben :))

0|0
    0|0
  • Kitaplarım konusunda ciddi bir titizliğim var. Ne kırışmasına müsaade ederim, ne de çizilmesine. O sebeple not etmek istediğim bir şey varsa şayet post-itlere yazar üzerine yapıştırırım.

1|0
    1|0
  • çizmeyi severim notlar koybolabiliyor kitabı başdan okucağım zaman altı çizili yerleri okumam hem zaman hemde okuma tadı oluyor

0|0
    0|0
  • Kitaplarımın evladiyelik olmasını istiyorum, o yüzden yıpratmayı sevmiyorum, kitaplarımın her birine ayrı özen gösteririm, kitaplarımı kimseyle de paylaşmam.

0|0
    0|0
  • Ders kitapları için evet ama çok severek aldığım kitaplara kıyamıyorum. Kitaplarımı ödünç verdiğimde sayfa kenarını kıvırmalarına dahi sinir olurum.

0|0
    0|0
  • link

misal.

0|0
    0|0
  • Sevdiğim detayların altını evet çizerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...