Oran, dikmen, incek, ivedik, solfasol?

ankarada böyle garip yerleşim yerleri adlarını kim bulmuş yahu?

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• o kadar çok yer var ki, artık ne isim koyacaklarını şaşırmışlar: aşağı eğlence, aşağı yurtçu, çinçin, etlik, dikimevi, asfalt, hacıkadın, hamamönü, şose, hıdırlık, pursaklar, ? hayret edilesi :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 16

• Ankaralılar bulur,arabada 5 evde 15 diyen Ankara türkücüsünün atalarındanda bu beklenirdi :)

1|2
    0|1
  • Ankaraya lise 2'de geldim. Arjantin'e gidelim demişti sınıf topluca şaşırmıstım. Ama artık 5.yılım insan alışıyor o isimlere de. Şu an bana hepsi normal geliyor

0|1
    0|0
  • etlik, pursaklar :)

0|1
    0|0
  • Sayin tandogan bebesi zamaninda takim elbisesi olmayani almazmis ankaraya o koymustur o zihniyetsiz yapar

0|1
    0|0
  • Solfasol aslında Zülfazl'dır. Mesela Etimesgut da Ebu Mesud'dur. Bu giilerini Cumhuriyet Türkiyesi bilelek değiştirmiştir.

1|1
    0|0
  • ve daha niceleri var :D

0|1
    0|0
  • çinçin :D

0|1
    0|0
  • ene bende az önce buna benzer bir soru sordum oran espirisini çok yaparım

0|2
    0|0
  • :)) bende merak ettım

0|1
    0|0
  • solfasol aslında son fasıl kimdi hatırlayamadım islam aşığı birisi son faslını orada verdiği için diyorlar. gerisini bilemiyorum.

0|1
    0|0
  • ayranci yok muydu bide

0|2
    0|0
  • Ayaş var bide cücük mü ne var :)

0|1
    0|0
  • evet bunlardan birindede ben yaşıyorum:)

0|1
    0|0
  • OR-AN aslında o... yani orta anadolu vakfı varmış önceden burada... adını ordan alıyor aslında

0|1
    0|0
    • ankaranın dikmeni bidaha gelirsem... sözü cuk diye oturmuş... s*ktimin semtine

• isimlerini sayarken aklım birden karardı içime bir buhran düştü o nasıl isimler ve şehir öyle ya

0|1
    0|0
  • Ankaranin dikmeni diye gider :)

Semtlerinin mahallelerinin isimleri bile garip bu şehrin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...