Ateistlerin inanmadığì halde kendilerine göre olmayan bir şeye laf sokma çabaları neden?

Zaten yok olup gidicekler inançlarına göre, e hayatlarının nerdeyse %40'ını Allah'a, Dine, Kutsal kitaba laf sokarak, küfrederek geçiriyorlar.

İnsanın yok saydığı bir şeyle bu kadar uğraşıp, sınırlı hayatından harcaması çok garip değil mi?

Hemde insanlar inançlarına laf edilince üzüleceğini bile bile yapıyorlar bunu, hemde internette.

Bazı ateistler tabiki yapmıyordur ama ben hiç rastlamadım.

Kötü söz söylenip engelleniyor diye gizliyim.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Adam ateist gelmiş bana inancını benimsetmeye çalışıyor.Etrafta Allah yok din yalan diye geziyor.Ulan bir müslüman bile inancına göre bir sürü artısı varken dinini bu kadar yaymaya çalışmıyor sana noluyorda insanlara kendi inancını endekslemeye çabalıyorsun.

Bazıları gerçekten komik.Ateist dediğin her dini inananlar kadar bilmesi lazım.Adam daha Kuranı açıp okumamış reddediyor.

2|0
    1|0
    • Son cümlene sonuna kadar katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu sorulara artık cevap vermekten o kadar yoruldum ki. Tahminimce yine sen geçen gün aynı soruyu sordun.

1) Kimsenin kutsal kitabına hakaret ettiğimiz yok. Şu anda TR'deki ateistlerin büyük çoğunluğu eskiden müslüman olduklarından dolayı; kitabı, dini, tanrıyı sorgulayıp inançlarını bu yönde değiştirmişler. Bu yüzden bu insanların kendi inançlarını/inançsızlıklarını dile getirmesi seni rahatsız ediyorsa kulaklarını tıkayabilirsin. Zira 5 vakit camiilerden ezan okunduğunda biz rahatsız oluyoruz veya sarıklı, cübbeli bir adam gördüğümüzde dinini apaçık herkese belli ediyor diye kınamıyoruz.

2) Herkesin tabii olduğu bir ilgi alanı veya hobileri vardır. Bu bazısında sportif aktivitelerden oluşurken bazısında bilimsel aktivitelerden bazı insanlarda ise felsefe yapmak/okumak şeklinde olabilir. Sonuçta o kişilerin hayatı. Seni ve beni zerre ilgilendirmez. Mesela ben ateist olup teoloji okuyan ve çok iyi kuran, eski/yeni ahit bilgisine sahip olan birsürü insan tanıyorum.

3) Eğer insanların islamı veya herhangi bir dini seni eleştirmesi rahatsız ediyorsa o zaman o insanları okumazsın/dinlemezsin. Bu kadar da basittir. Çünkü üzülüp üzülmemen açıkçası benim pek de umrumda değil. Zira sen hristiyanlığı eleştirirken 'onların kitapları değiştirilmiş.' tarzında eleştiri yapabiliyorsan ve bunu söylerken hristiyanların üzülüp üzülmediğini pek umursamıyorsan böyle bir soru sorma hakkına sahip değilsin.

2|2
    1|0
  • Ateistlere cevap veremiyorsan bu işte bir iş var demektir.Emin olduğun şeyi savunursun ama mesaj atılmasından bile korkmuşsun.Sadece Allah tan korkman gerekmiyor muydu senin? Hem onları inancı seni ilgilendirmez zaten azınlıktalar,Rahatsız olmanı gerektirecek bir durum yok

1|0
    2|1
    • Kim korkmuş mesaj atılmasından? Ne saçmalıyorsun sen?

• Kötü söz söylenip engelleniyor diye gizliyim

bende aynı şeyi söylüyorum

• Okuduğunu anlamıyor musun değişik ? Kızın yazdığından bunu nasıl çıkardın anlamış değilim.

• Bir insana dini dili irkı gibi sahipliklerine yapılan hakaret saldırı gibi durumlara tıp dilinde patolojik şizofreni vaka denir, yani bir diğer değişle hastalıklı ruh hali ve böyle durumlarda bu kişilerin sadece tedavi edilmesi gerektiğini düşünün..

1|0
    0|0
  • ya bir bitmediniz. hakaret eden seviyesini gösterir. gerçi bu ateist misyoner gibi takılan gençleri de anlamıyorum. o da ayrı mevzu. herkes istediğini yapsın. ama inançlılar da çok hassaslar. her şeyi hakaret gibi algılıyorlar...

1|0
    1|0
  • sen onları onlar seni değiştirmek istediği için

0|1
    0|0
  • İsteyen apartmandaki hidrofora tapıp bahçe çeşmesine sövsün umrumda olmaz.

Kimsenin sövmesiyle benim değerlerim eksilmez. Dayan bahçe çeşmesi dsfsg

haşırt.

1|0
    0|1
    • Ama insan inciniyor,tabiki eksilmez.

• Eyvallah mit, canımsın.

• Ya zaten kaç gündür girmiyorum. Öyle bir takıldım bugün.

Sakiniz, sıkıntı yok:)

• işte ateizmi boşa çıkaran en önemli maddelerden biri, inanmadığın bir şeyi niye var kabul edip hakaret ediyorsun değil mi?

0|0
    0|0
  • ateist mi bırakın bu olayları ataistler maymundan gelmiştir biz ise insanız bırakın ne diyolar sa desinler ALLAH atalarına uzun ömür versin

1|0
    2|0
  • Bir örnek ver.

Laf sokup sokmadıklarına küfür edip etmediklerine bir de biz kanaat getirelim ..

Belaltı filan mı nasıl şeyler miş bunu da öğreniriz.

Mümkünse kaynaklı olsun adresi yani linkini de paylaş ona göre ...

1|0
    1|0
    • �rnek istiyor bide.

Tatlı su muslimlerii diye soru acip altina saldiranlar mi dersin,

Hz.Muhammede agza alinmicak laflar eden mi dersin,

Surekli her cevabinda provokatif paylasimlar yapan mi dersin,

Hic gormemis olamazsin.

• Bir örnek onun üzerinden anlayalım seni ...

Hadi zor değil. Beraber ele alacağız...

Çekinme gizli kız.

• Havalı gözükmek için ateistim diyen ergen bebeler genellikle onu yapar. Kimsenin inançlarla dalga geçmeye, hakaret etmeye hakkı yok. Öyle davranan da dengesizdir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hiç rastlamadın mı? Bugüne kadar kimsenin inancını sorgulayıp, yorum yapmadım.

Böyle sorular nedense gayet hayali ve yapmacık duruyor.

Çünkü inançsız insanlara edilen hakaretler ve aşağılamalar azımsanamayacak kadar çok.

2|3
    1|0
    • Onlar terbiyesizlik etmedikçe hakaret edenini görmedim.

Biraz objektif ol, kendin ateistsin diye onların her davranışını savunmak zorunda değilsin.

Varsa inançlı insanlara dil uzatmayan ateist, alnından öperim, altın bulmuş gibi sevinirim.

• Bu aralar buralar karışık uil. olaylara garışma sdfgsdhjf

• İnanmyabılırler ama saygısız tavırları ınsanı cıleden cıkarıyor

aynı muhabbetı bız yaptıgımızda etık muslumöan tıpı oluyoruz , empatı sıfır

1|1
    2|1
  • ben de tersini gözlemliyorum sürekli olarak

1|3
    1|2
  • bi bitmedin kızım ya.

1|0
    1|1
Yükleniyor...