En Sevdiğiniz Türk Önder Kim?

Tarihte okuduğumuz o birçok yüce lider arasında hangisini daha çok beğeniyorsunuz?

Ben Yavuz Sultan Selim'i beğeniyorum.

0|0
19|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• Mustafa Kemal Atatürk.

Başka türk lider bilmemekten değil,bu kadar büyük, bu kadar ileri görüşlü ,bu kadar hümanist ,bu kadar demokratik,bu kadar halkçı bir lider tarihte var olmadığı için Mustafa Kemal Atatürk .

2|5
    0|1
    • Atatürk demokratik değil, Cumhuriyetçiydi daha çok.

Bilinçli olarak Atatürk'ü sevmen güzel. Tebrikler.

• Mustafa Kemal ATATÜRK !

2|2
    0|0
    • Başka da Türk lider bilmiyorsundur değil mi ?

• Yok ben başka bir şekilde demiştim anlamadım boşver ;) :)

• Anlat lütfen, bir anlayalım birbirimizi.

• atatürk..

2|4
    1|0

• Atatürk'ü de tanımamışsın. Çok yazık. Umarım bir an evvel Atatürk'ün istediği gibi biri olursun.

• tanıyıp tanıyamadığımı sen anlayamazsın . ayrıca bunu yargılamakta sana düşmez.

• Atatürk

1|4
    0|0

• ben zaten en başında arattım ama hiç de o şekilde çıkmadı.

• Atatürk Timur

diye aratınca bu yazdığım söz çıkıyor ilk sırada uludağ sözlükte bu söze yer veriyor.

• Büyük Selçuklu devletinde islam dinine hizmet eden ALPARSLAN.Osmanlı imparatorluğunda ise çağ açıp çağ kapatan FATİH SULTAN MEHMET.

0|3
    0|1
  • Mustafa Kemal Atatürk tabii ki :) Başka büyük liderlerimizde oldu onları da seviyorum. Ama adımı bile onun manevi kızından alıyorum bir başka seviyorum Atatürk'ü. Başarılarının zekasının yanında insani yönünü seviyorum.

0|2
    0|0
  • Cengizhan

lakin türk olmadığına dair belgesel izledim

0|2
    0|0
  • Her 100 yılda yetkin donanımlı liderler gelmiştir...aralarından en iyisini seçmek oldukça güç ama Yavuz Sultan Selim her zaman bir adım öndedir benim için...

0|1
    0|1
  • Tarihte okuduğum o YÜCE liderler arasından sevdiğim, beğendiğim biri yok.

1|0
    1|2
  • ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2|1
    0|0
  • Sultan I. Abdülhamit.

0|1
    0|0
  • Cevaplara yazdilarini okudum hic bir cevaptan memnun olmamissin :D

Fatih Sultan Mehmet. :)

0|1
    0|1
    • Nasıl memnun olmamışım yahu? Hepsine artı veriyorum!

• Ya ben beğenicektim ama yanlışlıkla katılmıyorum dedim; katılıyorum ha ben! :D

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2|1
    0|0

• En sonuncu Türk lider Mustafa Kemal mi?

Peki iyi günler diliyorum.

• bende size diliyorum.

saglıcakla..

• Bu soru mu ya tabikide MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

0|1
    0|0
    • Aynen sana katılıyorum; katıldığımı beğenerek belirttim ama birde yorumla belirteyim dedim. İyi geceler bu arada. Gerçi sen bunu gördüğünde büyük bir ihtimalle gündüz olucaktır! :D İşte hangi zaman dilimindeysen onun iyisi olsun! :)))))):D

• Mustafa Kemal Atatürk.

Başka lider biliyorum tabiki. Fakat görüşümü yansıtan ve özelliklede bizi hür ve bağımsız yapan o olduğu için onu seviyorum. Ayrıca bir çok siyasi devrimi yapmış. Bunlar bugün ki şu yaşantımızı kolaylıkla açıklayabiliyor. Ayrıca gayet hoşgörülü bir lider olduğu için onu seviyorum.

1|2
    0|0
    • Bizi hür ve bağımsız yapan yalnızca o değil.

Kür Şad olmasa idi şu an Türk milleti diye bir millet dahi olamazdı böyle de bir gerçek var.

• İttihatçılar olmasaydı II. Abdulhamit 1. Dünya Savaşı'nda bizim kaybettiğimiz toprakları tekrar kazanıp süper güç olmamızı sağlayacaktı diyosunda tarihte bir olay yaşanmadan olacakları net konuşamazsın olabilecekleri konuşablirsin böyle bir şeyi başaramayada bilirdi bu kadar emin olma

• Aayca95 II. Abdulhamit 1. Dünya Savaşının çıkacağının farkındaydı ve buna hazırlanıyordu. O dahi bir kişilikti ve bu dahi adam hazırlandığı bir savaşı kazanırdı diye tahmin ediyorum. Olmadan bilemezdik elbette ;)

• kanuni sultan süleyman.

0|1
    0|2
  • Atatürk...

1|3
    1|0

• Hahayt gül dedi gözlerim benim gözümde bir lider var diye sen bana ecdanımı tanımamakla yargılayamazsın. Asıl cehalet budur. Destan yazmışsın bizde biliyoruz tüm bunları.Ben kemalist bir gencim. Anmaktan kastın ne iyi misin? Bence sen ecdadınla kafayı bozmuşsun. Bu kadar kaptırma kendini.

• Senin gözünde bir lider var ve o lider Türk Tarih Kurumunu kuruyor ve mirasının büyük bir bölümünü oraya bırakıyor. Sen bu liderin yolundan gidersin o lider olsa senin gözünde. Sen sadece onu sevdiğini söyleyip onun yolundan gitmiyorsun. Hristiyan olduğunu söyleyip kilise yıkmak gibi senin yaptığın.

Atatürk'ü sevip kemalist olduğunu nasıl söyleyebiliyorsun ben orayı hiç anlamadım. Hem kemalist olup hem Atatürk nasıl seviliyor?

• Atatürk iyidir :)

0|3
    0|0

• Türkiyenin işine en çok yarayan insan ve herkezden fazla düşünen bir lider olarak onu takdir ediyorum ve beğeniyorum diğer liderler kimin umrunda ?

• Atatürk'ü anyalabilmiş olsan böyle konuşmazdın.

Atatürk'ün;

"Türk milleti ecdanını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinden güç bulacaktır." sözünü duymadın mı? Ecdadımız tek kişi değildir. Atatürk'ün Timur için "Ben onun zamanında yaşasaydım onun yaptıklarını yapamazdım, o benim zamanımda olsaydı çok daha büyük işler yapardı." dediğini de bilmezsin sen.

Atatürk'ü anlamadan Atatürk'ü savunanlara tav oluyorum. Lütfen Atamıza yakışır bir gençlik olalım. Bilinçlenin istiyorum.

Erkekler Ne Diyor 15

• M.K.Atatürk

2|4
    0|0
  • Atatürk tabi ki..

bir de uydurma "dünya lideri" çıkardılar son zamanlarda.. yakında fotoğrafını paraya basarlarsa şaşırmam..

bassınlar tabi, benim için hiç sorun değil.. lakin onu sadece 5 kuruşlara bassınlar ki herkesin değeri belli olsun..

0|2
    0|0
  • Ben kürşati çok begeniyorum 40 kişilik orduyla 10000 kişilik orduya kafa tutup hiç file vermeden karşı tarafi 3000 kişi bırakıp adamların kaçmasını saglıyan önderlerden birisi böyleside zor gelir .

1|1
    0|0
    • Adamların kaçmasını sağlamamıştır. 40 çerisi ile birlikte şehir olmuştur.

• aynen hocam gördüm şu an çoğu bilinçsiz şu anki nesilin gittigi yol atatürkün istedigi bir yol degil.

• Kendilerine kemalist diyorlar :)

Atatürk'ün dil konusunda ne kadar hassas olduğunu Türk Dil Kurumu'nu kurup mirasının büyük bölümünü oraya bıraktığını bilmiyorlar. Atatürk milliyetçisiyiz diyorlar, Atatürk ise Türk milliyetçisiydi!

Türk milleyetçiliğini lanetliyor oysa ki bu kendine kemalist diyenler.

• Atatürk ve Yavuz Sultan Selim

0|2
    0|0
    • Atatürk'le Yavuz'u bir arada nasıl seviyorsun? Biri ayrımcı, diğeri birleştirici! Ben anlamadım bu işi?

• Mustafa Kemal ATATÜRK. Sonrada Fatih Sultan Mehmet gelir.

0|3
    0|0
  • Bir türk halkına böyle bir soru sorulur mu hiç; tabikide Mustafa Kemal Atatürk. Ha: Başka lider bilmediğimden değil; bir yorumda bilinçlenin istiyorum demişsin. İşte ben o bilinçlenenlerdenim. Bir şimdikine bak alevi düşmanı; birde geriye bak Yavuz Sultan Selim'den başka alevi düşmanı olan olmamıştı. Çaldıran savaşını bilirsiniz. Ama şimdikide saman altından su yürütüyor; 247 kattrilyon hırsızlık yapmak ne demek yaaaaavv!

0|1
    0|0
  • Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet Türk tarihinde önemlidir

0|2
    0|0
  • yavuz, fatih

0|1
    0|0
  • Tüm Türk liderlerini okurum. Ancak Halid bin Velid tam anlamıyla komutandı. Hayatı boyunca katıldığı her savaşı kazanmıştır. Hiçbir savaşta yenilmemiştir.

0|1
    0|0
  • Bütün Osmanlı padişahları...

1|0
    0|1
    • En sevdiğiniz diye sordum soruyu!

Osmanlıda akıl hastası olan 1 padişahta var onun nesini seviyorsun?

• Cengiz Han , Timur, Atilla Yavuz Sultan Selim dünyaya hükmetmiş kişilerdir

0|0
    0|0
  • liderleri sevmem...

1|0
    0|0
    • Niye sevmiyorsun. Seni binbir düşmandan koruyacak bir sistemi kurup onun başında sistemin doğru çalışmasını sağladıkları için mi?

• hayır, inandığım sistemde lider olmadığı için. eskiden olabilirdi. anlaşılabilir. 21. yüzyılda gerek yok. kimsenin korumasına kollamasına da muhtaç değilim.

• Atatürk, Atilla, Bilge Kağan, Kültegin, Kürşad ve daha sayamadım niceleri...

0|0
    0|0
    • Soruda en sevdiğiniz diye sordum :) Liderleri say demedim ki :)

• Uzak tarih açısından ne dersin?

• Kultegin derim.

• En sevdıgım lider Recep Tayyip Erdogan.

0|1
    5|6
    • Sen nasıl bir zihniyete sahipsin merak ettim şimdi! :P Al sana R.T.E Yine :P

• Atatürk , İsmet İnönü , Bülent Ecevit , Deniz Gezmiş ( Yabancı olarak Ernesto Che , Fidel Castro :) ( KEMALİST DEĞİLİM SOSYALİSTİM AMA ATATÜRK'ÜN görüşleri sosyalizme yakın bunu unutmayın :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...