Siyasetle ilgilenenler varsa buyurun işte soru

hep merak etmişimdir akp ye oy veren oranı %50 civarı peki ya akp ye oy verenler birçok şeyi bilmediği için mi veriyor yoksa bildikleri içinmi

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Türkiye ye yaptığı faydaları görerek ;)

0|2
    0|2
    • tamam faydası da çok ama gideri geliri ile kıyaslanamıyor bile

• Herkezin görüşüne saygım var gidin oyunuzla tarafınizi belirleyin hangi tarafın daha iyi olduğunu sandıkta görücez

• neyse ama oyların belirlediği taraf doğru tarafsa bu ülkeden adam olmaz

• Zararından daha çok faydası dokunduğu için.

0|1
    0|1
  • koyun sınıfındakiler hep aynı oya verirler

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 10

• akp ye oy verenlerin çoğu kırsal kesim. bunlarında yeterince bilgileri yok bence. bilgli olanların da bazı çıkarları var bu işten. az çok çıkar ilişkisi var. diğer bir kesim ise rahatlarından memnun dolukları için ve rahatlarının bozulmasını istemedği için bu partiye oy veriyor. yani kimse rahatı bozulsun istemiyıor ve herkesin bir çıkarı va rbu işten.

0|0
    0|0
  • %50 değil aslında. 7 milyon kişi sandığa gitmiyor. 4-5 milyon baraj altı oylar. yani 11-12 milyon oyun dışında kalan kısmın %49 u. pratikte %35 falan, en yüksek aldıkları. baraj kalkması lazım gerçek demokrasi için, ve insanların hepsinin sandığa gitmesi lazım.

0|0
    0|0
  • %30 luk kesimin hiçbirşeyden haberi olmadığına bahse girerim.%5 lik kısım Adama aşık olan kısımdır bence :)

0|2
    0|1
  • cemaatin desteklediği bir partiye yaklaşık %10-15 arasında oy alır..muhalefettin başarısızlığı sonucunda %20 gibi bir oy akp'ye gitti.geri kalan %10-15 arasındaki oyları hizmet yardım ve dinin sömürülmesi sonucunda oyları topladılar.

yani cemaat+muhalefet başarızlığı+din sömürülmesi=%50 oy

0|0
    0|0
  • Akp li değilim ama Akp ye verilen oylar size batıyor mu anlamıyorum bence herkes kendi partisine neden oy verilmediğine baksın sonuca daha çabuk ulaşırsınız

0|2
    0|1
    • ben mhp liyim ve cevap kesin devlet bahçeli davayı yürütemiyor 5 dk da beşiktaş

• Devlet Bahçeli yetersiz bence yerini daha dinamik gelecek planları olan gençlere bırakmalı

• tam adamı muhsin yazıcı oğluydu fakan önceden tahmin ettiler mhp nin başına geçeceğini

• Bir kısmı, yaşlı, cahil ve pek bilmeyen insanlardan oluşuyor. Bir kısmı güce tapan, onun kölesi olan insanlardan oluşuyor. Çok az bir kısmı da paraya tapanlardan oluşuyor.

0|1
    0|1
    • tamam bunu biliyoruz da neyse sende haklısın bizim miletimiz şehzadesinin öldürüldüğünü 700 yıl sonra öğreniyor nerede akp

• burda makarna komurden bahsedenler cok komıkler.

0|1
    0|0
  • Eve bence chp'ye oy verelim adamım ismi kemal çünkü

0|0
    0|0
    • tamam :) mantık güzelde benim tanıdığım chp lilerin dini noksan

• Insanların dini ırkı dili hicbirzaman bir ölçü olmamalı

• tamam zaten ön yargımız yok fakat bir mileti bir şuuru ayakta tutan tek şey milli değerler ve dindir

• şimdi ben buraya niye çıktım, hayır çıkmamışta olabilir, çıkmışsam çıkmışımdır

0|0
    0|0
  • kaç yaşındasınız

0|1
    0|1
    • devlet hesapları gizlidir halk ile paylaşılmaz..bilmediklerimiz hakkında bir şey söyleyemeyiz.

hiçbir devlet başkanı ülkesini satmaz bu hangi parti olursa olsun..yanlış beşeri karar verebilirler.

bize düşen kendi siyasi seçimimizi yapıp ötekininkine saygı göstermektir.

Yükleniyor...