Geleceğin ana enerji kaynağı hangisi olacak ?

Enerji kaynakları tabiki çeşitli olacaktır. Ancak sizce hangisi petolün yerini alacak ?

• Güneş
    44% (4)50% (6)48% (10)Oy Ver
  • Rüzgar
    22% (2)17% (2)19% (4)Oy Ver
  • Deniz suyu
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Mağma
    11% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
  • Nükleer
    23% (2)33% (4)28% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ben magma olduğunu düşünüyorum...

0|0
12|23

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben olacağım.

0|0
    0|0
  • Rüzgar + Su=Elektrik enerjisi şlkjh

0|0
    0|0
  • Onu bunu bilmemde benm bir bebeğim olsun enerjimde o olsun :(

0|0
    0|0
  • Tüketilebilecek her kaynagın bir tarafına koyacagımızdan (buna borda dahil);

yenilenebir enerjilerden o bölgeye hangisi daha uygunsa o kullanılacak

1|0
    0|0
    • sen demeden ''evet e eksik'' :)

• boruda kutsal ilan ettiniz :D tamam, allah yazarken büyük harf kullancıları anlıyorumda bu ne şimdi :)

• dil bilgisi kuralları... :) Bu arada bor kendi başına bir enerji kaynağı değildir... Önüne gelen yazıp duruyor... Bor ana kaynakları destekleyici bir elementtir. Yani şıklarda bahsedilen kaynaklar olmazsa bor tek başına bir işe yaramaz.. Kaldı ki yarasa bile tüm dünyaya yetecek bir kaynak olamaz... Şurada cevaplar içinde sadece bir kaç tane mantıklı cevap veren var..

• Rüzgar olmalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Deniz suyu

0|0
    0|0
  • Su diyorum. Yakında su için birbirimizi yicez ülkeler arası.

1|0
    0|0
  • kahvenin enerjisi

0|1
    0|0
  • Güneş bence

0|0
    0|0
  • Su veya elektrik yavaş yavaş aldı zaten yerini ama şu anda kullanılmıyor fazla

0|0
    0|0
    • su yu anladım da "elektrik" ne oluyor ? :)))) Osuruk gazı desen daha akıllıca olurdu... Metan yanıcı bir gazdır ;)

• Sanırım sen olayı kavrayamadın... Elektrik enerjinin taşınması için kullanılır. Bir kaynak değildir...

• Evet haklısın ben karıştırdım, sen gel doldur kafanı edebiyatla felsefeyle tarihle ,fiziğe de şuncacık yer kalsın , teşekkür ederim cevap için

• nukleeer oldugunu dusunuyorum magma kolay degil

0|0
    0|0
    • Evet magma ya bugün ulaşmak kolay değil ama ulaşılırsa, dünyanın her cmkaresi petrol demektir. Japonlar'ın ve Ruslar'ın bu konuda ciddi çalışmaları var.

Erkekler Ne Diyor 23

• Genel olarak enerjide güneşe ciddi yatırımlar var. Olayı sadece güneş pili olarak değerlendirmemek lazım enerji eldesinde çeşit çok.

link

link

Uçak ve otomobil sektöründe nükleer çalışmalar yapılıyor diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Güneş pillerinin gelişmesine bütçe ayrılmıyor neredeyse hala 20 yıl önceki halleri ile kullanılmaktalar yakında elektrik enerji dönüşümleri dahada yükselecek yine güneş pili gibi kullanılabilecek kimyasal bulundu

enerji kaynağının tamamen güneşden sağlanacağına inanıyorum

0|0
    0|0
  • şüphesiz güneş,kıyamete dek enerji kaynağı,belki birazda rüzgar,teknoloji gelıştıkce ıkısındende dıbıne dek yararlanacaktır insan

0|0
    0|0
  • Sürdürülebilir ve güvenli oldukları için A-B-C diyorum

2|0
    0|0
  • Hayal gücümü oldukça zorluyorum ama: Roma Devri'nin bir benzeri -durun- hatta daha ağırı ile karşılaşabiliriz...

...enerji kaynağı olarak önce -yeni ölmüş- hayvanlar, bitkiler, çok daha sonraları bunlar yetersiz kaldığında, canlı bitki ve hayvanlar...

...çok çok sonraları (bu binlerce yıla tekabül edebilir), ölü insanlar ve artık en uç kesimde, fakir kesimin canlı insanları...

...ya da tüm bunları*edin de: Uranyum işinde deli para var hacı...

0|0
    0|0
  • patates

2|0
    1|0
  • açıkçası dünyada olan küresel ısınmadan ötürü su diyorum muhtemelen bir dünya savaşı olması bile beklenebilir...

0|0
    0|0
  • bor olucak. amerika çok pis depolamaya başladı bile boru. önce başka ülkelerdeki madenleri sömürüyor. kendi ülkesininkine daha dokunmadı. bknz. bizim bor madenlerine. hepsi amerikanın

0|0
    0|0
  • depişmeyeceğini düşünüyorum ömrümde bunu yetmeye yetmeyeceği için düşünmek gereksiz : )

0|0
    0|0
  • bor madeni

0|0
    0|0
  • Bana güneş çok daha etkili olacak gibi geliyor tabi petrol bittikten sonra bir kaynakla yetinilmez. Güneş, Rüzgar, Dalga, Nükleer hepsi kullanılır.

0|0
    0|0
  • biz o geleceğe hiç erişemicez bu mal milletle adamlar güneş rüzgarla bütün ihtiyaçlarını fazlasıyla görüyor, bizde kafa yok kafa hep geride önüne ne koyarsan onu yer bu millet, petrolden vazgeçemeyiz

0|0
    0|0
  • Buna güneş cevabı verenler şaka gibiler , bir bir nükleer santral yüzlerce güneş santraline bedel.

0|0
    0|0
  • Rüzgar ve Güneş

0|0
    0|0
  • Bunlar tamam da asıl "bilgi" petrolün yerini alacak..

0|0
    0|0
  • fasülyee kilosu 12 lira oldu

1|0
    0|0
  • İst boğaz kenarında yetişen bir bitki turu var erguvan rengi rengini altındaki mağdenden aliyo çok değerli bisi enerjisi yuksek bir maden s ile başlayan bir adi vardi.

0|0
    0|0
    • silikondur o :)))

• :) silikon bir üründür ... Petroldür hammaddesi :)))) neden bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım bilmiyorum :)

• Tam tersi olmasun o ama neyse senimi kircam cukun sağ olsun soran kardes

• nükleer olacak tabiki açık değil mi

0|0
    0|0
  • bence bok olacaktır.. herşey bitince insanlar tekrar tezeğe dönecekler:)

0|0
    0|0
  • bence beleş enerjiler olacak venüs projesi

0|0
    0|0
    • o proje Shell in bir prof a ürettirdiği çakma proje... Adından belli bir defa... Cem Yılmaz reklamı gibi ... Veeennnüüüüsss Projesi... vuuuuuu... kaldır yorganı bak salakça bişey.. .

• hakaten mi la zeitgest de geçiodu adamalr kend kendierine yaaprmı bunu

• greenpeace hakkında biraz araştırma yap anlarsın ... benzer şeyler..

• kaya gazı olabilir

0|0
    0|0
  • Güneş gibi gözüküyor.

0|0
    0|0
    • art niyet aramıyorum istediğime istediğim yorumu atarım kimseyi ilgilendirmez

• öncelikle babanın kızıyla konuşmuyorsun üslubuna dikkat et ondan sonra insan gibi birşeyler demeye çalış. Uzadı , sıktı selametle

• bence hiç biri elektrik olucak

0|0
    0|0
Yükleniyor...