Kitap okumanın faydaları Nelerdir???

Gerçekten çok merak ediyorum kitap okumanın insanda ve sosyal çevresinde ne gibi etkileri oluyo?

Mesela ben konuşurken çok heyecanlanan ve dili dolanan biriyim kitap okumaya yeni başladım bir kaç haftadır okuyorum gerçekten zevk alıyorum okumaktan yalnızlığa çok iyi geliyo ama kitap Okuyorum da okumanın faydaları Nelerdir herkes kendi hayatından kitap okumadan önce okuduktan sonra böyleydi gibisinden kitap okumanın yararlariyla ilgili bir kaç kelime yazabilir mi?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• + Kitap okumak düşünce ufkunu geliştirir, kişilerin olaylara bakış açısını, onu irdeleme, analiz etme şeklini geliştirir.

+ Kitaplar kişinin kelime dağarcığını geliştirir. Daha çok kelime öğrenen insan daha iyi konuşur, daha iyi ikna eder dolayısıyla isteklerine daha kolay ulaşır. Söylemek istediklerini, duygularını daha iyi ifade eder.

+ Kitap okumak algı gücünü kuvvetlendirir. Kişinin okuduklarını daha kolay, daha iyi kavramasını sağlar. Bu onlara okul, iş vb. yerlerde başarı getirir.

+ Kitap okumak güzel bir uğraştır. Kişinin vaktini güzel geçirmesini sağlar, stresi azaltır.

+ Kitap okumak konuşma becerisini geliştirir. İyi konuşan insan çoğu zaman kazanır.

+ Elde edilen bilgiler genel kültür seviyesini geliştirir. Kişinin toplumdaki yerini, statüsünü, önemini arttırır.

+ Kitaplar hayal gücünün sınırlarını genişletir. Hayal gücü genişledikçe başarı, mutluluk gelir.

Gördüğünüz gibi kitap okumanın birçok faydası vardır. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Kitap seçiminin iyi yapılması gerekmektedir. Kitaplar, kişiyi olumsuz etkilememelidir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben küçüklüğümden beri okurum. En büyük artıları hayal dünyanı, olaylara bakış açını ve kelime hazneni geliştirir.

0|1
    0|0
  • ufkun, hayata bakış açın gelişir, kültürel bilgin artar, yaşadığını hissedersin...

0|1
    0|0
  • Konuşurken kelime hazineni genişletir.

Zekanı yeniler

düşünme ve duygusal zekaya faydalı

öğrenme konusunda faydalı

0|1
    0|0
  • Sesli okursan diksiyonun gelişir.

0|1
    0|0
  • Kelime haznen ve hayal gücün genişler.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• okumanızda ki akışkanlık enınde sonunda ınsanı dıyaloglarınızada yansır sesli okursanız dılınız acılır...en adi kıtap bıle olsa okumaktan zarar gelmez.. yazarın dılınden ve elınden cıkan guzel ozdeyıs ve sozler sızın kelıme gucunuzu arttırır

0|1
    0|0
    • şiir yazmayı yazıyazmayı çok severim ama basit kelimeler oluyo beğenmiyorum yazdıklarımı bunları kolaylaştırır mı ki?

• kardeş bir kürk mantolu madonna ne bileyim bir alacakranlık olmadı grinin elli tonunu okuyarak ergen kızlar arasında sükse yaparsın. Bence en büyük faydası budur.

0|2
    0|0
    • Alacakaranlık ne filminu seviyorum ne romanını en son okuyqcak olduğum kitap :)

• Ben de sevmiyorum. Ancak toplumun geneli seviyorsa sen de bundan yararlanmak istiyorsan bir araç olarak kullanılabilir.

Ben okuduklarımın pek bir faydasını görmedim. En fazla entel bu filan dediler. Kültürlü diyenler çıktı. Boş sıfatlar.

• bana faydası olsunda gerisi ne derse desin boş benim için. yalnızlığımı gidersin bir dost bir arkadaş olsun bana yalnız hissetmiyim kendimi yeter bana ya

• kelime haznen değişir konuşman güzelleşir en önemlisi bir toplumda konuşmalarınla dikkat çekersin değişik bir itibarın olur

0|1
    0|0
  • hertürlü faydası var

0|1
    0|0
  • O kitabın başına oturduğunda ki ve kalktığında ki sen aynı sen değilsin de ondan.

0|1
    0|0
Yükleniyor...