Nasil daha cabuk kolay ezber yapilir?

Ezberleyip seslendirmem gereken 3 sayfa yazı var.. nasil daha kolay ve cabuk bir sekilde ezberlerim..?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuda siyasetçiler çok acayipler. Televizyonda görüyorum adamlar saatlerce hiç kağıda bakmadan tabi sadece 2-3 kere falan bakıp geriye kalan 1 saatte ezbere konuşuyorlar. Bence fazla kasmadan kendini rahat bir ortamda ezber yapabilirsin her yarım saatte bir paragraf okusanda ezberlersin :)

1|1
    0|0
    • Onlarin isi o zaten .dşu andedigin sekli yapmaya calisiyorum zaten .d

Kızlar Ne Diyor 2

• Şarkı olarak ezberlemeye çalış, hayatımda daha eyaletleri tam bilmiyorken başkentleriyle birlikte 50 tane şehiri 10 dakikada ezberletmişti bu şarkı bana:

link

0|1
    0|0
    • Ama ezberlemeye calistigim sey siir gibi bisey.. duygu katman gerekiyo.. ara vermen gerek yerler filan.. birilerine bisey anlatiyomus gibi o yuzden sarki olmaz gibi..

• Yazarak daha çabuk ezber yapabilirsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• keisnlikle ortamın sessiz olması lazım ve kafan biraz rahat olması lazım bir sıkıntın ya da bir derdin varken kafana girmesi biraz zor . birde renkli kalemlerle bölüm bölüm boya mesela sayfanın yarısını yeşil keçeli kalemle yarısını kırmızı çünkü beyin görseldir. ben 40-50 sayfalık tiyatro metinlerini böyle ezberlerim. tabi her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

0|1
    0|0
Yükleniyor...